SPORT

Vylezli ze sportovní rakve… a vyhráli turnaj!

6. září 2017, 14:00, téma HÁZENÁ, Petr Fišer
Vylezli ze sportovní rakve… a vyhráli turnaj! Droždín - Možné je úplně všechno. Šumperští házenkáři, kteří se kvůli nedostatku hráčů nepřihlásili do žádné svazové soutěže, vylezli z pomyslné rakve a všem dokázali, že své řemeslo zdatně ovládají i v posmrtném sportovním životě. V Droždíně se jim podařilo vyhrát jubilejní 45. ročník tradičního letního turnaje, čímž trochu překvapivě obhájili prvenství z loňského roku.

 „Vyjma hráčů, které jsme uvolnili na limitovaný přestup do okolních oddílů, se házenou od posledního květnového mistráku v Uničově aktivně nezabýváme. Kondici si snažíme udržovat alespoň společnými fotbálky,“ prozradil někdejší hrající kouč Petr Korec.
Společně s ním vytvořili turnajovou sestavu brankář Kamil Příhoda (nyní Uničov), veteráni Tomáš Laštůvka a Stanislav Drechsler, šestapadesátiletý matador Pavel David, v Litovli hostující kanonýr David Petrtýl a skokan o tyči Marek Nevrkla. „Je to náš kamarád a dlouholetý fanda. V tomto složení jsme odehráli valnou většinu všech zápasů. Vypomáhali nám bývalí spoluhráči Michal Bartl, Radek Hejný, František Hromek a Martin Šmíd, které jsme po rozpuštění mužského áčka zapůjčili do Olomouce nebo Uničova. Protože však odevzdávali velké penzum minut svým současným klubům, využívali jsme je pouze sporadicky,“ odhalil Korec.
Zázraky se dějí. Šumperk po zbytečně zremizovaném utkání s Olomoucí (13:13) porazil druholigový Prostějov (15:14) a ve třetím duelu si body rozdělil s domácím výběrem, který působí v krajské soutěži. „První zápas jsme měli pod kontrolou a o příznivější výsledek se připravili horším závěrem. Druhý souboj měl podobný průběh, jen jsme byli ve finiši šťastnější. I s ohledem na to, že se hrálo 2x15 minut, se zdálo, že nám dochází dech. Není se co divit. Věkový průměr v poli se u nás přehoupl přes 40 let a o nějaké trénovanosti v porovnání s ostatními týmy nemohla být ani řeč. Všem teoriím jsme ale dali na frak. V přímé bitvě o celkové vítězství v turnaji jsme prodali velkou zkušenost a Uničov přehráli 16:10. Tak trochu jsme si tím upletli bič na příští ročník. Vypadá to, že budeme muset zase přijet,“ rozesmál se Petr Korec.
Šumperskou partu táhli za úspěchem Laštůvka s Petrtýlem. Oba shodně nastřádali 21 branek a podělili se o první místo v soutěži o nejlepšího střelce. Ve prospěch prvně jmenovaného nakonec mluvil vyšší věk a také fakt, že všechny gólové zásahy zaznamenal ze hry. David Petrtýl se v nejednom případě ukázal jako spolehlivý exekutor sedmimetrových hodů. „Do brankových statistik se zapsali úplně všichni včetně Máry Nevrkly. Velmi obratně si zpracoval přihrávku na pozici pivota, otočil se a zkušeně zametl míč do brány,“ popsal Korec do detailu, jakým způsobem se slavně prosadil ostřílený atlet ve službách házenkářské pěchoty.


Foto: Petr Fišer
Na obhajobě prvenství se podílel bývalý hrající kouč Petr Korec.Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Tento článek dosud nikdo neokomentoval, přidejte svůj názor.

ZA KULTUROU ZADARMO

 

Hrajte s REJEM o dvě vstupenky na besedu s profesorem MARTINEM HILSKÝM, která se uskuteční v sobotu 9. června v Divadle Šumperk. Stačí, když pošlete správnou odpověď na soutěžní otázku a budete mít špetku štěstí při losování. Příští týden zveřejníme jména čtenáře, který půjde na besedu zadarmo.

Soutěžní otázka:

Jaké prestižní ocenění obdržel profesor Martin Hilský?

A) Řád britského impéria
B) Řád Bílého lva
C) Medaili cti USA

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO, BYDLIŠTĚ na číslo 605 854 541. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)

VYHODNOCENÍ

Vstupenku na festival BÝT ŽENOU, který se uskuteční v sobotu 26. května v Domě kultury Šumperk, vyhráli Jana Holinková z Bludova, J. Havlíčková ze Šumperka a Jiří Blažek z Petrova nad Desnou.
Blahopřejeme! Výhra na vás čeká v pokladně DK Šumperk (po – pá, 14 – 18 h).