KULTURA

Výročí lázní v Bludově ozdobí dva pokusy o rekord

3. srpna 2014, 09:40, Ondřej Polák
Výročí lázní v Bludově ozdobí dva pokusy o rekord Bludov - Bludov se připravuje na velkou slávu. V areálu lázní se uskuteční oslavy 85. výročí jejich založení a zároveň se zde uskuteční 3. ročník Lázeňského dřevosochání. Součástí zábavného programu budou také dva pokusy o rekord.
I když dnes jsou bludovské lázně proslavené úspěšnou léčbou dětské obezity, v roce 1929 je Zdeněk Pospíšil otevřel coby „Radioaktivní a sirné lázně“. Přímo v areálu pramení totiž léčivý minerální termální pramen. Dnes se ústav zaměřuje kromě obezity také na léčbu pohybového ústrojí a diabetu.

Oslavy 85. výročí lázní vyvrcholí ve dnech 5. až 8. srpna, kdy se lázeňským parkem ponese zvuk motorových pil a řezbářských nástrojů. Hlavní program pak vypukne v sobotu 9. srpna od 13 hodin.„Kromě prezentace vytvořených děl mezinárodním týmem sochařů se mohou návštěvníci těšit na ukázky práce uměleckého kováře, vystoupení klientů Domova Paprsek a skupiny černošských bubeníků Afrika gnoma, představení kouzelníků, flašinetáře či na řemeslný jarmark,“ vypočítává z bohatého programu ředitel lázní Václav Dvořák.

Pro děti chystají pořadatelé soutěže a skákací hrad a k tomu všemu bude vyhrávat kapela Classic Band Bludov. Chybět nebude bohaté občerstvení včetně grilovaných specialit. Součástí slavnostního odpoledne bude rovněž pokus o vytvoření dvou rekordů, a to řezbářem Jaroslavem Pecháčkem z Hanušovic, který mistrovsky ovládá řetězové pily. Dalším atraktivním okamžikem programu se stane dražba vytvořených dřevoplastik.


Foto: lb

Návštěvníci lázní v Bludově mohou obdivovat šikovnost dřevosochařů.


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Redakce Rej.cz není odpovědná za obsah diskuze. Každý přispěvatel nese právní odpovědnost za své zveřejněné názory.

Datum: 3.8.2014 12:42
Titulek: překlep
Autor: Jarka
34
Vážení,když už neumíte do titulku článku správně napsat POKUSY místo POKYSY,nemůžete si to po sobě alespoň jednou přečíst, než vše zveřejníte?DĚKUJI!!!
Reagovat
Datum: 3.8.2014 14:00
Titulek: Re: překlep
Autor: xx
32
Hlídací psi demokracie zpravidla nemají dokončenou ZDŠ, tak jim to musíme prominout, neovládají pravopis ani sloh, ale mají dost známostí, aby mohli novinařinu vykonávat.
Reagovat
Datum: 3.8.2014 17:10
Titulek: Re: překlep
Autor: Mirek1
23
174
Vážená, to si Váš příspěvek neumíte ani přečíst? Zveřejníte příspěvek který je plný chyb! Copak nevíte, že když napíšete ve větě čárku, tak za ní je nutné vložit mezeru? DĚKUJI!!!
Reagovat
Datum: 3.8.2014 17:34
Titulek: Re: překlep
Autor: aNONYM
36
Vy ve druhé větě mezeru máte, akorát tam chybí ta čárka :-)
Reagovat
Datum: 3.8.2014 18:07
Titulek: mezera za čárkou
Autor: Jarka
79
Mezera chybějící za čárkou v textu není natolik strašnou hrubkou, jak se vám zdá, jako to, že hned v tučném nadpisu článku, zvoucího na akci, se vyskytne díky překlepnutému písmenu nesmyslné slovo.
Ondro, mám ráda vaše články, ale čtěte je po sobě dříve, než je dáte sem čtenářům k inspirování se, kam vyrazit v našem šumperském regionu? Děkuji.
Reagovat

ZA KULTUROU ZADARMO

 

Hrajte s REJEM o dvě vstupenky na besedu s profesorem MARTINEM HILSKÝM, která se uskuteční v sobotu 9. června v Divadle Šumperk. Stačí, když pošlete správnou odpověď na soutěžní otázku a budete mít špetku štěstí při losování. Příští týden zveřejníme jména čtenáře, který půjde na besedu zadarmo.

Soutěžní otázka:

Jaké prestižní ocenění obdržel profesor Martin Hilský?

A) Řád britského impéria
B) Řád Bílého lva
C) Medaili cti USA

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO, BYDLIŠTĚ na číslo 605 854 541. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)

VYHODNOCENÍ

Vstupenku na festival BÝT ŽENOU, který se uskuteční v sobotu 26. května v Domě kultury Šumperk, vyhráli Jana Holinková z Bludova, J. Havlíčková ze Šumperka a Jiří Blažek z Petrova nad Desnou.
Blahopřejeme! Výhra na vás čeká v pokladně DK Šumperk (po – pá, 14 – 18 h).