ZPRÁVY

VHZ hledá nového ředitele. V prvním kole nebyl zájem

11. srpna 2015, 09:00, Jaroslav Kropáč
Šumperk - Vodohospodářská zařízení (VHZ) Šumperk hledají nového ředitele společnosti. Zatím poslední ředitelka Iva Hlavatá odešla v dubnu, kdy zároveň došlo k obměně dozorčí rady. Do prvního kola výběrového řízení se v červnu přihlásil jen jeden uchazeč. VHZ spravuje projekt kanalizace v pěti městech okresu za více než jednu miliardu korun.

 „Na rozdíl od června, kdy byla nejistá situace ohledně dalšího složení řídících orgánů společnosti, je teď situace ve VHZ mnohem stabilnější. Věřím, že tento fakt přispěje k tomu, aby byl o funkci ředitele větší zájem než v kole prvním,“ uvedl Petr Suchomel, předseda představenstva VHZ, která kvůli malému zájmu uchazečů první kolo zrušila. Přihlášky do druhého kola mohou zájemci odevzdávat do 17. srpna.

Průšvih možná nebude

Zatímco ještě na začátku roku by si na úspěšné dokončení výše zmiňovaného miliardového projektu nikdo nevsadil, aktuální situace je už mnohem pozitivnější. V Šumperku i Hanušovicích je stavba téměř dokončena, uvolněné pracovní síly se mají přesunout do Zábřeha. Aby VHZ nepřišla o více než miliardovou dotaci z EU, musí dokončit kanalizaci v Šumperku, Zábřeze, Hanušovicích, Mohelnici a Lošticích do letošního podzimu.


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Redakce Rej.cz není odpovědná za obsah diskuze. Každý přispěvatel nese právní odpovědnost za své zveřejněné názory.

Datum: 11.8.2015 09:31
Titulek: chce to bílého koně
Autor: aNONYM
58
Já myslím, že ideální by byl nějaký bezdomovec, aspoň tak se to vždycky dělalo.
Reagovat
Datum: 11.8.2015 09:31
Titulek: Návrh
Autor: Daniel Poklop
45
Já bych si dovolil navrhnout pana Vykydala z mohelnického ANO. Nikdy se od něj nic konkrétního nedozvíme, protože za něj mluví zástupce z Loštic. My v Mohelnici jsme takový borci, že vám ho tam klidně dáme.
Reagovat
Datum: 11.8.2015 12:44
Titulek: Janíček bere všechno
Autor: Tipař
53
Trafikant Janíček (ANO - Šumperk) bere všechno. Jestli je za ředitelování lepší odměna jak za dozorčí radu, tak by do toho určitě šel. A nebo někdo z KDU-ČSL. Už jsou ve VHZ nalezlí v lecjakém orgánu, to by bylo, aby neobsadili i ředitelské křeslo. Důležité je, aby bylo na krajské volby a aby zůstal zahraniční provozovatel vodovodů a kanalizací. Tam se ty úniky lépe schovají.
Reagovat
Datum: 11.8.2015 12:45
Titulek: SW
Autor: tvoja matka
132
nechte to řídit PC - bez obsluhy!!!
Reagovat
Datum: 11.8.2015 12:57
Titulek: Re: SW
Autor: Tipař
60
:) Nakonec, tak to jede už nějakou dobu ...
Reagovat
Datum: 11.8.2015 15:49
Titulek: Jojóó,
Autor: Pája
61
Petr Suchomel z KDU-ČSL a šumperského farního sboru je na předsedu představenstva VHZ ten pravý. Má taky mnohaletou praxi, vždyť Suchomel byl přece v letech 2004 - 2015 místopředsedou představenstva Podniků města Šumperka. Sice tam má odpovědnost za 14 milionů dluhu v Hotelu Sport, ale neva, 14 MILIONŮ JE DLUH VIRTUÁLNÍ, VYSVĚTLIL STAROSTA BROŽ.
Reagovat
Datum: 11.8.2015 16:04
Titulek: Sametová revoluce v Šumperku 1989
Autor: Pája
56
Lidovci se chopili moci místo KSČ.
Reagovat
Datum: 11.8.2015 17:37
Titulek: Ředitel
Autor: Tomáš Fencl
66
Přihlásil se jeden uchazeč? Já bych si tipnul, že to byl pan Miketa.
Reagovat
Datum: 11.8.2015 18:40
Titulek: Re: ŘediTel
Autor: tvoja matka
53
a nebo SuchoMel
Reagovat
Datum: 11.8.2015 21:52
Titulek: Ing. Miketa
Autor: Myšák
46
My chceme Miketu, my chceme Miketu, proč nebyl vybrán ředitelem, když se nikdo jiný nepřihlásil! Grrrrrrrrrrrrrrrrrrr!
Reagovat
Datum: 18.8.2015 14:14
Titulek: Re: Ředitel
Autor: pepa
31
Tož ten to určitě nebyl......
Reagovat
Datum: 11.8.2015 21:15
Titulek: Není to perspektivní job
Autor: Vyponik
64
Řídit prázdné vodovodní trubky je nadbytečná funkce.
Reagovat
Datum: 13.8.2015 21:48
Titulek: Můžu se za obyvatele okresu Šumperk spíš zeptat,
Autor: uno momento principale
55
kdo z VHZ (z vedení VHZ) podepsal prodloužení smlouvy se soukromou společností ŠPVS původně končící 1. 1. 2007 až do roku 2020 bez vyhlášení výběrového řízení na koncesionáře? Nebo může Ing. Suchomel z VHZ nejasnou záležitost nějak osvětlit, bohužel nejsou občané dostatečně informováni o důležitých záležitostech. V rozhodnutí Úřadu pro ochranu hospodářské soutěže ze dne 15. května 2001 o spojení podniků ONDEO Services S.A. a Šumperská provozní vodohospodářská společnost, a.s. uvádí JUDr. Luboš Rybák z ÚOHS, že: "Společnost ŠPVS provozuje infrastrukturní majetek vodovodů a kanalizací na území okresu Šumperk, který má cca 112200 obyvatel. Se společností Vodohospodářská zařízení Šumperk a.s., která je vlastníkem infrastruktury, má uzavřenou smlouvu na dobu určitou, jejíž platnost končí ke dni 1.1.2007."

