SPORT

VÍKENDOVÝ TAHÁK: Po všech stránkách nabitá Velká cena opět v Mohelnických lomech, letos jako závod mistrovství republiky

20. května 2015, 15:00, Petr Fišer
VÍKENDOVÝ TAHÁK: Po všech stránkách nabitá Velká cena opět v Mohelnických lomech, letos jako závod mistrovství republiky Mohelnice - Motoristický nášup servírovaný v Mohelnických lomech pokračuje. Po mezinárodním mistrovství v sidecarcrossu a čtyřkolkách přichází na řadu další speciální akce, která k nim neodmyslitelně patří. O pozornost se hlásí Velká cena v truck trialu.

 Vyhlášený podnik, který oslovuje tisíce nadšenců od nás i ze zahraničí, bude mít punc druhého pokračování republikového šampionátu. A to už o víkendu 23. a 24. května. V sobotu se bude soupeřit do 18 hodin, v neděli od devíti do patnácti. Před slavnostním vyhlášením konečných výsledků přijde na řadu vložený závod do strmého vrchu, v němž půjde o pohár Olomouckého kraje.
Večer prvního soutěžního dne zpříjemní program plný zábavy. Chybět nebude ani ohňostroj a světelná show. Diváci se v případě zájmu můžou těšit i na simulátor jízdy formule 1, vyhlídkové lety vrtulníky nebo představení nové modelové řady Tatra Phoenix Euro 6. Každý si přijde na své!
Velká cena navazuje na tradici závodů nákladních vozů. V Mohelnických lomech se pravidelně pořádají od roku 1999. Trial patří mezi fanoušky k nejatraktivnějším disciplínám. Nejde v nich o rychlost, ale o zápolení v abnormálně náročném terénu na pokraji technických možností. V některých případech až popírají fyzikální zákony. Klade se důraz na zručnost, cit, přesnost a odhad. Nezbytnou součástí je potřebná dávka odvahy a přemýšlení. Vlastní jízda probíhá v uzavřené sekci, kde jsou postavená branková pole. Každý nedovolený dotyk je „oceněn“ trestnými body. Vyhrává ten, kdo jich nasbírá nejméně.


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Tento článek dosud nikdo neokomentoval, přidejte svůj názor.

NA FESTIVAL ZADARMO


Hrajte s REJEM o 5 vstupenek na festival JAZZ IN HALL, který se uskuteční v sobotu 7. října v tenisové hale v Zábřeze. Stačí, když pošlete správnou odpověď na soutěžní otázku a budete mít špetku štěstí při losování. Příští týden zveřejníme jména pěti šťastlivců, kteří půjdou na jazzový festival zadarmo.

Soutěžní otázka:

Která populární zpěvačka ozdobí letošní program festivalu Jazz in Hall?

A) Petra Janů
B) Jitka Zelenková
C) Leona Machálková

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO, BYDLIŠTĚ na číslo 605 854 541. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)

VYHODNOCENÍ

Vstupenku na komponovaný koncertní recitál textaře MICHALA HORÁČKA, který se uskuteční v pátek 6. října v Domě kultury Šumperk, vyhráli Hana Burešová ze Šumperka, Vlaďka Jančíková ze Sudkova, Eva Mazáková z Bludova, Vlasta Minářová z Postřelmova a Jarmila Papuková ze Šumperka.
Blahopřejeme! Výhra na vás čeká v pokladně DK Šumperk (po-pá, 14-18 hodin).