ZPRÁVY

Volby 2014: Nuda i šokAKTUALIZOVÁNO

13. října 2014, 17:00, Jaroslav Kropáč
Volby 2014: Nuda i šok Okres - Očekávané, ale i velmi překvapivé výsledky komunálních voleb byly uplynulý víkend k vidění v celém okrese. Za zmínku určitě stojí i nízká volební účast občanů, která byla nejvíce patrná ve velkých městech, v Šumperku přišlo k volbám jen necelých třicet procent občanů.

 V Šumperku je podle očekávání vítězem voleb Zdeněk Brož a jeho Nezávislá volba. „Jednali jsme už s volebními lídry ČSSD, KDU a dalšími. Naší snahou bude vytvořit stabilní prostředí. Je fakt, že některé strany se vůči nám ostře vymezily. Myslím, že za týden budeme vědět víc,” popsal situaci v Šumperku Brož.
Velkým překvapením a pro některé i šokem skončily volby v Mohelnici, kde drtivě zvítězila Mohelnická demokracie vedená Pavlem Kubou. „Do koalice půjdu s každým, kdo to s Mohelnicí myslí dobře. Kromě paní Hamplové, tam možnost spolupráce předem vylučuji,” uvedl Kuba. Naprostým fiaskem dopadlo angažmá tamní ČSSD v čele s lídrem a politickým přeběhlíkem Alešem Miketou. Strana nezískala ani pět procent hlasů a v zastupitelstvu města nebude mít jediného zástupce.
V Zábřehu potvrdil roli favorita dosavadní starosta František John z KDU-ČSL. „Možnosti spolupráce s dalšími stranami se už rýsují. Budeme hledat širší koalici,” uvedl John. Prvním a nejpravděpodobnějším partnerem je ČSSD.

Nezávislí propadli


Sedm mandátů obhajovali v Mohelnici Nezávislí s Janou Zwyrtek Hamplovou. A co víc, už před volbami dali jasně najevo, že společně s ČSSD obsadí nejdůležitější místa na radnici, včetně křesla starosty. Místo toho získali jen tři mandáty a na vedení města musí zapomenout. „Až teď se jim podařilo mne upálit jako tu Johanku z Arku. Nezávislí opět uspějí, až dobro dokáže to, co dokázalo zlo, a pravda dokáže to, co lež,“ okomentovala svůj volební propadák Hamplová. Z neúspěchu její strana obviňuje údajně nekalé a pomlouvačné praktiky politických protivníků.

Nejstarší a nejmladší zastupitelé

Nejen názorové, ale i věkové složení nových zastupitelstev bude velmi pestré. Vůbec nejstarším zvoleným zástupcem je devětasedmdesátiletý Zdeněk Císař ze Šléglova, který minulé volební období zastával funkci starosty.
Naopak úplným zelenáčem je Martin Vavrečka z Kopřivné, který je podle Českého statistického úřadu vůbec nejmladším zastupitelem v okrese. Od Císaře jej dělí rovných šedesát let. Do kolonky povolání vyplnil profese podnikatel a student.


Foto: hap

Ve volebních místnostech převažovali zástupci starší a střední generace.


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Redakce Rej.cz není odpovědná za obsah diskuze. Každý přispěvatel nese právní odpovědnost za své zveřejněné názory.

