ZPRAVODAJSTVÍ

Vítězný únor s Vladimírem Mertou

24. února 2016, 10:00, Roman Tyčka
Vítězný únor s Vladimírem Mertou Šumperk - Patrně pouze shodou okolností a ironií osudu vystoupí v Šumperku volnomyšlenkář a za komunistické normalizace pronásledovaný Vladimír Merta v den výročí Vítězného února. Šumperské publikum se může těšit na koncert všestranného hudebníka, filmaře, publicisty a spisovatele Vladimíra Merty ve čtvrtek 25. února v Domě kultury Šumperk.

 „Společně s Ondřejem Fenclem, který je známým klavíristou a kytaristou, zahrají nejen kultovní písně ze 70. a 80. let, jako jsou Astrolog, Omamná květina pravdy, Chtít chytit vítr nebo Praha magická, ale také svou novou tvorbu,“ uvedla k programu koncertu produkční domu kultury Michaela Horáková.

V zemi vycházejícího slunce

Vladimír Merta se věnuje skladatelské a textařské činnosti již od studentských let. V 80. letech patřil k našim nejoblíbenějším muzikantům, i když zrovna nebyl oficiálními místy podporován. Od 70. let vydal téměř dvacet LP a CD.
Po otevření hranic následně koncertoval na festivalech po Evropě, v Americe nebo v Tokiu. Kromě folkové a lidové hudby se zajímá také o soudobé experimentální žánry a multietnickou kulturu.

Vášeň pro židovskou hudbu


Z množství Mertových aktivit stojí za zmínku také spolupráce s pěveckým souborem Mišpacha, který má na repertoáru výhradně židovské písně. Merta sbírá rovněž bohaté pedagogické zkušenosti z přednášek na katedře kulturologie Univerzity Karlovy v Praze.
Koncert Vladimíra Merty a Ondřeje Fencla se uskuteční ve čtvrtek 25. února od sedmi večer na jevišti velkého sálu domu kultury v Šumperku.
Vstupenky stojí v předprodeji 150 korun, v den akce podraží na 190 korun.
Více informací a online rezervace lístků na dksumperk.cz.


Foto: archiv

Vladimír Merta zahraje společně s Ondřejem Fenclem (na snímku vlevo) nejen kultovní písně ze 70. a 80. let, ale také svou novou tvorbu.


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Redakce Rej.cz není odpovědná za obsah diskuze. Každý přispěvatel nese právní odpovědnost za své zveřejněné názory.

Datum: 29.2.2016 17:36
Titulek: Výborné to bylo!
Autor: kinderman
98
A momochodem, zazněla i tahle:
"Počty mrtvých se sice mění,
statistika mívá mrtvá místa,
Ale rozkazy jménem lidu,
nedal nepřítel, ale komunista...
Rf:
Kdo cestou k moci vraždil,
vraždí a bude vraždit dál."
(Vzdálené výstřely)
Reagovat