ZPRÁVY

Vítěz senátních voleb: nezájem a lhostejnost

21. října 2014, 01:00, Jaroslav Kropáč
Okres - Šumperský okres má dalšího senátora. Po Zdeňku Brožovi, který se do horní komory parlamentu probojoval před dvěma roky, teď uspěla Alena Šromová z KDU- ČSL. Senátní volby provázel rekordní nezájem voličů. Ke druhému kolu hlasování se dostavilo jen zhruba třináct procent voličů.

 „Děkuji všem svým voličům za důvěru a protikandidátům za to, že kampaň byla korektní a bez osobních útoků,“ uvedla po oznámení volebních výsledků senátorka Šromová. Ve druhém kole jí dalo hlas více než osm tisíc občanů.
Nízká volební účast byla patrná ve všech městech a obcích, kde hlasování probíhalo. Třeba v Mohelnici přišlo ke druhému kolu senátních voleb pouhých deset procent občanů, v Zábřeze o dvě procenta více.

Rozhodovala velká města

Ve druhém kole voleb bojovala Šromová s protikandidátem Janem Zahradníčkem z ANO. Ten bodoval například v Mohelnici a v Úsově, který sousedí s Medlovem, kde Zahradníček dělá starostu. Šromová si jasný volebních úspěch připsala v Zábřeze a Lošticích. V Senátu bude působit dalších šest let.


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Redakce Rej.cz není odpovědná za obsah diskuze. Každý přispěvatel nese právní odpovědnost za své zveřejněné názory.

Datum: 26.10.2014 16:25
Titulek: co to okresu přinese
Autor: makon
85
Pan Brož se zatím jen jednou projevil jako posel války a má práci senátora jako vedlejšák. Obdobně paní Šromová která chce ,podle svých slov, ve volném čase, kdy nebude v Senátu, dál provozovat lékařskou praxi. Takže také vedlejšák. Můj názor ale je, že funkce senátora by měla být na plný úvazek. Jinak je to důkaz zbytečnosti tzakové instituce a kdy tam může v lavici sedět třeba bedna kytu.
Reagovat

 

ZA ZÁBAVOU ZADARMO
Hrajte s REJEM o dvě vstupenky na divadelní představení Včera, dnes a zítra, které nabídne ty nejlepší scénky Felixe Holzmanna. Pořad se uskuteční 25. února v KKC Rapotín. Stačí, když pošlete správnou odpověď na soutěžní otázku a budete mít špetku štěstí při losování. Ve čtvrtek vylosujeme a zkontaktujeme jednoho čtenáře, který získá dvě vstupenky na divadelní představení.

Soutěžní otázka:

Jaký doplněk nenosil Felix Holzmann?

A) brýle
B) motýlka
C) klobouk

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO, BYDLIŠTĚ na číslo 605 854 541. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)

VYHODNOCENÍ

Vstupenku na koncert folkaře Vladimíra Merty, který se uskuteční 23. února v kině Retro v Zábřeze, vyhráli Stanislav Diviš z Postřelmova, Radomír Pátík ze Šumperka, Petr Jílek ze Zábřeha, Alžběta Vévodová z Chromče a Gustav Vichta z Nového Malína.
Blahopřejeme! Výhra na vás čeká v pokladně IC Zábřeh (v budově kulturáku).