KULTURA

Voxel: „Koncerty v Šumperku jsou vždy skvělé.“ROZHOVOR

3. května 2017, 09:00, Jan Kratochvíl
Šumperk - Olomouckého písničkáře Václava Lebedu znají fanoušci pod přezdívkou VOXEL. Jeho cesta mezi největší současné objevy české hudební scény byla dlouhá a rozhodně ne přímočará. Dnes ale vystupuje na největších tuzemských festivalech a jeho písně mají na internetu miliónová zhlédnutí. Kromě Voxelovy stylové písničkářské tvorby je zajímavá i podoba jeho koncertů, na kterých vystupuje jen sám spolu s nepřeberným množstvím krabiček, efektů a elektronických smyček, které dávají jeho show jedinečnou zvukovou kulisu.

 Přesvědčit se o tom můžeme v neděli 7. května, kdy Voxel společně s kapelou O5 a Radeček vystoupí bez nároku na honorář v Šumperku v areálu temenické ZŠ Sluneční. V 17 hodin zde vypukne benefiční festival u příležitosti 20. výročí časopisu pro dětské domovy Zámeček. Vstup na akci je pro veřejnost zdarma.


Foto: Tomáš Třeštík

Písničkář Voxel vystoupí v neděli na benefičním festivalu v areálu temenické školy v Šumperku. Společně s ním zahrají kapely Darren Eve nebo O5 a Radeček. Vstup na akci je pro veřejnost zdarma.


Proč jste se rozhodl podpořit koncertem šumperský sraz dětí z DD, máte k ohroženým dětem bližší vztah, nebo je to jednorázová aktivita?
Tím, že mám sám dítě, které miluji, se můj vztah k dětem obecně hodně změnil a zesílil. O to radši podpořím akci, kde půjde o kolování energie a radosti mezi vystupujícími a dětmi, pokud se tomu obě strany otevřou. Věřím a cítím, že se tak stane.

V Šumperku koncertujete poměrně často, je to tím, že to máte kousek z Olomouce, kde žijete, nebo vás se šumperským regionem pojí něco víc?
Koncerty v Šumperku jsou vždycky skvělé a často přemýšlím, proč tomu tak je. Jestli je to polohou, lidmi, přírodou, erupcemi na slunci, netuším, ale vždy se tam rád vracím, o to víc, když se můžu vidět s kamarády, s klukama z O5 a Radeček nebo z Trochy klidu.

Je o vás známo, že jste talentovaný hráč na mnoho hudebních nástrojů, nepřijde vám škoda, že na koncertech vystupujete pouze s kytarou a fanoušci vás nevidí hrát také na jiné nástroje?
Takhle jsem nad tím vlastně nikdy nepřemýšlel, úplně asi nemám potřebu si na koncerty tahat třeba šest různých nástrojů a ukazovat, na co všechno umím. Připadá mi zajímavější nechat si jako takové malé eso v rukávu určité nástroje a udělat v budoucnu například turné s klavírem, respektive za klavírem. (smích)

V Šumperku odehrajete svůj první letošní open air koncert. Máte radši vystoupení v klubech a kulturních domech, nebo preferujete spíše venkovní akce?
Vše má něco do sebe, ale asi radši vystupuji venku, na čerstvém vzduchu, proto se na letních festivalech cítím nejlíp ze všech možných koncertních variant. Na konci léta se ale většinou zase těším do klubů… Je to jak s ročním obdobím - když je zima, člověk se těší na léto, a naopak.

Když jsme u toho těšení, tak na co všechno se mohou těšit návštěvníci vašeho šumperského koncertu?
Na co se vy můžete těšit, to nevím, nerad mluvím za druhé, ale já se moc těším na vás, na společné chvíle plné muziky, na příjemný večer. Tak v neděli na viděnou!


 
 


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Tento článek dosud nikdo neokomentoval, přidejte svůj názor.

ZA KULTUROU ZADARMO

Hrajte s REJEM o 3 vstupenky na novou českou romantickou komedii LÉTO S GENTLEMANEM, kterou šumperské kino Oko uvádí od 14. do 25. února. Stačí, když pošlete správnou odpověď na soutěžní otázku a budete mít špetku štěstí při losování. V příštím čísle zveřejníme jména tří čtenářů, kteří půjdou do kina zadarmo.

Soutěžní otázka:

Který populární český herec napsal scénář k filmu Léto s gentlemanem?

A) Jaromír Hanzlík
B) Jiří Bartoška
C) Ondřej Vetchý

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO,
BYDLIŠTĚ na číslo 605 854 541. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)

VYHODNOCENÍ

Vstupenku na hudební a taneční přehlídku KELTSKÝ VEČER, která se uskuteční v DK Šumperk v sobotu 16. února, vyhráli Alena Turková z Bratrušova, Ivana Tomášková ze Svébohova, Jana Koníčková z Rudy nad Moravou, Elena Hřebáčková ze Šumperka a Josef Haramia ze Šumperka.
Blahopřejeme! Výhru si vyzvedněte v pokladně kina OKO v Šumperku.