SPORT

Víkend jako z partesu! Basketbalisté živí naděje na záchranu

22. dubna 2015, 15:23, téma BASKETBAL, Petr Fišer
Víkend jako z partesu! Basketbalisté živí naděje na záchranu Šumperk - Takový víkend šumperská košíková po dvojnásobném postupu do první ligy ještě nezažila. I když se obě vlajkové lodi musely vydat do vzdálených destinací, podařilo se jim „vybílit“ hned tři basketbalové přístavy v Čechách.

 Ženské áčko zaúřadovalo hned dvakrát. Jako by v závěru sezóny našlo svoji pravou tvář a rapidně se zlepšovalo s každou odehranou minutou. Oblíbeného protivníka z pražských Nuslí zdolalo už potřetí a podobně suverénní bylo i o den později v domovské hale nymburského béčka. V sobotu po obědě bude proti stejnému soupeři útočit na čtvrtou výhru v řadě a osmou celkově.
Ještě delší štreka čekala na mužský tým. V jeho výpravě po delší době nechyběl Josef Kresta. Přítomnost obrovitého pivota byla podle očekávání znát, stejně jako nadprůměrný výkon parádně hrajícího Jakuba Pajera. Šumperk si pod taktovkou nebývalého počtu hráčů, kteří překonali hranici deseti nastřílených bodů, podmanil druhý poločas. Ovládl ho s velkou grácií a před rozhodující sérií tří domácích zápasů zvýšil naděje na záchranu ve druhé nejvyšší soutěži.
Ta ještě narostla po nedělním střetnutí s Ostravou. Svěřenci Radima Šímy v něm narazili na soupeře, proti kterému se jim daří. Velmi dobře rozehráli i víkendový zápas, postupně vedli až o dvacet bodů. Jenže stačil malý herní výpadek, čtyři trojky vysokoškoláků za sebou v krátkém časovém úseku a karta se začala otáčet. Severomoravané se ve čtvrté čtvrtině přiblížili na bezprostřední kontakt. Zavánělo to průšvihem.
Šumperk v závěrečné periodě neskóroval více než osm minut! Kupil chyby a nepřesnosti, a co bylo ze všeho nejhorší, totálně mu odešla střelba. Košem propadl až dalekonosný pokus Radka Vévody, jenž zaznamenal nejdůležitější body v dosavadní kariéře. Zbytek obstaral Josef Kresta. Nejlepší hráč na palubovce bývalý klub v žádném ohledu nešetřil.

PRVNÍ LIGA MUŽŮ

LIBEREC – ŠUMPERK 60:75 (41:38). Body: Pajer 22, Kresta 14, M. Müller 11, Václavek 10, O. Šich 6, Vévoda 5, Vláčel 3, Gonda 2, Plhák 2, J. Skoumal. Po čtvrtinách – 23:25, 41:38, 50:60.
ŠUMPERK – VŠB OSTRAVA 77:67 (43:27). Body: Kresta 35, Vláčel 14, Vévoda 7, M. Müller 5, Gonda 5, Pajer 4, J. Skoumal 3, O. Šich 2, M. Kuchtík 2, Václavek, Plhák.
DALŠÍ ŠUMPERKA: 26. dubna: 15.00 Šumperk – Vyšehrad (Tyršův stadión). 3. května: 15.00 Šumperk – Liberec. 8. května: 19.30 Ostrava – Šumperk.

PRVNÍ LIGA ŽEN


NUSLE PRAHA – ŠUMPERK 55:69 (26:36). Body: Dlouhá 19, Valentová 19, Vildová 15, Podhorná 8, Hejlová 4, Vlková 2, Vavříková 2, Leštinská, Knířová. Čtvrtiny – 11:22, 15:14, 10:15, 19:18.
NYMBURK B – ŠUMPERK 43:67 (15:29). Po čtvrtinách – 9:19, 15:29, 31:45.
DOHRÁVKA: sobota 25. dubna: 13.30 Šumperk – Nymburk B (Tyršův stadión).


Foto: Petr Fišer

Jakub Pajer byl v Liberci při střelecké chuti.


 


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Tento článek dosud nikdo neokomentoval, přidejte svůj názor.

 

ZA ZÁBAVOU ZADARMO
Hrajte s REJEM o dvě vstupenky na divadelní představení Včera, dnes a zítra, které nabídne ty nejlepší scénky Felixe Holzmanna. Pořad se uskuteční 25. února v KKC Rapotín. Stačí, když pošlete správnou odpověď na soutěžní otázku a budete mít špetku štěstí při losování. Ve čtvrtek vylosujeme a zkontaktujeme jednoho čtenáře, který získá dvě vstupenky na divadelní představení.

Soutěžní otázka:

Jaký doplněk nenosil Felix Holzmann?

A) brýle
B) motýlka
C) klobouk

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO, BYDLIŠTĚ na číslo 605 854 541. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)

VYHODNOCENÍ

Vstupenku na koncert folkaře Vladimíra Merty, který se uskuteční 23. února v kině Retro v Zábřeze, vyhráli Stanislav Diviš z Postřelmova, Radomír Pátík ze Šumperka, Petr Jílek ze Zábřeha, Alžběta Vévodová z Chromče a Gustav Vichta z Nového Malína.
Blahopřejeme! Výhra na vás čeká v pokladně IC Zábřeh (v budově kulturáku).