ZPRAVODAJSTVÍ

Vítězný únor s Vladimírem Mertou

24. února 2016, 10:00, Roman Tyčka
Vítězný únor s Vladimírem Mertou Šumperk - Patrně pouze shodou okolností a ironií osudu vystoupí v Šumperku volnomyšlenkář a za komunistické normalizace pronásledovaný Vladimír Merta v den výročí Vítězného února. Šumperské publikum se může těšit na koncert všestranného hudebníka, filmaře, publicisty a spisovatele Vladimíra Merty ve čtvrtek 25. února v Domě kultury Šumperk.

 „Společně s Ondřejem Fenclem, který je známým klavíristou a kytaristou, zahrají nejen kultovní písně ze 70. a 80. let, jako jsou Astrolog, Omamná květina pravdy, Chtít chytit vítr nebo Praha magická, ale také svou novou tvorbu,“ uvedla k programu koncertu produkční domu kultury Michaela Horáková.

V zemi vycházejícího slunce

Vladimír Merta se věnuje skladatelské a textařské činnosti již od studentských let. V 80. letech patřil k našim nejoblíbenějším muzikantům, i když zrovna nebyl oficiálními místy podporován. Od 70. let vydal téměř dvacet LP a CD.
Po otevření hranic následně koncertoval na festivalech po Evropě, v Americe nebo v Tokiu. Kromě folkové a lidové hudby se zajímá také o soudobé experimentální žánry a multietnickou kulturu.

Vášeň pro židovskou hudbu


Z množství Mertových aktivit stojí za zmínku také spolupráce s pěveckým souborem Mišpacha, který má na repertoáru výhradně židovské písně. Merta sbírá rovněž bohaté pedagogické zkušenosti z přednášek na katedře kulturologie Univerzity Karlovy v Praze.
Koncert Vladimíra Merty a Ondřeje Fencla se uskuteční ve čtvrtek 25. února od sedmi večer na jevišti velkého sálu domu kultury v Šumperku.
Vstupenky stojí v předprodeji 150 korun, v den akce podraží na 190 korun.
Více informací a online rezervace lístků na dksumperk.cz.


Foto: archiv

Vladimír Merta zahraje společně s Ondřejem Fenclem (na snímku vlevo) nejen kultovní písně ze 70. a 80. let, ale také svou novou tvorbu.


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Redakce Rej.cz není odpovědná za obsah diskuze. Každý přispěvatel nese právní odpovědnost za své zveřejněné názory.

Datum: 29.2.2016 17:36
Titulek: Výborné to bylo!
Autor: kinderman
16
A momochodem, zazněla i tahle:
"Počty mrtvých se sice mění,
statistika mívá mrtvá místa,
Ale rozkazy jménem lidu,
nedal nepřítel, ale komunista...
Rf:
Kdo cestou k moci vraždil,
vraždí a bude vraždit dál."
(Vzdálené výstřely)
Reagovat

ZA KULTUROU ZADARMO


Hrajte s REJEM o 2krát dvě vstupenky na letní PechaKucha Night, která se odehraje na zahradě kina Oko v Šumperku ve středu 27. července, a to za účasti mnoha zajímavých hostů. Stačí, když pošlete správnou odpověď na soutěžní otázku a budete mít špetku štěstí při losování. Příští týden zveřejníme jména dvou výherců, kteří získají dvě vstupenky na setkání s kulturními osobnostmi.

Soutěžní otázka:

Kde vznikl projekt unikátních přednášek PechaKucha?

a) v Japonsku
b) v Indii

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO, BYDLIŠTĚ na číslo 605 854 541. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)


VYHODNOCENÍ:

Dvě vstupenky na nejnovější díl populární animované komedie DOBA LEDOVÁ: MAMUTÍ DRCNUTÍ, kterou šumperské kino OKO uvádí od 14. do 30. července, vyhráli Martina Havelková z Hanušovic a Martin Šimek z Bohdíkova.
Blahopřejeme! Výhra na vás čeká v pokladně kina OKO.