SPORT

Vydřené, ale potřebné. Draci přestřihli černou šňůru

29. ledna 2014, 19:23, téma HOKEJ, Petr Fišer
Vydřené, ale potřebné. Draci přestřihli černou šňůru Šumperk - Nebyla to žádná excelentní pastva pro oči. V pondělním večeru se na Tyršově stadionu myslelo převážně na účelnost. Hlavně šumperští hokejisté potřebovali nutně zabrat, po čtyřech porážkách v řadě se jejich prvoligová situace začala nepříjemně komplikovat. A bez obtíží to nebylo ani proti vyhlášeným defendérům z Třebíče.
Pohled na tabulku jim velel jediné – zvítězit! Průběh úvodní třetiny tomu v mnoha směrech odpovídal. Byli aktivnější, agilnější i hladovější. Po vzoru většiny předchozích zápasů z poslední doby ale i málo produktivní. Žálčík po krkolomném zpracování zakončoval rychlý brejk jen do brankáře Novotného, jenž ustál bez úhony i nadějný bekhend Semoráda, tutovku Moskala, ránu Haase do boční sítě a na závěr také tvrdý příklep Červenky letící o chlup vedle. V nejednom případě mohl mluvit o štěstí.

Gólmanská výpomoc Třebíče z pražské Sparty se po přestávce potila mnohem méně. Draci sice i nadále kroužili v obranném pásmu soupeře častěji, jenže to bylo poněkud jalové. A protože ani hosté žádnou přehnanou kvalitou v ofenzivní části svého výkonu nijak nezářili, upracovaný hokej upadl do šedivého průměru.

Nakonec se ale přece jen měnilo skóre. Přispěla k tomu třebíčská nedisciplinovanost. Slávisté pustili svého protivníka do výhodné přesilovky čtyři na tři a nekompromisně za to pykali. Aleš Holík umístil svůj projektil k levé tyči šikovně nad Sedláčkův beton a byl oslavován jako autor premiérového gólu. Padl po dlouhých 37 minutách a 11 vteřinách.

Jen občas nebezpečné mužstvo z Horácka si na svůj moment s velkým „M“ muselo počkat ještě déle - až do třetí minuty třetí části. A byl to dar z hokejových nebes. Domácí zadák Pastor hrubě chyboval při zakládání útoku a vyvolal tím novou zápletku. Křivohlávkovo doklepnutí vrátilo oba týmy na stejnou startovní čáru.

Zdržely se na ní do poloviny závěrečného dějství. Třebíčský Peroutka zalehl kotouč v nedovoleném území a za zdržování hry se musel pakovat na lavici hanby. O pouhých osmnáct sekund později se vracel zdrceně zpátky na led. Smutný výraz v obličeji mu „vykouzlila“ ukázková souhra Sedláka se Staňkem. Prvně jmenovaný cílenou přízemní nabídkou hledal hůl Aleše Staňka a herní náčiní pracovitého křídla se do černé gumy vložilo v nejlepší možnou chvíli. A ještě k tomu náramně. Kotouč přistál po krátkém letu přesně pod břevnem – 2:1!

Hra se od tohoto momentu viditelně zrychlila. Živou vodou povzbuzení Draci drželi Horáckou Slavii zkrátka a až do poslední minuty základní hrací doby hájili těsný náskok s velkým přehledem.

Přijít o něj mohli v úplném finiši. Hostující kouč Pokorný sáhl k vyhlížené power-play, jím vybraná elitní pětice se dostala ke střele od modré čáry a parní válec Mikeska otřel svoji dorážku o brankovou konstrukci!


44. KOLO
SALITH ŠUMPERK – HS TŘEBÍČ 2:1 (0:0,1:0,1:1)


BRANKY: 38. Holík (Sedlák, Moskal) – 1:0, 43. Křivohlávek (Kaut, Nahodil) – 1:1, 49. Staněk (Sedlák, Moskal) – 2:1. Rozhodčí Trombík, vyloučení 4:7, využití 2:0, střely na bránu 36:33, 700 diváků.

SALITH ŠUMPERK

Štůrala 6 – Holík 6, Novotný 5, Dudáš 6, Sedlák 6, Gewiese 5, Tesařík 5, Pastor 4 – Haas 6, Plášek 5, Semorád 5 – Staněk 7, Moskal 5, L. Žálčík 6 – Brunec 6, Langr 6, Cink 6 – Červenka 7, Půhoný 6.
HODNOCENÍ HRÁČŮ: 10 – mimořádně vynikající, 9 – excelentní, 8 – výborný, 7 – velmi dobrý, 6 – dobrý, 5 – průměrný, 4 – podprůměrný, 3 – slabý, 2 – mizerný, 1 – katastrofální.

DALŠÍ PROGRAM


STŘEDA 29. LEDNA: 18.00 Šumperk – Havířov.
SOBOTA 1. ÚNORA: 17.30 Kadaň – Šumperk.Foto: Petr Fišer
Jan Semorád (ve žlutém) je zpátky. Šumperku vypomáhá z extraligových Pardubic.


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Tento článek dosud nikdo neokomentoval, přidejte svůj názor.

 

ZA ZÁBAVOU ZADARMO
Hrajte s REJEM o dvě vstupenky na divadelní představení Včera, dnes a zítra, které nabídne ty nejlepší scénky Felixe Holzmanna. Pořad se uskuteční 25. února v KKC Rapotín. Stačí, když pošlete správnou odpověď na soutěžní otázku a budete mít špetku štěstí při losování. Ve čtvrtek vylosujeme a zkontaktujeme jednoho čtenáře, který získá dvě vstupenky na divadelní představení.

Soutěžní otázka:

Jaký doplněk nenosil Felix Holzmann?

A) brýle
B) motýlka
C) klobouk

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO, BYDLIŠTĚ na číslo 605 854 541. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)

VYHODNOCENÍ

Vstupenku na koncert folkaře Vladimíra Merty, který se uskuteční 23. února v kině Retro v Zábřeze, vyhráli Stanislav Diviš z Postřelmova, Radomír Pátík ze Šumperka, Petr Jílek ze Zábřeha, Alžběta Vévodová z Chromče a Gustav Vichta z Nového Malína.
Blahopřejeme! Výhra na vás čeká v pokladně IC Zábřeh (v budově kulturáku).