Vítězná derniéra Draků

27. března 2008, 00:44, simi
Šumperk - V závěrečném vystoupení šumperských hokejistů v sezoně se domácí Draci utkali se šťastně zachráněným celkem Mostu. Více než poslední zápas sezony se v současné době řeší jméno nového trenéra a jakou ligovou příslušnost budou mít naši hokejisté pro příští sezonu. Za domácí nastoupila opět záplava juniorů a pouze pět mužů. Jako jediným důvodem k sehrání tohoto utkání se tak jevila možnost juniorů k získání zkušeností.
Do první třetiny vstoupili lépe domácí a první střelu vyslal na Volkeho v bráně Mostu Komínek. Po dvou minutách mohl otevřít skóre Novotný, ale jeho rána minula prázdnou branku. O pět minut později mohl vstřelit úvodní branku Šula, kterého poslal do úniku Malý, ale ani on nerozvlnil síť za zády Volkeho. Ke slovu se dostal i Most a ve 12.minutě překonal Peksu Postl pěknou střelou, kterou opřel nejdříve do břevna a poté do sítě. Draci se vrhli do útoku s cílem vyrovnat, ale výsledkem byla jen mírná územní převaha bez gólového vyjádření. Mezi největší patřil samostatný únik Malého, ale Volke si s jeho pokusem poradil. Nejblíže ke vstřelení vyrovnávací branky byl překvapivě Rulíšek, který svým nahozením orazítkoval tyč hostující svatyně. Necelou minutu poté se však Draci už dočkali a mohli se radovat po akci Pekra, jenž našel před brankou nekrytého Šulu, který nekompromisně zavěsil. To bylo vše zajímavé, co se odehrálo v první třetině.

Do druhé části hry vstoupily oba týmy opatrně a až ve třetí minutě si vytvořilo šanci duo Malý - Antonovič. Ani jeden ale nevyzrál na skvěle chytajícího Volkeho. Obě strany pokračovaly v pohledné hře, ale ve druhé třetině dominovali oba gólmani. Další šanci Šumperka měl na holi Formánek, avšak Volke jeho tvrdou ránu vyrazil před sebe, kde ještě doráželi Měrka s Taragelem, ovšem ani oni úspěšní nebyli. Stavem 1:1 do konce třetiny nepohnula ani šance, kterou si vypracoval Pekr se Šulou. Ani jeden nedokázal propasírovat puk za záda hostujícího brankáře.

Na začátku závěrečného dějství se zkoušel prosadit dnes velice aktivní Antonovič, nicméně ani jeho nebezpečná teč v 2. a pěkná individuální akce ve 4. minutě neznamenaly vedení Draků. O dvě minuty později se do další šance dostal Pekr, ale jeho střela se těsně nevešla do branky Mostu. Byl to tedy až opět Antonovič, který konečně prolomil střelecké trápení domácích a tečí Žálčíkovi střely poslal domácí do vedení 2:1. A bylo ještě veseleji, protože se v přesilové hře po faulu na Taragela prosadil střelou z kruhů Martin Novotný - 3:1. Bohužel, přesilovou hru využil v 52.minutě i Most a nížil tak díky dorážce Urbana na rozdíl jediné branky. Ve chvíli, kdy hlasatel oznamoval poslední dvě minuty utkání se podruhé v utkání prosadil Postl a zdálo se, že si oba tábory prodlouží sezonu ještě o prodloužení. Proti však byl zkušený Komínek, který vzal minutu před koncem třetí třetiny puk za vlastní brankou a nádherným sólem přes celé kluziště uzavřel účet dnešního utkání střelou pod horní tyčku branky hostů.

Draci se tak zaslouženě rozloučili s neúspěšnou sezonou vítězstvím, kdy po celý průběh zápasu byli lepším týmem.

Redakce Rej.cz není odpovědná za obsah diskuze. Každý přispěvatel nese právní odpovědnost za své zveřejněné názory.

Datum: 27.3.2008 14:14
Titulek: Bez titulku
Autor: Petr Klen
86
Skvěle a plasticky vylíčený průběh zápasu. Lze si o něm udělat přesný obraz. Zdá se, že ve zn.simi našla redakce schopného komentátora.