ZPRÁVY

Výměnu dokladů propásly stovky řidičů

13. ledna 2014, 23:00, Jaroslav Kropáč
Výměnu dokladů propásly stovky řidičů Šumperk - Do velkých problémů se brzy mohou dostat stovky řidičů, kteří si zapomněli vyměnit svoje řidičské oprávnění. Počínaje prvním lednem letošního roku přestávají platit doklady vytištěné v době od 1. ledna 2001 do 30. dubna 2004. Pro nový řidičák si ve správním obvodu šumperské radnice nepřišlo 1 718 šoférů.

„Na úřad jsem si zašel už někdy v listopadu, protože jsem tušil, že ke konci roku nebude čas a nemusel bych to stihnout. Jak slyším, tak je dobře, že jsem to neodkládal,“ svěřil se Karel Tománek ze Šumperka. Bohužel, stejně odpovědní nebyly stovky dalších šoférů přesto, že na výměnu měli celý minulý rok a mimořádně i jednu sobotu v listopadu a v prosinci. „Celkem bylo potřeba vyměnit 7 728 řidičských průkazu,“ uvedla mluvčí šumperské radnice Olga Hajduková.

Lidem hrozí tisícové pokuty

Řidiče, kteří si vloni nestihli nové řidičské oprávnění opatřit, teď čekají neplánované finanční výdaje. Zatímco až do 31. prosince minulého roku měli výměnu zdarma, teď si budou muset zaplatit padesátikorunový poplatek a pokud potřebují řidičák vystavit expresně, prodraží se návštěva úřadu o další pětistovku. Vysoké sankce jim navíc hrozí od policie. „Pokud šoféra s propadlým řidičákem policie přistihne, hrozí mu na místě pokuta až dva tisíce korun, ve správním řízením až dva a půl tisíce korun,“ varuje Hajduková.


Ilustrační foto: jak

Výměnu řidičských průkazů nestihly na Šumpersku stovky řidičů.Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Redakce Rej.cz není odpovědná za obsah diskuze. Každý přispěvatel nese právní odpovědnost za své zveřejněné názory.

Datum: 14.1.2014 05:30
Titulek: řidičáky
Autor: ladislav
79
Stále jen vyhrožování. Úředníci jsou tady od toho, aby skákali kolem nás a za to si je i platíme. Existuje-li na úřadě fotka z pořizování pasu, či občanky, pak by neměl být problém řidiče už jen povat k převzetí dokladu, ale i ten doklad je možné majiteli poslat poštou. Možná by narostly náklady, ale zase by mohlo být ušetřeno pár pracovních míst ns úřadech.
Reagovat
Datum: 16.1.2014 09:13
Titulek: Re: řidičáky
Autor: Jarda
84
Chtělo by se vlídně říci, každý doklad má svou platnost a pak je třeba jej obnovit. A aktualní fotku úřad potřebuje, aby bylo poznat, jak se vám změnil ciferník za onu dobu, jak jste věkem zkrásněli.

Ale místo toho raději bych se zeptal, jestli jste na vojně nebyl superarbitrován pro absenci rozumu?
Reagovat
Datum: 14.1.2014 08:44
Titulek: Lidi nemají zájem
Autor: Kakamila
138
129
Ti co si ho nevyměnili,už nemají zájem jezdit.Případně by mohli aspoň přijít na úřad a říct jim to a odevzdat starý doklad.......
Reagovat

DO KINA ZADARMO

 

Hrajte s REJEM o tři vstupenky na akční thriller SICARIO 2: SOLDANO, který šumperské kino OKO promítá ve dnech 28. a 29. června. Stačí, když pošlete správnou odpověď na soutěžní otázku a budete mít špetku štěstí při losování. Příští týden zveřejníme jména tří čtenářů, kteří půjdou do kina zadarmo.

Soutěžní otázka:

O čem vypráví příběh filmové série Sicario?

A) o drogových kartelech
B) o krvelačných zombies
C) o motocyklových závodnících

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO, BYDLIŠTĚ na číslo 605 854 541. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)


VYHODNOCENÍ

Vstupenku na koncert skupiny ZRNÍ, která zahraje na hradním nádvoří v Zábřeze ve čtvrtek 28. června, vyhráli Šárka Lakomá ze Šumperka, Alžběta Vévodová z Chromče, Michal Pěnička ze Šumperka, Miluška Vobořilová ze Šumperka a Tomáš Dobranský ze Šumperka.
Blahopřejeme! Výhra na vás čeká v pokladně IC Zábřeh (v budově kulturáku).