SPORT

Vydřené, ale potřebné. Draci přestřihli černou šňůru

29. ledna 2014, 19:23, téma HOKEJ, Petr Fišer
Vydřené, ale potřebné. Draci přestřihli černou šňůru Šumperk - Nebyla to žádná excelentní pastva pro oči. V pondělním večeru se na Tyršově stadionu myslelo převážně na účelnost. Hlavně šumperští hokejisté potřebovali nutně zabrat, po čtyřech porážkách v řadě se jejich prvoligová situace začala nepříjemně komplikovat. A bez obtíží to nebylo ani proti vyhlášeným defendérům z Třebíče.
Pohled na tabulku jim velel jediné – zvítězit! Průběh úvodní třetiny tomu v mnoha směrech odpovídal. Byli aktivnější, agilnější i hladovější. Po vzoru většiny předchozích zápasů z poslední doby ale i málo produktivní. Žálčík po krkolomném zpracování zakončoval rychlý brejk jen do brankáře Novotného, jenž ustál bez úhony i nadějný bekhend Semoráda, tutovku Moskala, ránu Haase do boční sítě a na závěr také tvrdý příklep Červenky letící o chlup vedle. V nejednom případě mohl mluvit o štěstí.

Gólmanská výpomoc Třebíče z pražské Sparty se po přestávce potila mnohem méně. Draci sice i nadále kroužili v obranném pásmu soupeře častěji, jenže to bylo poněkud jalové. A protože ani hosté žádnou přehnanou kvalitou v ofenzivní části svého výkonu nijak nezářili, upracovaný hokej upadl do šedivého průměru.

Nakonec se ale přece jen měnilo skóre. Přispěla k tomu třebíčská nedisciplinovanost. Slávisté pustili svého protivníka do výhodné přesilovky čtyři na tři a nekompromisně za to pykali. Aleš Holík umístil svůj projektil k levé tyči šikovně nad Sedláčkův beton a byl oslavován jako autor premiérového gólu. Padl po dlouhých 37 minutách a 11 vteřinách.

Jen občas nebezpečné mužstvo z Horácka si na svůj moment s velkým „M“ muselo počkat ještě déle - až do třetí minuty třetí části. A byl to dar z hokejových nebes. Domácí zadák Pastor hrubě chyboval při zakládání útoku a vyvolal tím novou zápletku. Křivohlávkovo doklepnutí vrátilo oba týmy na stejnou startovní čáru.

Zdržely se na ní do poloviny závěrečného dějství. Třebíčský Peroutka zalehl kotouč v nedovoleném území a za zdržování hry se musel pakovat na lavici hanby. O pouhých osmnáct sekund později se vracel zdrceně zpátky na led. Smutný výraz v obličeji mu „vykouzlila“ ukázková souhra Sedláka se Staňkem. Prvně jmenovaný cílenou přízemní nabídkou hledal hůl Aleše Staňka a herní náčiní pracovitého křídla se do černé gumy vložilo v nejlepší možnou chvíli. A ještě k tomu náramně. Kotouč přistál po krátkém letu přesně pod břevnem – 2:1!

Hra se od tohoto momentu viditelně zrychlila. Živou vodou povzbuzení Draci drželi Horáckou Slavii zkrátka a až do poslední minuty základní hrací doby hájili těsný náskok s velkým přehledem.

Přijít o něj mohli v úplném finiši. Hostující kouč Pokorný sáhl k vyhlížené power-play, jím vybraná elitní pětice se dostala ke střele od modré čáry a parní válec Mikeska otřel svoji dorážku o brankovou konstrukci!


44. KOLO
SALITH ŠUMPERK – HS TŘEBÍČ 2:1 (0:0,1:0,1:1)


BRANKY: 38. Holík (Sedlák, Moskal) – 1:0, 43. Křivohlávek (Kaut, Nahodil) – 1:1, 49. Staněk (Sedlák, Moskal) – 2:1. Rozhodčí Trombík, vyloučení 4:7, využití 2:0, střely na bránu 36:33, 700 diváků.

SALITH ŠUMPERK

Štůrala 6 – Holík 6, Novotný 5, Dudáš 6, Sedlák 6, Gewiese 5, Tesařík 5, Pastor 4 – Haas 6, Plášek 5, Semorád 5 – Staněk 7, Moskal 5, L. Žálčík 6 – Brunec 6, Langr 6, Cink 6 – Červenka 7, Půhoný 6.
HODNOCENÍ HRÁČŮ: 10 – mimořádně vynikající, 9 – excelentní, 8 – výborný, 7 – velmi dobrý, 6 – dobrý, 5 – průměrný, 4 – podprůměrný, 3 – slabý, 2 – mizerný, 1 – katastrofální.

DALŠÍ PROGRAM


STŘEDA 29. LEDNA: 18.00 Šumperk – Havířov.
SOBOTA 1. ÚNORA: 17.30 Kadaň – Šumperk.Foto: Petr Fišer
Jan Semorád (ve žlutém) je zpátky. Šumperku vypomáhá z extraligových Pardubic.


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Tento článek dosud nikdo neokomentoval, přidejte svůj názor.