ZPRAVODAJSTVÍ

Vyjeďte do práce na kole! Nyní i v týmů a smyslupně

29. dubna 2019, 05:36, redakce
Vyjeďte do práce na kole! Nyní i v týmů a smyslupně Šumperk – Zapojte se i vy společně s tisíci dalších lidí do 9. ročníku celorepublikové květnové výzvy Do práce na kole. Utvořte s kolegy až pětičlenné týmy, zaregistrujte se a v květnu do práce pravidelně jezděte na kole, koloběžce, bruslích nebo běhejte či choďte pěšky. Registrace je možná do 30. dubna.

Šumperská sportovní se stala oficiálním partnerem a organizátorem celorepublikové výzvy "DO PRÁCE NA KOLE" v Šumperku. Tímto se Šumperk stal 45 městem, které se do výzvy zapojí.

Záštitu nad výzvou Do práce na kole 2019 v Šumperku převzal senátor Miroslav Adámek. "Jízda na kole podporuje zdravý životní styl a cyklisté narozdíl od motoristů šetří životní prostředí i svou peněženku. S nadšením sleduji, že v poslední době vzniká řada iniciativ, které cyklodopravu podporují, ať už to jsou aktivity šumperské a jesenické radnice nebo právě akce Do práce na kole organizovaná spolkem Šumperská sportovní," dodává senátor Mirek Adámek.

Do školy na kole je celorepublikovou výzvou pro studenty od 13 let, jejíž 2. ročník se uskuteční v květnu 2019. Cílem Do školy na kole je motivovat co nejvíce studentů, aby jako dopravní prostředek po městě používali jízdní kolo nebo jakoukoli bezmotorovou formu dopravy včetně běhu a chůze.

Více na www.dopracenakole.cz


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Redakce Rej.cz není odpovědná za obsah diskuze. Každý přispěvatel nese právní odpovědnost za své zveřejněné názory.

Datum: 29.4.2019 06:52
Titulek: Bez titulku
Autor: jan
38
Do práce na kole a úraz To nemine!
Reagovat
Datum: 29.4.2019 20:08
Titulek: Na kole?
Autor: Ha
31
Je-li komu život milý, počká si, až dají města do pořádku komunikace.
Reagovat

ZA KULTUROU ZADARMO

Tentokrát s Týdnem na severu soutěžíme o pět volných vstupenek na hlavní den festivalu Čokoládové lázně, konaný 28. září ve Velkých Losinách. Můžete být u toho, proniknout do tajů výroby čokolády a obdivovat mistrovské kousky z ní, pokud správně odpovíte na soutěžní otázku a budete mít kapku příslovečného štěstíčka. Výherce oznámíme v příštím čísle.

Soutěžní otázka:

Co je to lyofilizované ovoce?

a) ovoce sušené mrazem
b) ovoce naložené v čokoládě
c) ovoce naložené v rumu

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO a ADRESA na číslo 737 559 551. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)

VYHODNOCENÍ
Volnou dvojvstupenku na zbrusu novou zábavnou show skupiny SCREAMERS, kterou Zábřežská kulturní uvede ve čtvrtek 19. září vyhrávají: Jana Zetochová ze Šumperka, Marie Badalová a Jiří Vavrač ze Zábřeha. Blahopřejeme! O vstupenky se přihlaste u pořadatelů.