ZPRÁVY

Volby platí, rozhodl soud

17. listopadu 2014, 18:00, téma VOLBY 2014, Jaroslav Kropáč
Mohelnice, Kopřivná - Celkem pět návrhů na neplatnost voleb řešili v uplynulých týdnech soudci Krajského soudu v Ostravě. Rovnou tři podněty na zrušení výsledků veřejného hlasování pocházely z Mohelnice. Soud řešil průběh voleb ještě v Kopřivné a Vernířovicích. Senát všechny žádosti zamítl. Proti jeho verdiktu není přípustné odvolání a je tedy konečné.

 „Nová koalice už je dojednána. Bude se skládat z Mohelnické demokracie, KDU-ČSL, TOP 09 a ANO,” řekl Týdnu vítěz mohelnických voleb Pavel Kuba a dodal, že ustavující zastupitelstvo bude pravděpodobně svoláno na 26. listopadu.
O neplatnost voleb v Mohelnici žádali zástupci ČSSD a Nezávislí. Vadilo jim, že Mohelnickou demokracii si lidé mohli splést právě se sociální demokracií nebo že předvolební kampaň byla vedena neeticky a napadala lídra Nezávislých Janu Zwyrtek Hamplovou. „Pokud účastník (Nezávislí, pozn. red.) zvolil jako formu volební agitace výraznou sebeprezentaci Jany Zwyrtek Hamplové, která se zjevně stala personifikací celého volebního hnutí Nezávislí, bylo nasnadě, že v případě kritiky volební kampaně bude vystavena nemalé kritice a znevažování i sama Jana Zwyrtek Hamplová,” stojí například v rozhodnutí soudu.

V Kopřivné si volby zopakují

Ačkoli návrh na neplatnost voleb v Kopřivné ostravský soud zamítl, lidé si tam volby přesto zopakují. Po rezignaci jednoho z nově zvolených zastupitelů a celé jeho kandidátky totiž vesnice nesplní podmínku pětičlenného zastupitelstva. „Nové volby mohou být bohužel až na jaře. Krok opozice obec jednoznačně poškodí, už teď hrozí, že přijdeme o dotaci jeden sto tisíc korun, protože nebude zastupitelstvo, které by její přijetí mohlo schválit,“ dodává úřadující starostka Kopřivné Jana Gerešová.


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Redakce Rej.cz není odpovědná za obsah diskuze. Každý přispěvatel nese právní odpovědnost za své zveřejněné názory.

Datum: 17.11.2014 20:18
Titulek: http://www.vhz.cz/aktuality/manazerem-projektu-horni-pomoravi-
Autor: náhoda nebo cíl?
245
200
To je síla!!! Miketovu kampaň za ČSSD jsme měli platit my všichni občané z VHZ, protože tam tento obchodník s ojetými auty je členem představenstva a řídí celý projekt rekonstrukce kanalizace za 1,6 miliardy korun!!! A členové ČSSD rozhodující o nás bez nás jsou tady: Ing. Pavel Martínek

Ing. Vladimír Mikulec

Mgr. Irena Jonová

Ing. Ján Babnič

PaedDr. Karel Crhonek

PhDr. Eva Marečková

Stanislav Procházka

Daniela Vašátková

PhDr. Jan Závěšický
Reagovat
Datum: 18.11.2014 13:57
Titulek: Re:
Autor: Anonym
222
199
Hnus. CSSD je zklamáním - zaslouží si stejný osud jako gangsteři z ODS.
Reagovat
Datum: 19.11.2014 13:51
Titulek: Re:
Autor: Anonym
253
188
Ufff! Díky za zdravý rozum pane soudce!
Žádný jiný rozsudek jsem ani nečekal! Lidi nejsou idioti, jak tvrdili Jeřabiny a nespletli se ve své volbě.
A díky za naprosto brilantní výklad soudu o JZH a její sebeprezentace!
Volby dopadly správně. Tečka.
Jazwyha, Jeřabiny, Mikešové atd. by měli pochopit, že jsou prostě z kola ven!

