SPORT

VÍKENDOVÝ TAHÁK: Po všech stránkách nabitá Velká cena opět v Mohelnických lomech, letos jako závod mistrovství republiky

20. května 2015, 15:00, Petr Fišer
VÍKENDOVÝ TAHÁK: Po všech stránkách nabitá Velká cena opět v Mohelnických lomech, letos jako závod mistrovství republiky Mohelnice - Motoristický nášup servírovaný v Mohelnických lomech pokračuje. Po mezinárodním mistrovství v sidecarcrossu a čtyřkolkách přichází na řadu další speciální akce, která k nim neodmyslitelně patří. O pozornost se hlásí Velká cena v truck trialu.

 Vyhlášený podnik, který oslovuje tisíce nadšenců od nás i ze zahraničí, bude mít punc druhého pokračování republikového šampionátu. A to už o víkendu 23. a 24. května. V sobotu se bude soupeřit do 18 hodin, v neděli od devíti do patnácti. Před slavnostním vyhlášením konečných výsledků přijde na řadu vložený závod do strmého vrchu, v němž půjde o pohár Olomouckého kraje.
Večer prvního soutěžního dne zpříjemní program plný zábavy. Chybět nebude ani ohňostroj a světelná show. Diváci se v případě zájmu můžou těšit i na simulátor jízdy formule 1, vyhlídkové lety vrtulníky nebo představení nové modelové řady Tatra Phoenix Euro 6. Každý si přijde na své!
Velká cena navazuje na tradici závodů nákladních vozů. V Mohelnických lomech se pravidelně pořádají od roku 1999. Trial patří mezi fanoušky k nejatraktivnějším disciplínám. Nejde v nich o rychlost, ale o zápolení v abnormálně náročném terénu na pokraji technických možností. V některých případech až popírají fyzikální zákony. Klade se důraz na zručnost, cit, přesnost a odhad. Nezbytnou součástí je potřebná dávka odvahy a přemýšlení. Vlastní jízda probíhá v uzavřené sekci, kde jsou postavená branková pole. Každý nedovolený dotyk je „oceněn“ trestnými body. Vyhrává ten, kdo jich nasbírá nejméně.


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Tento článek dosud nikdo neokomentoval, přidejte svůj názor.