Datum: 13.10.2014 06:54
Titulek: Nechápu
Autor: Anonym
320
300
Nechápu p. Klemše, p. Hanáka, a jiné z Nezávislích, že jim nevadí být pouze loutkami v rukách p. Hamplové. Ten výrok o pravdě a zlu je dle mého již za hranou.- Nehledě na to,že je to pořád dokola.
Reagovat
Datum: 13.10.2014 07:50
Titulek: Re: Nechápu
Autor: AM
335
232
No konečně to lidem v Mohelce došlo! Hamplové výroky jsou nehorázné. Největší fiasko v Mohelnici je ovšem naplánovaný koaliční spojenec Hamplové Miketova a ČSSD. Co teď bude chudák dělat? Z VHZ ho za chvíli vyhodí, pokud nechtějí všechny obce nechat zbankrotovat. Pokud nepůjde do vězení, tak zase bude kšeftovat s ojetými auty a psy. Možná se obnoví Věci veřejné a znovu ho vezmou k sobě. Nejhorší na tom je tupost socanů, že si tyhle lidi pouští mezi sebe. Miketu odmítlo i ANO a ČSSD si dala jako volebního lídra! Ale co, do mrtvol se přece nekope... :-)
Reagovat
Datum: 13.10.2014 09:18
Titulek: Re: Nechápu
Autor: Anonym
souhlas
334
nesouhlas
259
Tak doufám že ten Ruprecht z MD bude dobrej starosta a v koalici s TOP09 či ANO2011 to pojede jako po másle.... Uź se těším.
Reagovat
Datum: 13.10.2014 07:59
Titulek: Ale no tak
Autor: kinderman
299
269
Problém JZH je v tom, že nikdy nepochopí (nepřipustí si), že nejde o pomlouvačnou kampaň politických oponentů, ale že holt existuje spousta lidí s politikou přímou nespojených, kterým její charakter a praktiky nesedí. Už se těším, jak se vypláče na blogísku. Možná by ten volební výprask mohl erudovaně vysvětlit zdejší politolog a znalec mohelnických poměrů, Dušan Masár. Takže jaká je realita teď?!
A co výsledky v Šumperku? To je všechno, nač se redakčně zmůžete, jedno slovo, nuda? Čekám nějakou analýzu.
Reagovat
Datum: 13.10.2014 08:11
Titulek: Re: Ale no tak
Autor: Šari
309
261
V Šumperku je obdivuhodný úspěch ODS, ta utekla hrobníkovi z lopaty. Výborně! Silná podpora komunistů je jiné kafe. Socani vydrželi, i když nebyli vůbec vidět - asi důsledek státní Sobotkovi kampaně (zato v Mohelnici by ale nepomohla asi ani svěcená voda). Uvidí se, jak bude dobrý Brož, jeho výsledek je taky dosti slušný a měl by být znovu starostou, proč taky ne, Šumperku se pod jeho vládou daří a spokojeni mohou být i zástupci jiných stran na radnici.
Reagovat
Datum: 16.10.2014 20:48
Titulek: Re: Ale no tak
Autor: Find
286
296
Jsem spíše zděšen z výsledků voleb! Nic se nezmění s tou špínou na komunikacích, chodnících a zeleni, ani s rádoby všude na mě koukajícím a s několika veřejnými funkcemi p. Brožem. Pravděpodobně jsou jiné zájmy zastupitelů než čistota a kvalita života ve městě Šumperk. Takový bordel není v žádné okolní obci. Šlendrián díky PŠM a jeho šéfovi ing. Šperlichovi je nehorázný, hlavně když si spřátelené firmy a něk..... mažou kapsy.
Fuj Find
Reagovat
Datum: 13.10.2014 09:59
Titulek: svatá prostoto
Autor: aNONYM
326
264
Hamplová má k Johance z Arku asi tak blízko jako lobbista Janoušek k Ježíši Kristu. Představte si Johanku, jak po prohrané bitvě kňourá a prohru svádí na vše možné. Hamplová opět dělá z lidí hlupáky, kteří nerozpoznají ryzí dobro a věří billboardům. Jestli to v Mohelnici Kuba zvládne, a je jisté, že mu to skvadra Nezávislých bude maximálně ztrpčovat, politická kariéra Hamplové na dlouhý čas skončí. Teď to záleží už jen na schopnostech nového vedení města.
Reagovat
Datum: 13.10.2014 11:06
Titulek: Dost slabý článek k volbám... :-(