ČSSD by měla dát Miketovi zlatého Bludišťáka za to že dokázal nedoatat vládní stranu do zastupiteltva třetího největšího města okresu!!!
Vsadím se o co chcete, že při procentech, jaká standardně dostávají socani ve všech volbách bez rozdílu, by se do ZM Mohelnice dostal i můj pes, kdyby kandidoval za soc.dem.
Když nic, tak je rozhodně o 1000% hezčí, než Miketa!
;o)
Reagovat
Datum: 20.11.2014 22:42
Titulek: Re:
Autor: Tu máš čerte Kropáč
224
215
„Pokud účastník (Nezávislí, pozn. red.) zvolil jako formu volební agitace výraznou sebeprezentaci Jany Zwyrtek Hamplové, která se zjevně stala personifikací celého volebního hnutí Nezávislí, bylo nasnadě, že v případě kritiky volební kampaně bude vystavena nemalé kritice a znevažování i sama Jana Zwyrtek Hamplová,” stojí například v rozhodnutí soudu.... Tak tohle je samozřejmě ta nejdůležitější věta ze tří mnohostránkových usnesení soudu, které jsi jistě anonyme detailně prostudoval. Příspěvky pana (ne)redaktora Kropáče jsou dlouhodobě až uboze tendenční, proč asi? A drahý anonyme, souhlasím s tebou, že tvůj pes, i když ho neznám, je o 1000% hezčí než Miketa ale také si myslím, že je o 2000% chytřejší než ty.
Reagovat
Datum: 27.11.2014 09:04
Titulek: Re: Re:
Autor: René Zezula
193
Možná je, možná není, ale chytřejší než ty je určitě. Vím to poněvadž ho znám. :-)
Reagovat
Datum: 18.11.2014 08:38
Titulek: dotaz na větrné elektrárny
Autor: Jarmila Klimešová
219
191
Dobrý den, ví někdo, jestli je to za této paní starostky, co postavili ty dvě větrné elektrárny směrem na Štolnavu? Prý jich mát být dvacet? Pěkně děkujeme za tyto dary. Ráda bych věděla, co připraví Kopřivná pro naši krajinu příště? Tovární haly s komíny?
Reagovat
Datum: 18.11.2014 09:59
Titulek: Re: dotaz na větrné elektrárny
Autor: Jana Gerešová starostka
218
221
Vážená paní Klimešová, Štolnava nepatří do našeho katastru. Vaše otázka patří spíše na Vašeho pana starostu, ale přesto Vám odpovím. VE budou pouze 2. Projekt zhruba 17 VE na 3 katastrech byl projednáván již v roce 2006 a to nejenom v našem ZO, ale i v ostatních obcích. Jinak se nechystáme stavět tovární haly s komíny. S pozdravem krásného podzimního dne Gerešová starostka obce
Reagovat
Datum: 18.11.2014 11:49
Titulek: Bez titulku
Autor: Jarmila Klimešová
198
181
Dobrý den, paní starostko, děkuji Vám. Mohla byste také napsat kolik a kde těch elektráren má být a na jakých obcích a jací starostové to povolili? Děkuji předem za odpověď. Jarmila Klimešová
Reagovat
Datum: 18.11.2014 13:01
Titulek: Re: Bez titulku
Autor: Anonym
240
226
Výstavbu elektráren povolila v obci Kopřivná paní Gerešová spolu se zastupitelstvem z roků 2006-2010 a to plným počtem hlasů. Je dobré vědět, že se další elektrárny stavět už nebudou, protože je to dost zásadní informace a rachot elektráren je slyšet až na Lužné, ale bohužel obec kromě autovrakáče bude mít i sběrný dvůr různého odpadu. Údajně to má financovat dotace a byl to jeden ze slibů a volebních bodů kandidátky Starostové a nezávislí. Takže vlastně z obce Kopřivná bude opravdu ohavná část jinak krásných Jeseníků.
Reagovat
Datum: 18.11.2014 13:09
Titulek: Re: Bez titulku
Autor: Jana Gerešová starostka
236
204
Dobrý den paní Klimešová. Již jsem Vám odpověděle, že VE v naší obci budou 2.S pozdravem Gerešová Jana
