SPORT

VÝBORNĚ! Atletka Adéla Dubová se prosprintovala mezi elitu

16. září 2015, 17:00, téma ATLETIKA, Petr Fišer
VÝBORNĚ! Atletka Adéla Dubová se prosprintovala mezi elitu Hodonín - Čtyři zástupci z oddílu Tělovýchovné jednoty Šumperk reprezentovali svůj mateřský klub na mistrovství republiky do 23 let. Vynikající výsledek přivezla z Hodonína Adéla Dubová. Dvaadvacetiletá sprinterka nastoupila na nejkratší stometrové trati a ačkoli ji letošní nejlepší čas (12.53 s) řadil až na šestnácté místo mezi přihlášenými soupeřkami, dokázala se prosadit mezi absolutní národní špičku.

 Podařilo se jí to hlavně zásluhou nového osobního rekordu v rozběhu, který má nyní hodnotu 12.30 s. Představení šumperské běžkyně bylo natolik kvalitní, že se prokousala do osmičlenného finále. Tam i přes docházející síly zopakovala vysokou výkonnost a dalším výborným počinem (12.43 s) se zařadila na zaslouženou osmou pozici. „Pro letošní rok patří mezi elitní desítku nejrychlejších žen do třiadvaceti let v celé České republice. A to je samozřejmě skvělý výsledek,“ uznale pokyvoval hlavou předseda oddílu a trenér v jedné osobě Tomáš Vykydal.
Získávat zkušenosti z velkých závodů přijely dvě talentované dorostenky - sestry Markéta a Hana Trundovy. Prorazit se pokoušely v preferované disciplíně, kterou je pro ně hladká čtyřstovka. I když jejich cesta skončila už v kvalifikačních rozbězích, nemají se za co stydět. Solidní časy 59.94 (Markéta) a 61.20 s (Hanka) jim zaručily desáté, respektive šestnácté místo. „Věřím, že jejich chvíle v této kategorii ještě přijdou,“ prohlásil optimisticky Vykydal.
Posledním klubovým želízkem v ohni byl Martin Timko. Zkušený vytrvalec vyrazil na svoji nejsilnější disciplínu. První kilometr z celkových patnácti set metrů rozběhl velmi pomalým tempem, a tak se jeho přání - zaběhnout si osobní rekord – nenávratně rozplynulo. Poslední třetina trati odhalila spíše spurtérské přednosti jednotlivých závodníků. Timko se z posledního místa 300 metrů před cílem probil na konečnou jedenáctou příčku ze šestnácti nastoupivších borců. Výsledný čas? 4:18.86 min.

Adéla Dubová je osmou nejlepší sprinterkou do 23 let.


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Tento článek dosud nikdo neokomentoval, přidejte svůj názor.

NA KONCERT ZADARMO


Hrajte s REJEM o 5 vstupenek na komponovaný koncertní recitál textaře MICHALA HORÁČKA, který se uskuteční v pátek 6. října v Domě kultury Šumperk. Stačí, když pošlete správnou odpověď na soutěžní otázku a budete mít špetku štěstí při losování. Příští týden zveřejníme jména pěti šťastlivců, kteří půjdou na koncert zadarmo.

Soutěžní otázka:

K jaké písni nenapsal text Michal Horáček?

A) Dívám se, dívám
B) Levandulová
C) Lásko, voníš deštěm

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO, BYDLIŠTĚ na číslo 605 854 541. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)

VYHODNOCENÍ

Vstupenku na galakoncert našeho nejznámějšího tenoristy ŠTEFANA MARGITY, který zazpívá v sobotu 23. září v kulturním domě v Zábřeze, vyhráli Marcela Krmíčková ze Sudkova, Martina Kubešová ze Šumperka a Zdenka Zapletalová z Hrabenova.
Blahopřejeme! Výhra na vás čeká v pokladně IC Zábřeh (v budově kulturáku).