KULTURA

Vila Doris otvírá klub deskových her

22. února 2009, 13:39, Vratislav Šula
Vila Doris otvírá klub deskových her Šumperk - Čtvrtek a pátek z jarního prázdninového týdne byl na Vile Doris věnován deskovým a strategickým hrám. Kdo přišel, měl možnost zahrát si hry jako Abalone, Reversi, Quoridor, Balanx, Blokus či Quixo. Pokud se navíc dostavil ve vhodnou chvíli, mohl se zapojit také do strategických her, které jsou časově (i co se týče pravidel) náročnější, protože jedna „partie“ může trvat i několik hodin.
Tyto hry jsou velice oblíbené, což potvrzuje stálá základna jejich fanoušků, ale taky drahé. Proto velmi mile překvapila jedna účastnice, která přišla s po domácku vyrobenou hrou Osadníci z Katanu. Takto vyrobenou hrou totiž ušetřila několik set korun z rodinného rozpočtu. Podklady pro výrobu našla totiž na Internetu.
 

Mezi strategické hry, které se hrály, patří i Doba kamenná a Carcassonne. Díky jiným dvěma účastníkům si navíc mohli příchozí zahrát i hru Risk a Pylos, které nemá Vila Doris, alespoň zatím, k dispozici. Velký zájem přivedl pracovníky Vily Doris k nápadu vytvořit Klub deskových her, který bude mít svou premiéru 26.2.2009.
 

Všichni zájemci mohou tento klub navštívit poprvé 26.2.2009 v době od 14:00 do 16:00 hod. Tento klub se bude scházet každých čtrnáct dní až do konce května.

Od 5.3. bude vstup zpoplatněn 10,-Kč.
 
Jsou zváni všichni, kteří se chtějí pobavit a příjemně strávit čas.
Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Tento článek dosud nikdo neokomentoval, přidejte svůj názor.

ZA KULTUROU ZADARMO

Hrajte s REJEM o 5 vstupenek na koncert kapely TURBO, která vystoupí v DK Šumperk v pátek 26. října. Stačí, když pošlete správnou odpověď na soutěžní otázku a budete mít špetku štěstí při losování. V příštím čísle zveřejníme jména pěti čtenářů, kteří půjdou na koncert zadarmo.

Soutěžní otázka:

Ve kterém roce vydala kapela Turbo první album?

A) 1981
B) 1987
C) 1984

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO,
BYDLIŠTĚ na číslo 605 854 541. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)

VYHODNOCENÍ

Vstupenku na beznadějně vyprodaný festival DŽEMFEST, který se uskuteční v pátek 19. října v Domě kultury Šumperk, vyhráli Mirka Jílková z Libiny a Vladimír Urbanec ze Šumperka.
Blahopřejeme! Výhra na vás čeká v pokladně DK Šumperk.