KULTURA

Vladimír Mišík oslaví na Eurofestu 40 let na scéně

14. dubna 2015, 10:00, Jan Kratochvíl
Vladimír Mišík oslaví na Eurofestu 40 let na scéně Šumperk - Už deváté jaro v řadě přijíždí do Šumperka umělci ze zahraničí, aby se představili v programu festivalu Eurofest. Největším magnetem 9. ročníku bude český zpěvák Vladimír Mišík a jeho doprovodná kapela ETC. Na své si ale přijdou i mladí, Eurofest pro ně chystá originálně obsazenou taneční párty.

 „Každý rok dostane prostor v programu Eurofestu hudební legenda. V minulých letech to byl například Slovák Pavol Hammel, kapela Psí vojáci, Plastic People nebo Progres. Jsem rád, že letos budeme moct konečně přivítat Vladimíra Mišíka, o jeho účast na festivalu jsme usilovali několik let,“ říká pořadatel Ondřej Polák.
Ikona české bigbítové scény Vladimír Mišík slaví letos na jaře čtyřicet let na scéně, a proto se fanoušci mohou těšit na speciální výroční program složený z nejzásadnějších písní. Během koncertu zazní hity jako Sluneční hrob, Láska je jako večernice, Proč ta růže uvadá?, Stříhali dohola malého chlapečka a další.
V úvodu večera se posluchačům představí „kabaretní alternativa popu“, skupina HuZika z Prievidze a na závěr programu zahrají bardi naší regionální rockové scény kapela Omicron.
Koncertní večírek ve společnosti Vladimíra Mišíka, HuZiky a Omicronu se uskuteční od osmi hodin večer v pátek 24. dubna v H-clubu. Vstupenky v ceně 190 korun jsou k mání v pokladně DK Šumperk.
Filmová scéna Eurofestu uvede v úterý 21. dubna v kině Oko nejočekávanější skandinávský snímek letošního roku Proti přírodě. „Norský režisér Ole Giaver natočil příběh o muži, který vyráží sám na víkendový výšlap do hor a my slyšíme jeho necenzurované myšlenky,“ přiblížil atmosféru norského filmu Ondřej Polák.

Taneční scénu ovládnou ženy

Hudební program Eurofestu bývá v posledních letech rozdělen na dvě generačně odlišné části. Zatímco jeden koncertní večer bývá věnován rockové klasice, druhý patří naopak mladým umělcům. V minulosti se šumperskému publiku představily talentované klubové kapely z Běloruska, Maďarska, Polska, Rakouska a Itálie. Letos se pořadatelé rozhodli uspořádat párty s taneční muzikou. V pátek 17. dubna vypukne v H-clubu Girl´s Power party, během které se za mixážními pulty vystřídají výhradně ženy z Česka, Polska a Slovenska.
Vstupné na taneční část Eurofestu je 80 korun.
Více na www.eurofest.cz


Foto: Ája Dvořáčková
Vladimír Mišík se v Šumperku ohlédne za svou čtyřicetiletou kariérou.


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Tento článek dosud nikdo neokomentoval, přidejte svůj názor.

DO KINA ZADARMO

Hrajte s REJEM o 3 vstupenky na novou animovanou komedii ZIMNÍ RADOVÁNKY PATA A MATA, kterou promítá šumperské kino Oko 9. a 20. prosince. Stačí, když pošlete správnou odpověď na soutěžní otázku a budete mít špetku štěstí při losování. V příštím čísle zveřejníme jména tří čtenářů, kteří půjdou do kina zadarmo.

Soutěžní otázka:

Jakou barvu oblečení nosí Pat a Mat?

A) žlutou a modrou
B) žlutou a zelenou
C) žlutou a červenou

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO,
BYDLIŠTĚ na číslo 605 854 541. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)

VYHODNOCENÍ

Po dvou vstupenkách na akustický koncert skupiny FLEKSIBLE, která vystoupí v šumperském divadle 4. prosince, vyhráli Lenka Čermáková ze Šumperka a Bohumila Dolečková ze Šumperka.
Blahopřejeme! Výhra na vás čeká v pokladně Divadla Šumperk.