SPORT

Všichni fotbaloví vyhnanci zůstávají, osud Mohelnice jim není lhostejný

1. února 2017, 13:00, téma FOTBAL, Petr Fišer, Bohumil Tesař
Všichni fotbaloví vyhnanci zůstávají, osud Mohelnice jim není lhostejný Mohelnice - Dnes už bývalý trenér Mohelnice Roman Sedláček z nich udělal fotbalové vyhnance. „Nepočítám s vámi. Hledejte si jiné angažmá,“ sdělil jim po skončení podzimní části. Po jeho dobrovolném složení funkce je ale všechno jinak. Trojice Lubomír Pinkava, Vlastimil Fiala, Martin Vokoun v mužském týmu zůstává a je připravena udělat maximum pro to, aby se zachránil v moravskoslezské lize.

 Nový hlavní kouč Jaroslav Rolinek má momentálně k dispozici sedmnáct hráčů do pole a dva brankáře. „Tréninková docházka je velmi slušná. Neklesá pod číslo patnáct. Pokud jde o příchody a odchody, zatím není nic definitivního. Koukáme po posilách a uvidíme, co se podaří, a co ne,“ nechtěl předbíhat Rolinek. V nadcházejících týdnech by mohl přijít o některé stálice, které pošilhávají po úprku do sousedního Rakouska. Nejčastěji je v tomto případě skloňováno jméno Jakuba Heidenreicha.
Pouze v jepičí záležitost se změnily námluvy se zábřežským šutérem Antonínem Jakešem. „Už u nás není. Co vím, tak v přípravném zápase nastoupil za Zábřeh a údajně koketuje s olomouckým HFK. Absolvoval s námi jen tři tréninky a potom mi oznámil, že se mu zdá, že nezapadl do kolektivu. Jeho rozhodnutí mi připadalo poněkud unáhlené. I když je to rychlý, dravý a kvalitní útočník, který by se nám hodil, nedá se nic dělat. Měl u nás šanci hrát, ale nevyužil ji,“ mrzelo Jaroslava Rolinka.

SIGMA OLOMOUC „19“ – MOHELNICE 1:2 (0:1)

Do úvodního přátelského utkání nasadil několik nových tváří. V brance dostal příležitost loštický Václav. V útoku pak kanonýr Kožela z Libivé a také Jakub Hymr, jenž v první polovině sezóny sázel góly za Dubicko.
Posledně jmenovaný si brankový účet v Mohelnici otevřel v průběhu druhé půle, kdy po trestném kopu úspěšně dorážel na druhý pokus. To už hosté vedli 2:0, v otevírací části totiž dopadl na úrodnou půdu Fialův lob.
Mladí Hanáci za nepříznivého stavu přiložili pod kotel a narůstající tlak korunovali zaslouženým snížením. „Do přestávky to od nás bylo velmi dobré. Po pauze se na našem výkonu projevilo prostřídání sestavy a k tomu i únava. Celkově jsem spokojený. Zápas přesně splnil svůj účel,“ bilancoval kormidelník vítězů.
SESTAVA: Hora (Václav) – Fiala, R. Kuba, Pinkava, J. Heidenreich – Fišara, Marák – Vokoun, L. Hapal, Svoboda – Kutal. Střídali: Bača, Kožela, J. Hymr.

MOHELNICE – OPAVA B 3:4 (0:2)

Sobotní duel s opavským béčkem se Mohelnici příliš nepovedl. Hosté byli produktivní při zahrávání standardních situací a uměli těžit ze soupeřových chyb.
Domácí mužstvo se výrazněji zlepšilo až za krajně nepříznivého stavu 0:3. Přidalo na pohybu, zpřesnilo hru a po gólech Srdýnka, Hapala a Hymra dokázalo do 79. minuty vyrovnat.
Nakonec ale přece jen padlo. Chvíli před vypršením základní hrací doby doplatilo na sérii přehmatů, do nichž patřil i špatný odkop brankáře. „Náš herní projev se mi moc nelíbil. Kromě jiného jsem postrádal větší důraz a agresivitu. Je to pro mě zklamání. Nedařilo se nám,“ posteskl si Jaroslav Rolinek. Ve víkendovém střetnutí mu chyběli zranění Bzirský a Knýř. Bolavá třísla navíc vystavila brzkou zápasovou stopku Heidenreichovi.
SESTAVA: Hora – Vokoun, R. Kuba, Pinkava, J. Heidenreich – Fišara, Marák – L. Hapal, Bača, Svoboda – Kutal. Střídali: Fiala, Srdýnko, Kožela, Hymr.

PŘÍPRAVNÉ ZÁPASY

STŘEDA 25. LEDNA: Sigma Olomouc „19“ – Mohelnice 1:2 (Fiala, J. Hymr). SOBOTA 28. LEDNA: Mohelnice – Opava B 3:4 (Srdýnko, L. Hapal, Hymr). SOBOTA 4. ÚNORA: 11.00 Mohelnice – Rýmařov. SOBOTA 11. ÚNORA: 11.00 Mohelnice – Hodonín. SOBOTA 18. ÚNORA: 11.00 Mohelnice – Ústí nad Orlicí. SOBOTA 4. BŘEZNA: 11.00 Mohelnice – Líšeň. SOBOTA 11. BŘEZNA: Mohelnice – Vyškov.


Foto: Petr Fišer

Vlastimil Fiala (vlevo) při podzimním zápase s Uničovem. Zkušený obránce v Mohelnici nakonec přece jen setrvá.

 


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Tento článek dosud nikdo neokomentoval, přidejte svůj názor.