KULTURA

Výročí české státnosti oslaví s Gottem a Bílou

31. října 2018, 13:00, Jan Kratochvíl
Výročí české státnosti oslaví s Gottem a Bílou Šumperk – Skupina O5 a Radeček pocházející ze Šumperka zažila v létě doslova festivalovou smršť a s lehkou nadsázkou se dá říct, že v následujících měsících ji čeká smršť mediální.

Uplynulou neděli 28. října zahráli „Radečci“ ke Dni státnosti v přímém přenosu Českého rozhlasu Radiožurnál. Ve středu 7. listopadu budou spolu s Lucií Bílou či Karlem Gottem hosty slavnostního večera ke 100 letům české státnosti vysílaného z pražského Žofína na obrazovkách ČT1.
Jen o tři dny později uvidíme šumperský rockový kvintet na vyhlášení populární ankety Atlet roku rovněž v přímém přenosu prvního programu České televize.
Ke konci roku ještě podpoří svým vystoupením benefiční akci rádia Evropa 2 na pražském Staroměstském náměstí a pomáhat budou i v roce příštím, ve kterém se stanou tváří projektu České televize Pomozte dětem (Kuře).


Foto: Jakub Mahdal

Kapelu O5 a Radeček čeká v příštích dnech řada vystoupení v televizi a v rádiích.
 

Nová deska po 7 letech

Kromě toho kapela tráví tyto dny v nahrávacím studiu, kde připravuje novou desku. Ta vyjde v lednu. Naposledy vydali O5 a Radeček album před sedmi lety.
Z připravovaného alba, které ponese název Dobrý zprávy, vypustila kapela už první singl. Píseň Tají ledy dává fanouškům ochutnat zvuk nové kompilace. Svižné tempo a pozitivní nálada bude prostupovat všemi dvanácti písněmi, které posluchači na albu najdou.
„Za sedm let jsme nahráli asi čtyřicet písniček, ale až teď nastala ta správná doba vybrat dvanáct nejlepších a vydat desku. Novou nahrávkou chceme dělat lidem radost, zvednout jim náladu, prostě šířit dobré zprávy,“ řekl zpěvák Tomáš Polák. 
 


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Tento článek dosud nikdo neokomentoval, přidejte svůj názor.