ZPRAVODAJSTVÍ

Voda z kohoutků je opět v pořádku. Mikroorganismy samy zmizely

11. září 2018, 13:00, jak
Zábřeh – Pitná voda v obcích okolo Zábřeha je po týdnu nejistoty opět v pořádku. Na konci srpna vydali vodaři upozornění, že kvalita vody klesla, a lidem ji doporučili převařovat. Nové rozbory ale další znečištění vyloučily.

 „Na převařování nemám čas. Kupovala jsem si vodu balenou. Těch pár dnů se to ještě dalo vydržet,“ řekla Týdnu na severu třiadvacetiletá Kateřina ze Sudkova.
Zhoršená kvalita vody ztrpčovala život lidem také v Postřelmově, Brníčku, Dlouhomilově, Strupšíně, Lesnici a Kolšově. Právě vzorek vody odebraný z posledně jmenované obce vykazoval zvýšené mikrobiologické znečištění. Zprávu o špatné kvalitě vody lidem předaly obecní úřady ve všech zmiňovaných vesnicích.
Bez převařování je voda opět použitelná od 7. září. Její zhoršenou kvalitu měly podle vodařů na svědomí dlouhotrvající vysoké teploty, které některým vodním mikroorganismům svědčí. Nové rozbory už žádné zdravotní riziko neobjevily.
V platnosti zatím stále zůstává zákaz odebírání veškeré užitkové vody z řek, potoků a nádrží v celém okrese. Omezení souvisí s nedostatkem srážek a dlouhotrvajícím suchem.


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Tento článek dosud nikdo neokomentoval, přidejte svůj názor.

ZA KULTUROU ZADARMO

Hrajte s REJEM o 2krát 2 vstupenky na manželskou komedii MAGICKÁ HODINA s Vilmou Cibulkovou v hlavní roli. Pořad uvede Dům kultury Šumperk v úterý 25. září. Stačí, když pošlete správnou odpověď na soutěžní otázku a budete mít špetku štěstí při losování. V příštím čísle zveřejníme jména dvou čtenářů, kteří získají po dvou vstupenkách na divadelní představení.

Soutěžní otázka:

Kdo režíroval inscenaci Magická hodina?

A) Petr Zelenka
B) Vilma Cibulková
C) Aleš Cibulka

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO,
BYDLIŠTĚ na číslo 605 854 541. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)

VYHODNOCENÍ

Po dvou vstupenkách na galakoncert operní divy EVY URBANOVÉ, která zazpívá v doprovodu Moravského klavírního tria ve velkém sále zábřežského kulturáku v neděli 23. září, vyhráli Jiří Pospíšil z Hostic, Eva Chovancová z Rapotína a Petr Nevěřil ze Zábřeha.
Blahopřejeme! Výhra na vás čeká v pokladně kulturního domu v Zábřeze.