SPORT

Vítkovický pohár 2010

15. listopadu 2010, 00:00, téma GYMNASTIKA, rejdakce
Vítkovický pohár 2010 Ostrava - Letošní ročník Vítkovického poháru ve sportovní gymnastice, jehož pořadatelem je Gymnastický klub Vítkovice, měl velmi silné obsazení.
Jednak se jedná o jeden ze série závodů Českého poháru, jednak, a to hlavně, v kategoriích kadetky a juniorky se bojovalo o účast na Cefta Cupu, což je mezinárodní závod olympijských nadějí. Gymnastický klub Šumperk vyslal do Ostravy své zástupkyně ve všech kategoriích. Tradičně nejvíce jmen obsahovala startovní listina žákyň. Zde se šumperské závodnici Marii Nevrklové podařilo vybojovat bronzovou medaili. Pomyslnou bramborovou medaili získala Adéla Měrková, 9. místo obsadila Bára Fricová a hned za 1. desítkou skončila Vendula Měrková na místě 11. Mezi kadetkami předvedla své sestavy Tereza Vařeková a obsadila10. místo.
 

V juniorské kategorii se objevila současná špička ČR. Je potěšující, že Viktorie Harásková se dokázala v této konkurenci prosadit a ve výsledkové listině společné pro ženy a juniorky obsadila krásné 6. místo. Mezi juniorkami byla neoficiálně 3., což jí zajistilo nominaci do juniorského reprezentačního družstva A pro závod Cefta Cup.

Bohužel se Viktorka v tréninku před závodem zranila a své kolegyně z reprezentačního družstva mohla povzbuzovat pouze z hlediště liberecké TIP Sport arény. Tak snad to vyjde příště!
 


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Tento článek dosud nikdo neokomentoval, přidejte svůj názor.