SPORT

Vítězem ŠFL jsou Včelky Medulky

26. března 2011, 15:43, téma FLORBAL, Michal Šíma
Šumperk - Šumperská florbalová liga zná medailisty.
 V souboji o třetí místo se utkali Icemani a Spádová legie. Ta měla k dobru vítězství z předchozího týdne, ale tentokrát nastoupila bez několika opor a na její hře to bylo znát. Icemani nezačali dobře a rychle inkasovali z hole Pudila. Ten samý hráč se prosadil ještě jednou a spolu s Wiesnerem byli největším nebezpečím pro Mošonce v brance Icemanů. Ti však poté přidali na obrátkách a postupně opanovali hrací plochu, zejména díky hattricku Šíbla.
Konečná výhra v poměru 7:4 znamenala samostatné nájezdy, v nichž Icemani potvrdili roli favorita. Mošonec nepustil ani jeden pokus z holí Legionářů a naopak za Icemany se nemýlili Přecechtěl a John. Icemani tak získali třetí místo, Legie zůstala možná trochu krutě bez medaile.

Icemani - Spádová legie  7:4


Totálně zaplněná hala Obchodní akademie byla posléze svědkem druhého finále, kdy byl favorit jasný, a to Párci za dolar, kteří opanovali minulé klání. Tentokrát však Včelky zmobilizovaly a nastoupily v plné sestavě i s uzdraveným Zgarbou a na jejich hře to bylo znát. Fyzicky se dokázaly vyrovnat rychlým Párkům, jež trochu neunesli tíhu situace. Po poločase sice Párci vedli 3:2, když se trefil dvakrát Chladil a Vlček, ale Medulky byly neustále na dostřel a ve velmi kvalitním a tvrdém utkání se držely stále na dostřel. V posledních minutách se početné publikum dočkalo obratu Medulek, které donutily Párky k chybám, které potrestal Helešic.
Výsledek 5:4 pro Včelky po uplynutí hrací doby přinesl stejné rozuzlení jako v případě duelu o třetí místo. Samostatné nájezdy zvládli lépe hráči Včelek, když se prosadil Andrle a Helešic, kdežto za Párky skóroval pouze Chladil. 
Včelky se tak mohly radovat z nečekaného triumfu, Párkům zbyly oči pro pláč.


Včelky Medulky - Párci za dolar  5:4


Nezbývá však nic jiného než za letošní ročník ŠFL pochválit všechny zúčastněné týmy za fair play a organizátory za hladký průběh všech pátečních večerů.


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Tento článek dosud nikdo neokomentoval, přidejte svůj názor.

 

ZA KULTUROU ZADARMO


Hrajte s TÝDNEM o 4 krát 2 vstupenky na pořad scénického čtení LiStOVáNí s herci Alanem Novotným a Jiřím Resslerem, který se uskuteční ve středu 28. března v zábřežském kině Retro. Stačí, když pošlete správnou odpověď na soutěžní otázku a budete mít špetku štěstí při losování. Příští týden zveřejníme jména čtyř čtenářů, kteří půjdou do kina zadarmo.

Soutěžní otázka:

Který populární herec je propagátorem a hlavní tváří cyklu scénického čtení LiStOVáNí?

A) Lukáš Hejlík
B) Ondřej Sokol
C) Pavel Liška

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO, BYDLIŠTĚ na číslo 605 854 541. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)

VYHODNOCENÍ

Vstupenku na diashow „Ukradená země“ JIŘÍHO KOLBABY, která se uskuteční v úterý 20. března v zábřežském kulturáku, vyhráli Tomáš Tesař ze Šumperka, Marie Maráková ze Šumperka, Helena Unzeitigová ze Zábřeha, Petr Doleček z Bludova a Zdenka Klimešová z Hrabenova.
Blahopřejeme! Výhra na vás čeká v pokladně IC Zábřeh (v budově kulturáku).