ZPRAVODAJSTVÍ

Voda z kohoutků je opět v pořádku. Mikroorganismy samy zmizely

11. září 2018, 13:00, jak
Zábřeh – Pitná voda v obcích okolo Zábřeha je po týdnu nejistoty opět v pořádku. Na konci srpna vydali vodaři upozornění, že kvalita vody klesla, a lidem ji doporučili převařovat. Nové rozbory ale další znečištění vyloučily.

 „Na převařování nemám čas. Kupovala jsem si vodu balenou. Těch pár dnů se to ještě dalo vydržet,“ řekla Týdnu na severu třiadvacetiletá Kateřina ze Sudkova.
Zhoršená kvalita vody ztrpčovala život lidem také v Postřelmově, Brníčku, Dlouhomilově, Strupšíně, Lesnici a Kolšově. Právě vzorek vody odebraný z posledně jmenované obce vykazoval zvýšené mikrobiologické znečištění. Zprávu o špatné kvalitě vody lidem předaly obecní úřady ve všech zmiňovaných vesnicích.
Bez převařování je voda opět použitelná od 7. září. Její zhoršenou kvalitu měly podle vodařů na svědomí dlouhotrvající vysoké teploty, které některým vodním mikroorganismům svědčí. Nové rozbory už žádné zdravotní riziko neobjevily.
V platnosti zatím stále zůstává zákaz odebírání veškeré užitkové vody z řek, potoků a nádrží v celém okrese. Omezení souvisí s nedostatkem srážek a dlouhotrvajícím suchem.


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Tento článek dosud nikdo neokomentoval, přidejte svůj názor.

ZA KULTUROU ZADARMO

Hrajte s TÝDNEM o 3 vstupenky na koncert legendární kapely TŘI SESTRY, která v Zábřehu vystoupí 3. května. Odstartuje tam svoje letní turné s názvem Gambrinus 11 tour. Kapela v čele s Fanánkem přiveze všechny svoje pecky a zároveň písničky z nedávno vydaného alba Svobodu
ředkvičkám. Můžete být přitom, když pošlete správnou odpověď na soutěžní otázku a budete mít špetku štěstí při losování. Výherce zveřejníme v příštím čísle.

Otázka:

Která kapela doprovodí TŘI SESTRY na jejich zábřežském koncertu?

1. žádná
2. E!E
3. Doctor P.P.

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO, BYDLIŠTĚ na číslo 737 559 551. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)

VYHODNOCENÍ
Volné vstupenky na závěrečný díl ságy Avengers, kterou šumperské kino OKO uvede 25. dubna vyhráli: Jan Kastner ze Šumperka a Alfréd Schubert z Prahy. Blahopřejeme! O vstupenky se přihlaste v den promítání v pokladně kina OKO.