ZPRÁVY

Vítěz senátních voleb: nezájem a lhostejnost

21. října 2014, 01:00, Jaroslav Kropáč
Okres - Šumperský okres má dalšího senátora. Po Zdeňku Brožovi, který se do horní komory parlamentu probojoval před dvěma roky, teď uspěla Alena Šromová z KDU- ČSL. Senátní volby provázel rekordní nezájem voličů. Ke druhému kolu hlasování se dostavilo jen zhruba třináct procent voličů.

 „Děkuji všem svým voličům za důvěru a protikandidátům za to, že kampaň byla korektní a bez osobních útoků,“ uvedla po oznámení volebních výsledků senátorka Šromová. Ve druhém kole jí dalo hlas více než osm tisíc občanů.
Nízká volební účast byla patrná ve všech městech a obcích, kde hlasování probíhalo. Třeba v Mohelnici přišlo ke druhému kolu senátních voleb pouhých deset procent občanů, v Zábřeze o dvě procenta více.

Rozhodovala velká města

Ve druhém kole voleb bojovala Šromová s protikandidátem Janem Zahradníčkem z ANO. Ten bodoval například v Mohelnici a v Úsově, který sousedí s Medlovem, kde Zahradníček dělá starostu. Šromová si jasný volebních úspěch připsala v Zábřeze a Lošticích. V Senátu bude působit dalších šest let.


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Redakce Rej.cz není odpovědná za obsah diskuze. Každý přispěvatel nese právní odpovědnost za své zveřejněné názory.

Datum: 26.10.2014 16:25
Titulek: co to okresu přinese
Autor: makon
57
Pan Brož se zatím jen jednou projevil jako posel války a má práci senátora jako vedlejšák. Obdobně paní Šromová která chce ,podle svých slov, ve volném čase, kdy nebude v Senátu, dál provozovat lékařskou praxi. Takže také vedlejšák. Můj názor ale je, že funkce senátora by měla být na plný úvazek. Jinak je to důkaz zbytečnosti tzakové instituce a kdy tam může v lavici sedět třeba bedna kytu.
Reagovat

NA FLÁM FEST ZADARMO


Hrajte s REJEM o 5 vstupenek na FLÁM FEST, který se uskuteční na zábřežském bazénu v sobotu 9. září. Stačí, když pošlete správnou odpověď na soutěžní otázku a budete mít špetku štěstí při losování. Příští týden zveřejníme jména pěti šťastlivců, kteří půjdou na festival zadarmo.

Soutěžní otázka:

Kolikátý ročník Flám festu se letos uskuteční?

A) druhý
B) čtvrtý
C) šestý

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO, BYDLIŠTĚ na číslo 605 854 541. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)


VYHODNOCENÍ

Vstupenku na novou animovanou komedii EMOJI VE FILMU, kterou promítá šumperské kino OKO až do 23. srpna, vyhráli Petra Jelínková z Nového Malína, Adéla Borseníková ze Sobotína a Daniel Poštulka ze Šumperka.
Blahopřejeme! Výhra na vás čeká v pokladně kina OKO Šumperk.