SPORT

Vítězství gymnastek TJ Šumperk v Českých Budějovicích

7. ledna 2009, 05:18, Jana Pražáková
Šumperk - Druhou víkendovou sobotu vybojovalo družstvo děvčat sportovní gymnastiky putovní pohár Petra Kouby. Zákeřná nemoc ukončila před sedmi lety život trenéra sportovní gymnastiky, zakladatele oddílu a tréninkového střediska mládeže v Českých Budějovicích.
Děvčata závodila v silném složení a zvítězila nejen jako družstvo velkým počtem bodů, ale podařilo se vyhrát svou kategorii i Báře Vobořilové v soutěži mladších žákyň a Adéle Pukyšové v soutěži juniorek. 
 

Silnou oporou byla Veronika Rounová, která zastoupila zraněnou Katku Kubíčkovou a pomohla k získání poháru pátým místem v celkovém pořadí starších žákyň. Eliška Švédová bojovala v kategorii nejmladších, neboť své deváté narozeniny slaví až pod stromečkem a skončila druhá.
 

Družstvo děvčat TJ Šumperk SG v Českých Budějovicích.

Překvapením bylo třetí místo žákyňky Anežky Pukyšové , která překonala dlouhodobé onemocnění a všechno dohnala poctivou přípravou. Odměnou pro děvčata bylo večerní vánoční bruslení na ploše budějovického náměstí, které bylo slavnostně osvětlené za zimního úplňku měsíce. Děvčata měla radost z vítězství a také možnost poznat jihočeskou metropoli ve své vánoční kráse. 

Adéla a Veronika na zimní ploše budějovického náměstí

 

Výsledky závodů

Juniorky:

Umístění  Jméno a příjmení oddíl  body
1. Adéla Pukyšová TJ Šumperk 23,80
2. Novotná Iva Veselí 23,70
3. Michálková Kateřina Spartak Sezimovo Ústí 21,70Žákyně:

Umístění  Jméno a příjmení oddíl  body
1. Kristýna Jiroutová Sokol Písek 23,70
2. Kristýna Blažková Spartak S.Ú. 23,20
3. Veronika Kudrlinková Sokol Písek 22,55
5. Veronika Rounová TJ Šumperk 21,90Žákyně ml.:

Umístění  Jméno a příjmení oddíl  body
1. Bára Vobořilová TJ Šumperk 24,71
2. Gabriela Jírová TJ Slovan J. Hradec 24,67
3. Anežka Pukyšová TJ Šumperk 23,87Začínající:

Umístění  Jméno a příjmení oddíl  body
1. Lucie Jiříková SG Pelhřimov 24,24
2. Eliška Švédová TJ Šumperk 23,21
3. Karolína Zachová SG Pelhřimov 23,14Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Tento článek dosud nikdo neokomentoval, přidejte svůj názor.

NA KONCERT ZADARMO


Hrajte s REJEM o pět vstupenek na společný koncert kapel UDG, O5 a RADEČEK a písničkáře POKÁČE, který se uskuteční v pátek 1. prosince v zábřežském kulturáku. Stačí, když pošlete správnou odpověď na soutěžní otázku a budete mít špetku štěstí při losování. Příští týden zveřejníme jména pěti šťastlivců, kteří půjdou na koncert zadarmo.

Soutěžní otázka:

Jak se jmenuje společné turné UDG, O5 a Radeček a Pokáče?

A) Kamarádi tour
B) Rivalové tour
C) Parťáci na turné

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO, BYDLIŠTĚ na číslo 605 854 541. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)

VYHODNOCENÍ

Vstupenku na nový film MILADA, který promítá kino OKO v Šumperku 27. listopadu, vyhráli Šárka Siblová ze Šumperka, Vilma Sadilová z Libiny a Renda Šmíd z Kolšova.
Blahopřejeme! Výhra na vás čeká v pokladně kina.