KULTURA

Vlastivědné muzeum v Šumperku ON-LINE aneb Když nemohou návštěvníci k nám, přijdeme my k nim

25. března 2020, 17:00, Vladimíra Bartoňová
Šumperk – Muzea i galerie v celé České republice jsou sice dočasně uzavřeny, sociální sítě a internet však fungují a herci, muzikanti i divadla nabízejí své vybrané akce jejich prostřednictvím. Se svou troškou do mlýna přichází i Vlastivědné muzeum v Šumperku. Rozhodlo se seznamovat veřejnost se svou aktuální činností prostřednictvím svých webových a facebookových stránek.

„Pod speciálním logem Muzeum online jsou od minulého týdne dostupné informace o výstavách a expozicích, ale také o zajímavých sbírkových předmětech,“ říká k nejčerstvější novince Eva Šebestíková z oddělení propagace šumperského muzea. Návštěvníci se tam dozví také o výzkumech, které muzeum provádí, o významných osobnostech regionu, přírodních zajímavostech, zkrátka o všem, na čem nyní muzeum pracuje.
Virtuální prohlídky i 3D animace

„Na webových stránkách muzea je již teď možné prostřednictvím virtuální prohlídky nahlédnout do několika stálých expozic v Šumperku, Mohelnici i na zámku v Úsově, součástí je i 3D animace řady exponátů,“ zve na tak trošku jinou prohlídku Šebestíková a dodává, že po dokončení bude přístupná i nově instalovaná výstava grafik Václava Hollara, která se jako zcela nová právě připravuje v Zábřehu.
A Muzeum online pamatuje i na děti. „Jak již jsme avizovali, bude zvláštní oddíl pamatovat také na nejmladší návštěvníky, kteří mají v těchto dnech jistě dlouhou chvíli. Právě pro ně zde budou připraveny vědomostní otázky, tematicky zaměřené na aktuální výstavy,“ dodává Šebestíková a upozorňuje na otázku pro první stupeň, která je z výstavy Herna plná přírody.

Věděli byste, kolik nohou má pavouk? A) 6 B) 8 C) 10 (Správnou odpověď pište do komentářů na www.facebook.com/VMvSumperku.)


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Tento článek dosud nikdo neokomentoval, přidejte svůj názor.

ZA KULTUROU ZADARMO

 VYHODNOCENÍ

V minulé soutěži se o volný vstup na zábřežský Akustikfest správnou odpovědí nikdo nepřihlásil, nemá tedy žádného výherce.