SPORT

Všichni fotbaloví vyhnanci zůstávají, osud Mohelnice jim není lhostejný

1. února 2017, 13:00, téma FOTBAL, Petr Fišer, Bohumil Tesař
Všichni fotbaloví vyhnanci zůstávají, osud Mohelnice jim není lhostejný Mohelnice - Dnes už bývalý trenér Mohelnice Roman Sedláček z nich udělal fotbalové vyhnance. „Nepočítám s vámi. Hledejte si jiné angažmá,“ sdělil jim po skončení podzimní části. Po jeho dobrovolném složení funkce je ale všechno jinak. Trojice Lubomír Pinkava, Vlastimil Fiala, Martin Vokoun v mužském týmu zůstává a je připravena udělat maximum pro to, aby se zachránil v moravskoslezské lize.

 Nový hlavní kouč Jaroslav Rolinek má momentálně k dispozici sedmnáct hráčů do pole a dva brankáře. „Tréninková docházka je velmi slušná. Neklesá pod číslo patnáct. Pokud jde o příchody a odchody, zatím není nic definitivního. Koukáme po posilách a uvidíme, co se podaří, a co ne,“ nechtěl předbíhat Rolinek. V nadcházejících týdnech by mohl přijít o některé stálice, které pošilhávají po úprku do sousedního Rakouska. Nejčastěji je v tomto případě skloňováno jméno Jakuba Heidenreicha.
Pouze v jepičí záležitost se změnily námluvy se zábřežským šutérem Antonínem Jakešem. „Už u nás není. Co vím, tak v přípravném zápase nastoupil za Zábřeh a údajně koketuje s olomouckým HFK. Absolvoval s námi jen tři tréninky a potom mi oznámil, že se mu zdá, že nezapadl do kolektivu. Jeho rozhodnutí mi připadalo poněkud unáhlené. I když je to rychlý, dravý a kvalitní útočník, který by se nám hodil, nedá se nic dělat. Měl u nás šanci hrát, ale nevyužil ji,“ mrzelo Jaroslava Rolinka.

SIGMA OLOMOUC „19“ – MOHELNICE 1:2 (0:1)

Do úvodního přátelského utkání nasadil několik nových tváří. V brance dostal příležitost loštický Václav. V útoku pak kanonýr Kožela z Libivé a také Jakub Hymr, jenž v první polovině sezóny sázel góly za Dubicko.
Posledně jmenovaný si brankový účet v Mohelnici otevřel v průběhu druhé půle, kdy po trestném kopu úspěšně dorážel na druhý pokus. To už hosté vedli 2:0, v otevírací části totiž dopadl na úrodnou půdu Fialův lob.
Mladí Hanáci za nepříznivého stavu přiložili pod kotel a narůstající tlak korunovali zaslouženým snížením. „Do přestávky to od nás bylo velmi dobré. Po pauze se na našem výkonu projevilo prostřídání sestavy a k tomu i únava. Celkově jsem spokojený. Zápas přesně splnil svůj účel,“ bilancoval kormidelník vítězů.
SESTAVA: Hora (Václav) – Fiala, R. Kuba, Pinkava, J. Heidenreich – Fišara, Marák – Vokoun, L. Hapal, Svoboda – Kutal. Střídali: Bača, Kožela, J. Hymr.

MOHELNICE – OPAVA B 3:4 (0:2)

Sobotní duel s opavským béčkem se Mohelnici příliš nepovedl. Hosté byli produktivní při zahrávání standardních situací a uměli těžit ze soupeřových chyb.
Domácí mužstvo se výrazněji zlepšilo až za krajně nepříznivého stavu 0:3. Přidalo na pohybu, zpřesnilo hru a po gólech Srdýnka, Hapala a Hymra dokázalo do 79. minuty vyrovnat.
Nakonec ale přece jen padlo. Chvíli před vypršením základní hrací doby doplatilo na sérii přehmatů, do nichž patřil i špatný odkop brankáře. „Náš herní projev se mi moc nelíbil. Kromě jiného jsem postrádal větší důraz a agresivitu. Je to pro mě zklamání. Nedařilo se nám,“ posteskl si Jaroslav Rolinek. Ve víkendovém střetnutí mu chyběli zranění Bzirský a Knýř. Bolavá třísla navíc vystavila brzkou zápasovou stopku Heidenreichovi.
SESTAVA: Hora – Vokoun, R. Kuba, Pinkava, J. Heidenreich – Fišara, Marák – L. Hapal, Bača, Svoboda – Kutal. Střídali: Fiala, Srdýnko, Kožela, Hymr.

PŘÍPRAVNÉ ZÁPASY

STŘEDA 25. LEDNA: Sigma Olomouc „19“ – Mohelnice 1:2 (Fiala, J. Hymr). SOBOTA 28. LEDNA: Mohelnice – Opava B 3:4 (Srdýnko, L. Hapal, Hymr). SOBOTA 4. ÚNORA: 11.00 Mohelnice – Rýmařov. SOBOTA 11. ÚNORA: 11.00 Mohelnice – Hodonín. SOBOTA 18. ÚNORA: 11.00 Mohelnice – Ústí nad Orlicí. SOBOTA 4. BŘEZNA: 11.00 Mohelnice – Líšeň. SOBOTA 11. BŘEZNA: Mohelnice – Vyškov.


Foto: Petr Fišer

Vlastimil Fiala (vlevo) při podzimním zápase s Uničovem. Zkušený obránce v Mohelnici nakonec přece jen setrvá.

 


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Tento článek dosud nikdo neokomentoval, přidejte svůj názor.

 

ZA ZÁBAVOU ZADARMO
Hrajte s REJEM o dvě vstupenky na divadelní představení Včera, dnes a zítra, které nabídne ty nejlepší scénky Felixe Holzmanna. Pořad se uskuteční 25. února v KKC Rapotín. Stačí, když pošlete správnou odpověď na soutěžní otázku a budete mít špetku štěstí při losování. Ve čtvrtek vylosujeme a zkontaktujeme jednoho čtenáře, který získá dvě vstupenky na divadelní představení.

Soutěžní otázka:

Jaký doplněk nenosil Felix Holzmann?

A) brýle
B) motýlka
C) klobouk

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO, BYDLIŠTĚ na číslo 605 854 541. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)

VYHODNOCENÍ

Vstupenku na koncert folkaře Vladimíra Merty, který se uskuteční 23. února v kině Retro v Zábřeze, vyhráli Stanislav Diviš z Postřelmova, Radomír Pátík ze Šumperka, Petr Jílek ze Zábřeha, Alžběta Vévodová z Chromče a Gustav Vichta z Nového Malína.
Blahopřejeme! Výhra na vás čeká v pokladně IC Zábřeh (v budově kulturáku).