ZPRAVODAJSTVÍ

Vítězný únor s Vladimírem Mertou

24. února 2016, 10:00, Roman Tyčka
Vítězný únor s Vladimírem Mertou Šumperk - Patrně pouze shodou okolností a ironií osudu vystoupí v Šumperku volnomyšlenkář a za komunistické normalizace pronásledovaný Vladimír Merta v den výročí Vítězného února. Šumperské publikum se může těšit na koncert všestranného hudebníka, filmaře, publicisty a spisovatele Vladimíra Merty ve čtvrtek 25. února v Domě kultury Šumperk.

 „Společně s Ondřejem Fenclem, který je známým klavíristou a kytaristou, zahrají nejen kultovní písně ze 70. a 80. let, jako jsou Astrolog, Omamná květina pravdy, Chtít chytit vítr nebo Praha magická, ale také svou novou tvorbu,“ uvedla k programu koncertu produkční domu kultury Michaela Horáková.

V zemi vycházejícího slunce

Vladimír Merta se věnuje skladatelské a textařské činnosti již od studentských let. V 80. letech patřil k našim nejoblíbenějším muzikantům, i když zrovna nebyl oficiálními místy podporován. Od 70. let vydal téměř dvacet LP a CD.
Po otevření hranic následně koncertoval na festivalech po Evropě, v Americe nebo v Tokiu. Kromě folkové a lidové hudby se zajímá také o soudobé experimentální žánry a multietnickou kulturu.

Vášeň pro židovskou hudbu


Z množství Mertových aktivit stojí za zmínku také spolupráce s pěveckým souborem Mišpacha, který má na repertoáru výhradně židovské písně. Merta sbírá rovněž bohaté pedagogické zkušenosti z přednášek na katedře kulturologie Univerzity Karlovy v Praze.
Koncert Vladimíra Merty a Ondřeje Fencla se uskuteční ve čtvrtek 25. února od sedmi večer na jevišti velkého sálu domu kultury v Šumperku.
Vstupenky stojí v předprodeji 150 korun, v den akce podraží na 190 korun.
Více informací a online rezervace lístků na dksumperk.cz.


Foto: archiv

Vladimír Merta zahraje společně s Ondřejem Fenclem (na snímku vlevo) nejen kultovní písně ze 70. a 80. let, ale také svou novou tvorbu.


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Redakce Rej.cz není odpovědná za obsah diskuze. Každý přispěvatel nese právní odpovědnost za své zveřejněné názory.

Datum: 29.2.2016 17:36
Titulek: Výborné to bylo!
Autor: kinderman
142
A momochodem, zazněla i tahle:
"Počty mrtvých se sice mění,
statistika mívá mrtvá místa,
Ale rozkazy jménem lidu,
nedal nepřítel, ale komunista...
Rf:
Kdo cestou k moci vraždil,
vraždí a bude vraždit dál."
(Vzdálené výstřely)
Reagovat

DO KINA ZADARMO

 

Hrajte s REJEM o tři vstupenky na novou českou komedii CHATA NA PRODEJ, kterou šumperské kino OKO promítá 26., 27. a 30. července. Stačí, když pošlete správnou odpověď na soutěžní otázku a budete mít špetku štěstí při losování. Příští týden zveřejníme jména tří čtenářů, kteří půjdou do kina zadarmo.

Soutěžní otázka:

Jaké je původní povolání herce Davida Vávry, který ve filmu Chata na prodej ztvárnil jednu z hlavních rolí?

A) bytový designér
B) stavební projektant
C) architekt

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO, BYDLIŠTĚ na číslo 605 854 541. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)


VYHODNOCENÍ

Dvě vstupenky na maratón s filmy MAMMA MIA!, které šumperské kino OKO uvede ve středu 18. července, vyhrála Jindra Vepřková z Lesnice.
Blahopřejeme! Výhra na vás čeká v pokladně kina OKO v Šumperku.