SPORT

Vlajková loď dál popluje v extralize. Mladí Draci produkují hráče pro reprezentace

17. dubna 2019, 15:00, téma HOKEJ, Petr Fišer
Vlajková loď dál popluje v extralize. Mladí Draci produkují hráče pro reprezentace Šumperk – Vlajková loď mládežnického hokeje v Šumperku dál popluje v extraligových vodách. Dorostenecké mužstvo se statečně vypořádalo s letními změnami a udrželo se v elitním patře. Záchranářské boje se mu vyhnuly velkým obloukem.

 „Po skončení minulé sezóny jsme se potýkali s odchodem některých hráčů. Přestože mohli hrát extraligu doma, odešli do jiných klubů. Zpočátku se zdálo, že je nenahradíme a budeme mít potíže. Postupně se ale všechno v dobré obrátilo a s obměněným kádrem jsme plnili důstojnou roli,“ vrátil se k uplynulému soutěžnímu období trenér Petr Rutar.

Parta juniorů pod vedením Ivana Alky a Radka Kučery působila na úrovni regionální ligy a dlouho se nacházela na prvním místě. Nakonec zůstala na stříbrném stupínku za brněnským Warriorem. „Zatím to vypadá tak, že bychom měli být zařazeni do celorepublikové druhé ligy. Pokud k této reorganizaci skutečně dojde, bude čtrnáctičlenná, a kromě soupeřů z Moravy v ní narazíme na Ústí nad Labem, Kladno nebo Písek. I když by to pro nás bylo dost náročné na cestování, fanoušci by si mohli přijít na své,“ věřil Rutar.

Klub Mladých Draků, který má pod svými křídly všechny mládežníky, by se v budoucnu nebránil zapojení do „mužských“ struktur. „Nějaké úvahy máme. Dobře si uvědomujeme, že návaznost na další pokračování po skončení v juniorech není ideální a naši odchovanci musí většinou hledat uplatnění jinde. Za soutěž mužů bychom byli rádi, bohužel to není vůbec jednoduché. A to hlavně po ekonomické stránce a z finančního pohledu,“ připustil Petr Rutar.

„Mládežnický“ Šumperk navázal úzkou spolupráci s Olomoucí. Trvá několik let a obě strany si úspěšnost spuštěného ropovodu pochvalují. Na Hané působí reprezentační adepti Mácha, Kaplan a Horký či bratranci Rutarové. Starší Ludvík už vyskakuje za extraligové áčko Kohoutů, mladší Adam byl nominovaný na mistrovství světa hráčů do osmnácti let. Jeden z nejsledovanějších šampionátů odstartuje zanedlouho ve Švédsku.

Šumperský hokej zásobuje národní týmy poměrně často. Klíčový dorostenec Jan Kučera se ve výběru U16 dočkal premiérové branky, v přípravném utkání ji vstřelil Slovensku. Joshua James Mácha byl pro změnu pravidelnou součástí mužstva složeného z nejšikovnějších hráčů ročníku narození 2002.

Další naděje se klubou v kategoriích žáků. Draci v nich hrají nejvyšší soutěž – žákovskou ligu. „Kromě mistrovských zápasů objíždíme turnaje po celé republice. Některé jsou tradiční a mají mezinárodní obsazení. Nejlepší kluci jsou zařazeni do projektů talentované mládeže a prosazují se nejen do krajských výběrů,“ prozradil kouč Kamil Skoumal. Mladým Drakům se v Šumperku trenérsky věnuje společně s trojicí Novák, Čížek, Bařica.


Foto: Aleš Krecl

Mládežnickými týmy v Šumperku prošel i Tomáš Fořt. Rychlonohý útočník si po výborných výkonech ve Zlíně vysloužil pozvánku do národního mužstva a reprezentační premiéra mu vyšla parádně. K očekávané „znojemské“ výhře 3:1 nad Rakouskem přispěl vstřelenou brankou a jednou gólovou asistencí.


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Redakce Rej.cz není odpovědná za obsah diskuze. Každý přispěvatel nese právní odpovědnost za své zveřejněné názory.

Datum: 19.4.2019 12:11
Titulek: Dobrá práce
Autor: Milan
26
Gratuluji!
Reagovat