SPORT

Vítězem ŠFL se stal tým Metelesku Blesku

5. května 2013, 14:56, téma FLORBAL, Michal Šíma
Šumperk – Žádný jiný tým než Včelky Medulky dosud nevyhrál v obnovené Šumperské florbalové lize. Zavedené pořádky ale letos končí. V rozhodujícím finálovém zápase sesadili Včelky z trůnu vítězní florbalisté z týmu Metelesku Blesku.
Medulky se sice dostaly do vedení, když se Helešic v první třetině zapsal jako úvodní střelec svou trefou do šibenice. Poté přidal ještě jednu branku, ale to bylo ze strany růžových v první periodě všechno. Na druhé straně se střílelo dvakrát tolik. Patsch nejprve srovnal svojí dorážkou, Kilčický pak poprvé poslal tým v pruhovaném do vedení. K dvoubrankovému odstupu od soupeře ještě přispěl dvěma trefami Kocián – 4:2. 

Do druhé části vstoupili znovu lépe hráči Metelesku Blesku. Z rychlého protiútoku nechtěně tečoval Vlčkovu přihrávku do své branky Feltl. Včelkám však stačila jedna přesilovková kombinace s přesným zakončením Zgarby a byly znovu ve hře – 5:3.

Třetí třetina slibovala zajímavou podívanou, což se také potvrdilo. Feltl svými dvěma góly srovnal stav zápasu na 5:5 a začínalo se od nuly. Do konce zbývalo pár minut. Vicenec poslal Metelesku znovu do vedení a vypadalo, že ho už udrží. Helešic však minutu před koncem znovu vyrovnal. Utkání směřovalo do prodloužení. Deset vteřin před koncem se však Vicenec opět sám zjevil před brankou obhájců titulu a nezaváhal. Následovala obrovská radost týmu ve vězeňských dresech, která pokračovala poté, co hráči ubránili zbývajících pár sekund do závěrečného hvizdu.

Dramatické finále stejně jako celý ligový ročník tak ovládl tým Metelesku Blesku. Ten na své cestě vyřazovacími boji porazil nejprve ve čtvrtfinále Icemany a v semifinále Lazy Swines, pokaždé 2:0 na zápasy. „Meteláči" utrpěli jedinou porážku v play off ve druhém finále.

Malou útěchou pro poražené finalisty může být vyhlášení individuálních cen. Nejlepším brankářem play off byl vyhlášen Martin Vašíček a hráč s nejlepším kanadským bodování v play off Jakub Helešic, oba z týmu Včelek Medulek.

Metelesku Blesku – Včelky Medulky  7:6

branky a nahrávky: Patsch (Heger), Kilčický (Patsch), Kocián (Vicenec), Kocián (Vlček), Vlček (Heger), Vicenec (Vlček), Vicenec (Kilčický) – Helešic (Vašíček), Helešic (Andrle J.), Zgarba (Helešic), Feltl (Zgarba), Feltl (Zgarba), Helešic 
Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Tento článek dosud nikdo neokomentoval, přidejte svůj názor.

NA DYMYTRY ZADARMO


Hrajte s REJEM o pět vstupenek na koncert skupiny DYMYTRY, která vystoupí v pátek 27. října v kulturním domě v Zábřeze. Stačí, když pošlete správnou odpověď na soutěžní otázku a budete mít špetku štěstí při losování. Příští týden zveřejníme jména pěti šťastlivců, kteří půjdou na metalový koncert zadarmo.

Soutěžní otázka:

Jaká image je typická pro členy kapely Dymytry?

A) Zahalují si tváře
B) Oblékají se do kožichů
C) Všichni nosí plnovous

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO, BYDLIŠTĚ na číslo 605 854 541. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)


VYHODNOCENÍ

Vstupenku na festival DŽEMFEST, který se uskuteční v pátek 20. října v Domě kultury Šumperk, vyhráli Klára Hollarová ze Šumperka a Petr Horáček z Mohelnice.
Blahopřejeme! Výhra na vás čeká v pokladně DK Šumperk (po-pá, 14-18 h).