Autor: Nezúčastněný pozorovatel
203
276
Proč tak malá účast v Šumperku? Nedivte se, zdejší volič nemá jistotu, co se s jeho hlasem stane. Ta bezbřehá koalice, která korumpuje většinu zastupitelů, nemá nikde jinde obdobu. Krom toho Piráti, kterým bych rád dal hlas, se dali dohromady s bývalými nomenklaturními kádry OV KSČ, z nichž jeden se kupodivu do zastupitelstva také dostal. Ta paměť lidu je šílená... Takto je Brož a spol. snadno udrží navěky. Bohužel pro město.
Reagovat
Datum: 13.10.2014 11:30
Titulek: Re: Dost slabý článek k volbám... :-(
Autor: cundr
206
294
Podle mě je to tak, že Piráti se zaprodali a nevěděli komu, možná v dobré víře, když jim Němeček a spol. věšeli bulíky na nos. Stbácké kádry v řadách Pro Regionu netřeba dlouze komentovat.
Reagovat
Datum: 13.10.2014 20:54
Titulek: Re: Dost slabý článek k volbám... :-(
Autor: Starosta
267
235
Pro Region bych opravdu nikdy nevolil a to hlavně díky tomu, kdo je součástí této strany. Znám pár jejich tváří a moc dobře vím, že kážou vodu a pijí víno. Každý ať si udělá obrázek sám.
Reagovat
Datum: 13.10.2014 16:10
Titulek: On se bojí
Autor: Navrátilík
320
285
Náš suprvítěz v Mohelnici nechce být starostou. On chce budovat a bořit.Že by pochopil, že je konfliktní člověk, nebo že na to nemá? Vsadím gatě, že tam místo sebe někoho svolného nastrčí.
Reagovat
Datum: 13.10.2014 17:34
Titulek: Bez titulku
Autor: Anonym
305
269
Paní Hamplová, už sem nepište, máte vlastní blog a staňte se konečně součástí pohnuté mohelnické historie ne budoucnosti.
Reagovat
Datum: 13.10.2014 23:23
Titulek: Bez titulku
Autor: Veronika
297
179
Zdeněk Císař z Písařova?? Co je to za blbost???? Pan Císař je starostou malé vesnice ŠLÉGLOV ne Písařov!!!
Reagovat
Datum: 16.10.2014 07:50
Titulek: Dobře Kuba a Junek!!!
Autor: luke
317
264
Dobře Kuba a Junek!!! ČSSD jsou ubožáci a nepotřebujeme je. Chtěli lidi v Mohelnici podvést a lidi to zarazili. Hamplovou zavřete do blázince jinak vám tam kvákat do rána!
Reagovat
Datum: 19.10.2014 20:35
Titulek: Pane Kropáč
Autor: Anonym
souhlas
292
nesouhlas
331
Nedělal jste měsíc šéfredaktora Mohelnického zpravodaje? Za měsíc jste zbalil kufry. To se Vám tak tam nelíbilo, nebo na Vás vystartoval "konfliktní " pán, co nechce dělat starostu? Asi jste neposlouchal jeho rozkazy, že?
Reagovat
Datum: 20.10.2014 16:02
Titulek: Re: Pane Kropáč
Autor: Mohelničák
241
256
Co jsem slyšel, tak na něj vystartovala paní JZH a její nohlsedka paní Jeřábková. Nekonečné maily bez obsahu na něž si vynucovaly odpovědi, nekonečné diskuse o ničem atp...nekonečné otravování práce, zkrátka tak jak to nezávislí umi...ničit, bořit, rozeštvávat...
Každopádně za těch několik měsíců, co tam pan Kropáč vydržel šla úroveň periodika rapidně nahoru, protože Kropáč je profík.
Což se pod vedením paní švagrové paní ex.starostky nemohlo nikdy stát.
Reagovat
Datum: 21.10.2014 07:18
Titulek: Re: Pane Kropáč
Autor: Anonym
320
236
Sedí! Ale někteří nezávislí tu jsou a budou včetně Hamplové - bohužel. Peníze tečou z VHZ - www.vhz.cz. Najde se někdo kdo ten bordel vyčistí?
Reagovat
Datum: 20.10.2014 16:04
Titulek: Re: Pane Kropáč
Autor: Anonym
souhlas
272
nesouhlas
241
Paní Jeřábková, už sem taky nepište. Máte profil na fb a webovky nez.
Reagovat

ZA KULTUROU ZADARMO

 VYHODNOCENÍ

V minulé soutěži se o volný vstup na zábřežský Akustikfest správnou odpovědí nikdo nepřihlásil, nemá tedy žádného výherce.