ZPRÁVY

Vraždila bez emocí

18. srpna 2015, 17:00, Jaroslav Kropáč
Dolní Studénky - Ubytovna sociálně slabých v Třemešku u Dolních Studének se minulý týden stala dějištěm krvavého dramatu. Pětačtyřicetiletá žena tam v noci na středu 12. srpna vrazila nůž do hrudi svému partnerovi, který po zásahu čepelí na místě zemřel. Policie zatím nechce k průběhu tragédie zveřejňovat bližší informace. Obcí se tak šíří fámy a nezaručené zprávy o tom, jak krvavé drama probíhalo.

 „Co jsem slyšel, tak ta ženská měla s tím chlápkem normálně popíjet před ubytovnou, pak odešli dovnitř, kde se spolu pohádali, a právě během hádky mělo dojít k vraždě. Po činu se ta ženská normálně vrátila zpátky a pokračovala v pití,“ řekl Týdnu R. Š. z Dolních Studének. Právě pod Studénky osada Třemešek patří. Policie odmítla nepodložené informace jakkoli komentovat s tím, že podrobnější zprávu poskytne až po uzavření případu. Podezřelou ženu policisté zadrželi, zároveň na místě činu zajistili řadu stop.

Žena je ve vazbě

Podezřelá žena si minulý týden vyslechla obvinění z trestného činu vražda. „Vyšetřovateli byl zároveň podán návrh na její vzetí do vazby, který byl v pátek odpoledne soudem akceptován,“ uvedla policejní mluvčí Jitka Dolejšová. V případě prokázání viny hrozí zadržené ženě až osmnáct let vězení. Ubytovna, kde ke zločinu došlo, patří obci, která nemovitost před časem získala od Olomouckého kraje a poté ji pronajala soukromému podnikateli. Ještě předtím sloužil areál pro potřeby internátní školy.


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Redakce Rej.cz není odpovědná za obsah diskuze. Každý přispěvatel nese právní odpovědnost za své zveřejněné názory.

Datum: 19.8.2015 18:03
Titulek: Zdeněk Brož taky bydlel na ubytovně Třemešek
Autor: Raw
71
153
Zdeněk Brož Životopis mého moravanství

Narodil jsem se v roce 1957 na Vysočině. Avšak již v roce 1961, den po svátku sv. Cyrila a Metoděje, se naše rodina přistěhovala na Šumpersko, takže mé vzpomínky z dětství se neváží příliš k mému rodišti. Od svých 4 let jsem srostlý s krásným krajem v podhůří Jeseníků. První noc po příjezdu do tohoto kraje jsem strávil na Třemešku, v renesančním zámku, kde dříve sídlili Bukůvkové. V době našeho příjezdu tam byla ubytovna pro brigádníky. Přenocovali jsme tam, protože jsme přijeli v noci a byt ještě nebyl připraven k nastěhování. Na Třemešku jsem pak prožil celé dětství, mezi statkem s veškerým domácím zvířectvem, rybníky, sady a lesem. Skromné, ale nádherné dětství, které mne připoutalo k tomuto kraji a dalo mi základ do dalšího života. Ten si dodnes nesu s sebou a přes mnohé nabídky k práci mimo tento region jsem se nedokázal rozhodnout pro život jinde. Stejně jsou na tom dnes mé děti a pokud nebudou k odchodu donuceny okolnostmi, jsou všichni rozhodnuti žít tady.

Moji rodiče i prarodiče pocházeli z Čech a tak jsme doma mluvili „česky“. A s touto rodinnou „zátěží“ mám spojeny mnohé humorné chvilky. Hned v zimě jsme jeli jako děti zaměstnanců statků na lyžařský pobyt na Rejvíz. Bydlelo nás asi deset kluků na pokoji, já spal u dveří. Jeden ze starších kluků na mně najednou zavolal: „Zdenku rožni!“ Já to slovo vůbec neznal. Tak se ptám, co po mně chce. No a on: „Rožni ty vole néééé“. To už jsem natahoval k pláči. On vstal a otočil vypínačem. Pochopil jsem, že moravské rožni znamená rozsviť a od té doby to vím. Také znám všechna další moravská slova, i ta hanácká, protože žijeme na doteku severní Hané a jazykový vliv je zřejmý.

V roce 1971 změnili rodiče zaměstnání a přestěhovali jsme se ze Třemešku do Rapotína. Těžce jsem to nesl, protože přestěhováním jsem byl oddělen od svého dětství. Ale studentský i sportovní život mne v následujících letech stejně více držel v Šumperku, se kterým jsem srůstal víc a víc. V roce 1981 jsem se pak definitivně stal obyvatelem Šumperka.
Mgr. Zdeněk Brož, starosta města Šumperka

http://zamoravu.eu/2012/10/sumperk-moravanstvi-zdenka-broze-a-vlajkova-iniciativa/
Reagovat