ZPRÁVY

Vraždila bez emocí

18. srpna 2015, 17:00, Jaroslav Kropáč
Dolní Studénky - Ubytovna sociálně slabých v Třemešku u Dolních Studének se minulý týden stala dějištěm krvavého dramatu. Pětačtyřicetiletá žena tam v noci na středu 12. srpna vrazila nůž do hrudi svému partnerovi, který po zásahu čepelí na místě zemřel. Policie zatím nechce k průběhu tragédie zveřejňovat bližší informace. Obcí se tak šíří fámy a nezaručené zprávy o tom, jak krvavé drama probíhalo.

 „Co jsem slyšel, tak ta ženská měla s tím chlápkem normálně popíjet před ubytovnou, pak odešli dovnitř, kde se spolu pohádali, a právě během hádky mělo dojít k vraždě. Po činu se ta ženská normálně vrátila zpátky a pokračovala v pití,“ řekl Týdnu R. Š. z Dolních Studének. Právě pod Studénky osada Třemešek patří. Policie odmítla nepodložené informace jakkoli komentovat s tím, že podrobnější zprávu poskytne až po uzavření případu. Podezřelou ženu policisté zadrželi, zároveň na místě činu zajistili řadu stop.

Žena je ve vazbě

Podezřelá žena si minulý týden vyslechla obvinění z trestného činu vražda. „Vyšetřovateli byl zároveň podán návrh na její vzetí do vazby, který byl v pátek odpoledne soudem akceptován,“ uvedla policejní mluvčí Jitka Dolejšová. V případě prokázání viny hrozí zadržené ženě až osmnáct let vězení. Ubytovna, kde ke zločinu došlo, patří obci, která nemovitost před časem získala od Olomouckého kraje a poté ji pronajala soukromému podnikateli. Ještě předtím sloužil areál pro potřeby internátní školy.


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Redakce Rej.cz není odpovědná za obsah diskuze. Každý přispěvatel nese právní odpovědnost za své zveřejněné názory.

Datum: 19.8.2015 18:03
Titulek: Zdeněk Brož taky bydlel na ubytovně Třemešek
Autor: Raw
71
156
Zdeněk Brož Životopis mého moravanství

Narodil jsem se v roce 1957 na Vysočině. Avšak již v roce 1961, den po svátku sv. Cyrila a Metoděje, se naše rodina přistěhovala na Šumpersko, takže mé vzpomínky z dětství se neváží příliš k mému rodišti. Od svých 4 let jsem srostlý s krásným krajem v podhůří Jeseníků. První noc po příjezdu do tohoto kraje jsem strávil na Třemešku, v renesančním zámku, kde dříve sídlili Bukůvkové. V době našeho příjezdu tam byla ubytovna pro brigádníky. Přenocovali jsme tam, protože jsme přijeli v noci a byt ještě nebyl připraven k nastěhování. Na Třemešku jsem pak prožil celé dětství, mezi statkem s veškerým domácím zvířectvem, rybníky, sady a lesem. Skromné, ale nádherné dětství, které mne připoutalo k tomuto kraji a dalo mi základ do dalšího života. Ten si dodnes nesu s sebou a přes mnohé nabídky k práci mimo tento region jsem se nedokázal rozhodnout pro život jinde. Stejně jsou na tom dnes mé děti a pokud nebudou k odchodu donuceny okolnostmi, jsou všichni rozhodnuti žít tady.

Moji rodiče i prarodiče pocházeli z Čech a tak jsme doma mluvili „česky“. A s touto rodinnou „zátěží“ mám spojeny mnohé humorné chvilky. Hned v zimě jsme jeli jako děti zaměstnanců statků na lyžařský pobyt na Rejvíz. Bydlelo nás asi deset kluků na pokoji, já spal u dveří. Jeden ze starších kluků na mně najednou zavolal: „Zdenku rožni!“ Já to slovo vůbec neznal. Tak se ptám, co po mně chce. No a on: „Rožni ty vole néééé“. To už jsem natahoval k pláči. On vstal a otočil vypínačem. Pochopil jsem, že moravské rožni znamená rozsviť a od té doby to vím. Také znám všechna další moravská slova, i ta hanácká, protože žijeme na doteku severní Hané a jazykový vliv je zřejmý.

V roce 1971 změnili rodiče zaměstnání a přestěhovali jsme se ze Třemešku do Rapotína. Těžce jsem to nesl, protože přestěhováním jsem byl oddělen od svého dětství. Ale studentský i sportovní život mne v následujících letech stejně více držel v Šumperku, se kterým jsem srůstal víc a víc. V roce 1981 jsem se pak definitivně stal obyvatelem Šumperka.
Mgr. Zdeněk Brož, starosta města Šumperka

http://zamoravu.eu/2012/10/sumperk-moravanstvi-zdenka-broze-a-vlajkova-iniciativa/
Reagovat

DO KINA ZADARMO

 

Hrajte s REJEM o tři vstupenky na novou českou komedii CHATA NA PRODEJ, kterou šumperské kino OKO promítá 26., 27. a 30. července. Stačí, když pošlete správnou odpověď na soutěžní otázku a budete mít špetku štěstí při losování. Příští týden zveřejníme jména tří čtenářů, kteří půjdou do kina zadarmo.

Soutěžní otázka:

Jaké je původní povolání herce Davida Vávry, který ve filmu Chata na prodej ztvárnil jednu z hlavních rolí?

A) bytový designér
B) stavební projektant
C) architekt

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO, BYDLIŠTĚ na číslo 605 854 541. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)


VYHODNOCENÍ

Dvě vstupenky na maratón s filmy MAMMA MIA!, které šumperské kino OKO uvede ve středu 18. července, vyhrála Jindra Vepřková z Lesnice.
Blahopřejeme! Výhra na vás čeká v pokladně kina OKO v Šumperku.