ZPRÁVY

Vítěz senátních voleb: nezájem a lhostejnost

21. října 2014, 01:00, Jaroslav Kropáč
Okres - Šumperský okres má dalšího senátora. Po Zdeňku Brožovi, který se do horní komory parlamentu probojoval před dvěma roky, teď uspěla Alena Šromová z KDU- ČSL. Senátní volby provázel rekordní nezájem voličů. Ke druhému kolu hlasování se dostavilo jen zhruba třináct procent voličů.

 „Děkuji všem svým voličům za důvěru a protikandidátům za to, že kampaň byla korektní a bez osobních útoků,“ uvedla po oznámení volebních výsledků senátorka Šromová. Ve druhém kole jí dalo hlas více než osm tisíc občanů.
Nízká volební účast byla patrná ve všech městech a obcích, kde hlasování probíhalo. Třeba v Mohelnici přišlo ke druhému kolu senátních voleb pouhých deset procent občanů, v Zábřeze o dvě procenta více.

Rozhodovala velká města

Ve druhém kole voleb bojovala Šromová s protikandidátem Janem Zahradníčkem z ANO. Ten bodoval například v Mohelnici a v Úsově, který sousedí s Medlovem, kde Zahradníček dělá starostu. Šromová si jasný volebních úspěch připsala v Zábřeze a Lošticích. V Senátu bude působit dalších šest let.


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Redakce Rej.cz není odpovědná za obsah diskuze. Každý přispěvatel nese právní odpovědnost za své zveřejněné názory.

Datum: 26.10.2014 16:25
Titulek: co to okresu přinese
Autor: makon
85
Pan Brož se zatím jen jednou projevil jako posel války a má práci senátora jako vedlejšák. Obdobně paní Šromová která chce ,podle svých slov, ve volném čase, kdy nebude v Senátu, dál provozovat lékařskou praxi. Takže také vedlejšák. Můj názor ale je, že funkce senátora by měla být na plný úvazek. Jinak je to důkaz zbytečnosti tzakové instituce a kdy tam může v lavici sedět třeba bedna kytu.
Reagovat