SPORT

Vítejte zpět! Hokejisty z krajské ligy posílili staří známí

24. září 2014, 12:00, téma HOKEJ, Petr Fišer
Vítejte zpět! Hokejisty z krajské ligy posílili staří známí Šumperk - Zatímco nová sezóna prvoligových Draků je v plném proudu, hokejový tým, který reprezentuje Šumperk v krajské lize, stále netrpělivě čeká ve startovacím boxu. Už v sobotním večeru si splní první mistrovské povinnosti na ledě Uherského Brodu.

 Mladý tým po zdařilém minulém ročníku, v němž se prokousal až do finále play-off, prodělal přes léto částečnou obměňovací kúru. Kromě forvarda Janíka, jenž naposledy působil v Lanškrounu, doplnili jeho řady perspektivní odchovanci Kubíček, Strýček a Patrik Ondráček. Pozitivní zprávou je i setrvání obránce Navrátila, který se pokoušel propracovat do druholigových kádrů Břeclavi a Hodonína. Vůbec největší událostí přípravného období je návrat ztracených synů. Šumperský dres si po delší pauze znovu navléknou nesmlouvavý zadák Radislav Ondráček a společně s ním i neméně ostřílení útočníci Michal Budina a Rostislav Pilavka. „V rámci možností s námi trénují a hrají přátelské zápasy. V jejich případě je to i o tom, co jim práce a rodinné povinnosti dovolí,“ potvrdil přítomnost známé trojice Petr Rutar, od srpna nový trenérský parťák v předchozím období jediného kouče mužského celku Kamila Skoumala. „Jsou to kluci ze Šumperka a okolí, kteří působili na stejné úrovni, akorát na východě Čech. Připadalo nám zbytečné, aby jezdili jinam, když na ní můžou hrát doma,“ vysvětloval Rutar.
Podle dlouholetého kormidelníka a člena výboru Hokejového klubu Mladí draci Šumperk by se nemuselo jednat o poslední hráčská škatulata. „Všechno bude záležet na aktuální situaci. Pokud by nás postihla větší marodka nebo by přístup některých jedinců nebyl odpovídající, museli bychom na to zareagovat. I když se pohybujeme na amatérské bázi, i tady je potřeba pořádně trénovat. Nebude to žádná sranda,“ varoval Petr Rutar.
Mimo jiné tím mířil své myšlenky k další zásadní změně. Vedení Šumperka přihlásilo svůj výběr do druhé divize krajské ligy, většina soupeřů se tak bude nově rekrutovat z jihu Moravy. „Podle nás bude kvalitnější než ta severní. Nastupuje v ní spousta výrazných individualit s extraligovou minulostí. Je to v ní samý Zlíňák nebo Brňák typu Mokrejše a dalších podobných borců. Pro diváky velmi zajímavá by mohla být i obnovená derby s Uničovem a Šternberkem. I proto jsme zvolili jižní skupinu,“ odtajňoval Rutar.
Šumperští hokejisté se s tradičními krajskými rivaly utkali už v přípravě. Po dvou zápasech s Uničovem (5:2, 3:6) vypráskali v pátečním večeru Šternberk 6:0. „Mám-li být upřímný, sílu většiny našich soupeřů pořádně neznáme. Bude to pro nás něco nového. Netušíme, co od nich máme čekat, jen víme, že to nebude snadná záležitost. Kluci jsou každopádně o rok starší a můžou navazovat na uplynulou sezónu, kdy je vyřadila až silnější Karviná. Musíme si přiznat, že na ni neměli,“ pronesl sportovně Petr Rutar.

LOS ŠUMPERKA

SOBOTA 27. ZÁŘÍ: 17.00 Uherský Brod – Šumperk. NEDĚLE 5. ŘÍJNA: 17.00 Šumperk – Velké Meziříčí. NEDĚLE 12. ŘÍJNA: 17.00 Uherské Hradiště – Šumperk. NEDĚLE 19. ŘÍJNA: 17.00 Šumperk – Kroměříž. SOBOTA 25. ŘÍJNA: 17.00 Warrior Brno – Šumperk. ÚTERÝ 28. ŘÍJNA: 18.00 Šumperk – Rosice. NEDĚLE 2. LISTOPADU: 17.00 Uničov – Šumperk. NEDĚLE 9. LISTOPADU: 17.00 Šumperk – Velká Bíteš. ČTVRTEK 13. LISTOPADU: 18.00 Blansko – Šumperk. NEDĚLE 16. LISTOPADU: 17.00 Šumperk – Šternberk. NEDĚLE 23. LISTOPADU: 17.00 Boskovice – Šumperk. NEDĚLE 30. LISTOPADU: 17.00 Šumperk – Uherský Ostroh. NEDĚLE 6. PROSINCE: 17.00 Šumperk – Uherský Brod.


Foto: Petr Fišer

Trenérský stratég Kamil Skoumal stojí se svým výběrem před druhou sezónou v krajské lize.


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Tento článek dosud nikdo neokomentoval, přidejte svůj názor.

DO KINA ZADARMO

 

Hrajte s REJEM o tři vstupenky na novou českou komedii CHATA NA PRODEJ, kterou šumperské kino OKO promítá 26., 27. a 30. července. Stačí, když pošlete správnou odpověď na soutěžní otázku a budete mít špetku štěstí při losování. Příští týden zveřejníme jména tří čtenářů, kteří půjdou do kina zadarmo.

Soutěžní otázka:

Jaké je původní povolání herce Davida Vávry, který ve filmu Chata na prodej ztvárnil jednu z hlavních rolí?

A) bytový designér
B) stavební projektant
C) architekt

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO, BYDLIŠTĚ na číslo 605 854 541. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)


VYHODNOCENÍ

Dvě vstupenky na maratón s filmy MAMMA MIA!, které šumperské kino OKO uvede ve středu 18. července, vyhrála Jindra Vepřková z Lesnice.
Blahopřejeme! Výhra na vás čeká v pokladně kina OKO v Šumperku.