Reagovat
Datum: 19.11.2014 18:57
Titulek: Že si ten pan soudce nepřečetl
Autor: Jiřík
216
209
Ty podlé sviňárny, lži, pomluvy, napadání a schvaluje tyto nepravdy. Měl by spíše konat proti těmto paskřivců. Ale lež, pomluva zvítězily . Nová doba !! Nová doba !!
Reagovat
Datum: 20.11.2014 07:12
Titulek: Re: Že si ten pan soudce nepřečetl
Autor: Anonym
214
184
Pane Rozsíval - no tak.....
Reagovat
Datum: 24.11.2014 20:56
Titulek: Re: Že si ten pan soudce nepřečetl
Autor: Tu máš čerte Kropáč
201
194
„Volební kampaň před letošními volbami byla hrubě neférová, vysoce v rozporu s dobrými mravy a její pravidla byla porušena v příliš vysoké míře," konstatoval sice v rozsudku předseda senátu Jiří Gottwald, důvod pro opakování hlasování ale krajský soud nenašel....Tak tohle z textu usnesení vybrali jiní novináři v jiném médiu ke stejnému problému. Přeloženo do češtiny, vítězové voleb jsou nemravní a lidi jim to sežrali i s navijákem. Ale já se na tu ostudu, co nás čeká, docela těším...
Reagovat
Datum: 26.11.2014 14:28
Titulek: Re: Že si ten pan soudce nepřečetl
Autor: Kamila
197
173
To je taková blbost!
Pomlouvačné letáky stejně vydávala sama JaZwyHa, aby se mohla potom litovat a soudit, Miketa s jeřábkem udělali na lidi a socdemáky takovou boudu, že nešlo je volit ani těm nejskalnějším oranžádám a o žádné další "amorálnosti" ve volbách v Mohel nevím... Jo vlastně jo - když se JaZwyHa začala v rámci kampaně předvádět ve žlutým poršáku a chlubit bazénama a kýhoďasa čím ještě, tak to bylo vysoce amorální, zvláště vzpomeneme-li si, jak ke svým penězům přišla, že?
Reagovat
Datum: 26.11.2014 19:55
Titulek: Re: Že si ten pan soudce nepřečetl
Autor: anonym
186
203
VOLE NA ENTOU.
Reagovat
Datum: 27.11.2014 09:07
Titulek: Re: Že si ten pan soudce nepřečetl
Autor: RenZez
199
165
Ty tu JaZwyHu budeš bránit do roztrhání těla, že? Ale nějak ti došel argument...tak jen nadáváš a štěkáš jak vzteklý pes. na to můžu říct snad jen: HUŠ A ZALEZ!
Reagovat
Datum: 27.11.2014 09:31
Titulek: Re: Že si ten pan soudce nepřečetl
Autor: aNONYM
203
230
Možná ani to ne, na ratlíka stačí zadupat.
Reagovat
Datum: 24.11.2014 23:31
Titulek: Bez titulku
Autor: Anonym
244
221
V Kopřivné se volby zopakují. No a to se máme na co těšit! To bude mela jako za císaře pána.
Reagovat

 

ZA ZÁBAVOU ZADARMO
Hrajte s REJEM o dvě vstupenky na divadelní představení Včera, dnes a zítra, které nabídne ty nejlepší scénky Felixe Holzmanna. Pořad se uskuteční 25. února v KKC Rapotín. Stačí, když pošlete správnou odpověď na soutěžní otázku a budete mít špetku štěstí při losování. Ve čtvrtek vylosujeme a zkontaktujeme jednoho čtenáře, který získá dvě vstupenky na divadelní představení.

Soutěžní otázka:

Jaký doplněk nenosil Felix Holzmann?

A) brýle
B) motýlka
C) klobouk

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO, BYDLIŠTĚ na číslo 605 854 541. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)

VYHODNOCENÍ

Vstupenku na koncert folkaře Vladimíra Merty, který se uskuteční 23. února v kině Retro v Zábřeze, vyhráli Stanislav Diviš z Postřelmova, Radomír Pátík ze Šumperka, Petr Jílek ze Zábřeha, Alžběta Vévodová z Chromče a Gustav Vichta z Nového Malína.
Blahopřejeme! Výhra na vás čeká v pokladně IC Zábřeh (v budově kulturáku).