SPORT

Vyrovnáno! Draci vyhráli v Orlové

6. dubna 2009, 14:03, Michal Šíma
Vyrovnáno! Draci vyhráli v Orlové Orlová - Po druhém zápase finálové série druhé ligy se bude začínat od začátku, protože šumperští hokejisté se dokázali v Orlové vypořádat s těžkou situací a zvítězili 2:0.
Na orlovském zimním stadionu se v neděli odehrála skutečně bitva hodná play-off. Dá se to vyložit takto. Hokej nepříliš koukatelný, taktikou svázaný. Skvělá atmosféra, tvrdé zákroky a plno emocí.
Do utkání vstoupili lépe domácí, kteří byli v první třetině většinou u všeho dříve, a Draci vypadali jakoby ještě na rozbruslení. Ve žlutém dresu ovšem chytá také hrdina letošních vyřazovacích bojů, Lukáš Daneček. Ten vyřešil všechny manévry orlovských a naopak z ojedinělé akce se prosadil Šumperk. Ve vlastním oslabení ujela dvojice Holík - Meluzín. Aleš Holík nahrával a vracející se obránce nešt'astně umístil kotouč za záda domácího Šafránka 0:1.
Ve druhé třetině se hrál snad ještě nudnější hokej než v úvodu. Orlová byla takřka bezzubá, ale o festivalu ofenzivy ze strany Draků se také nedá mluvit. Diváci se tak bavili po svém, a tak i tento nezáživný úsek hry doprovázela výborná, v té chvíli ještě přátelská atmosféra.
Ta trvala do chvíle, než Draci ve třetí třetině odskočili na rozdíl dvou branek. Ve 48. minutě tečoval nahození Osiny Jakub Hulva a bylo to 0:2. Najednou jakoby někdo v hlavách orlovských hráčů a fanoušků vypnul vypínač. Na ledě se začaly množit likvidační zákroky domácích na unikající šumperské hráče a sudímu Klapetkovi nezbylo nic jiného než posílat Slezany jednoho po druhém na trestnou lavici. To (ne)pochopitelně rozlítilo do té doby solidně fandící kotel Orlové. Začala sprška vulgarit a urážek směrem k šumperským hráčům i fanouškům, kteří byli dokonce fyzicky napadeni. Podobně tomu bylo i na ledě. Zápas byl již rozhodnutý, a tak měl tento hokejový duel blíže k jatkám. Sražení gólmana Danečka bylo jedním z lehčích zákroků domácích. Draci ale stejně jako jejich fanoušci udrželi nervy na uzdě a nereagovali na zákeřnosti soupeře, stejně jako fanoušci se nesklonili k násilí nebo vulgaritám. Ubohost Orlové nejvíce vystihuje fakt, že v jediném férovém souboji šel po skvělé pěstní výměně názorů domácí Studený k zemi. Knokautoval ho šumperský junior Novotný, jenž se do hry příliš nedostal, ale tímto prokázal velkou sílu a umlčel tak ostatní orlovské bruslící chuligány.
Draci tak porazili Orlovou nejen výsledkově, ale i morálně a nutno podotknout, že dnes se s odstupem času musí za své chování stydět nejen fanoušci domácích, kteří mimochodem nechtěli pustit autobus Šumperka z areálu, ale také hráči, protože v neděli se neukázali jako hokejisté.
Stav série je tímto vyrovnán na 1:1. Třetí zápas se hraje v úterý v Šumperku.


HC Orolová - Salith Šumperk  0:2Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Tento článek dosud nikdo neokomentoval, přidejte svůj názor.

DO KINA ZADARMO

Hrajte s REJEM o 3 vstupenky na animovanou komedii ASTERIX A TAJEMSTVÍ KOUZELNÉHO LEKTVARU, kterou promítá šumperské kino Oko v pátek 4. ledna. Stačí, když pošlete správnou odpověď na soutěžní otázku a budete mít špetku štěstí při losování. V příštím čísle zveřejníme jména tří čtenářů, kteří půjdou do kina zadarmo.

Soutěžní otázka:

Kdo střeží recept na výrobu kouzelného nápoje v galské vesničce?

A) Magistrix
B) Lektvarik
C) Panoramix

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO,
BYDLIŠTĚ na číslo 605 854 541. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)

VYHODNOCENÍ

Dvě vstupenky na ojedinělé divadelní představení ĎÁBEL PROTI BOHU, které se uskuteční v klášterním kostele v Šumperku v úterý 18. prosince, vyhráli Pavel Kubíček z Bohuslavic a Ladislav Ondráček ze Šumperka.
Blahopřejeme! Výhra na vás čeká v den akce přímo u vstupu.