KULTURA

Výročí české státnosti oslaví s Gottem a Bílou

31. října 2018, 13:00, Jan Kratochvíl
Výročí české státnosti oslaví s Gottem a Bílou Šumperk – Skupina O5 a Radeček pocházející ze Šumperka zažila v létě doslova festivalovou smršť a s lehkou nadsázkou se dá říct, že v následujících měsících ji čeká smršť mediální.

Uplynulou neděli 28. října zahráli „Radečci“ ke Dni státnosti v přímém přenosu Českého rozhlasu Radiožurnál. Ve středu 7. listopadu budou spolu s Lucií Bílou či Karlem Gottem hosty slavnostního večera ke 100 letům české státnosti vysílaného z pražského Žofína na obrazovkách ČT1.
Jen o tři dny později uvidíme šumperský rockový kvintet na vyhlášení populární ankety Atlet roku rovněž v přímém přenosu prvního programu České televize.
Ke konci roku ještě podpoří svým vystoupením benefiční akci rádia Evropa 2 na pražském Staroměstském náměstí a pomáhat budou i v roce příštím, ve kterém se stanou tváří projektu České televize Pomozte dětem (Kuře).


Foto: Jakub Mahdal

Kapelu O5 a Radeček čeká v příštích dnech řada vystoupení v televizi a v rádiích.
 

Nová deska po 7 letech

Kromě toho kapela tráví tyto dny v nahrávacím studiu, kde připravuje novou desku. Ta vyjde v lednu. Naposledy vydali O5 a Radeček album před sedmi lety.
Z připravovaného alba, které ponese název Dobrý zprávy, vypustila kapela už první singl. Píseň Tají ledy dává fanouškům ochutnat zvuk nové kompilace. Svižné tempo a pozitivní nálada bude prostupovat všemi dvanácti písněmi, které posluchači na albu najdou.
„Za sedm let jsme nahráli asi čtyřicet písniček, ale až teď nastala ta správná doba vybrat dvanáct nejlepších a vydat desku. Novou nahrávkou chceme dělat lidem radost, zvednout jim náladu, prostě šířit dobré zprávy,“ řekl zpěvák Tomáš Polák. 
 


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Tento článek dosud nikdo neokomentoval, přidejte svůj názor.

ZA KULTUROU ZADARMO

Hrajte s TÝDNEM o 5 vstupenek na závěrečný díl ságy Avengers, kterou šumperské kino OKO uvede 25. dubna. Stačí, když pošlete správnou odpověď na soutěžní otázku a budete mít špetku štěstí při losování. Výherce zveřejníme v příštím čísle.

Hrozivé události způsobené Thanosem, který vyhladil polovinu života ve vesmíru a silně oslabil Avengers, vedou zbylé superhrdiny k tomu, aby ve strhujícím finále 22 filmů studia Marvel zvaném Avengers: Endgame sebrali poslední síly a pokusili se vrátit úder.

Poslední díl série se jmenuje:

A) Avengers: Endgame
B) Avengers: Infinity War
C) Avengers: Intimity bar

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO, BYDLIŠTĚ na číslo 737 559 551. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)

VYHODNOCENÍ

Volné vstupenky na velikonočně laděný den v šumperském muzeu ve čtvrtek 18.dubna od 9 do 16 hodin vyhráli: Lucie Šafářová z Brníčka a Lenka Valentová z Bohutína. Blahopřejeme! O vstupenky se přihlaste v den konání akce na recepci muzea.