Město tlačí na změnu smlouvy o vodě
Magistrát [hlavního města Prahy] nechal vypracovat nové posudky smluv na provozování vodovodohospodářské infrastruktury. Prodloužení smluvního vztahu do až do roku 2028 dle závěru posudku nebylo řádně vysoutěženo, což je v rozporu s pravidky výběrového řízení na koncesionáře.
Z magistrátu občas prosáknou informace o nespokojenosti s podobou provozovatelské smlouvy na vodohospodářskou infrastrukturu. Město chce dosáhnout jejich zkrácení a opatřilo si dokonce posudek, podle něhož jsou smlouvy „absolutně neplatné“.
Posudek, který vypracoval advokát se specializací na veřejné zakázky Radek Jurčík [doc. JUDr. Ing. Radek Jurčík, Ph.D.], má magistrát k dispozici od června. Týká se provozní a podnájemní smlouvy, kterou v lednu 2006 uzavřela městská Pražská vodohospodářská společnost (PVS) a soukromé Pražské vodovody a kanalizace (PVK). Ty jsou provozovatelem vodohospodářské infrastruktury, jež patří městu. Smlouva trvá do roku 2028, původně šlo o rok 2013. Prodloužení provozní smlouvy o 15 let odhlasovali pražští radní – primátorem byl Pavel Bém (ODS) – rovněž v lednu 2006.
Jurčík v třicetistránkovém posudku zpochybnil platnost tohoto aktu.
„Posuzovaná provozní smlouva a dodatky k ní jsou absolutně neplatné, neboť nebyla vysoutěžena v již tehdy existujícím koncesním řízení obsaženém v zákoně 40/2004 Sb.,“ stojí v závěru posudku, který má Právo k dispozici. Podle Jurčíka smlouva odporuje i pravidlům veřejné podpory. Aby mohla být uzavřena nájemní či provozní smlouva, musí podle Jurčíka proběhnout řízení o provozování koncese čili výběr koncesionáře. „V daném případě jde o koncesi proto, že vodohospodářská infrastruktura je jen jedna a další zájemce o její provoz je bez šance ji provozovat v případě, že neproběhne soutěžní řízení o výběr koncesionáře,“ sdělil Právu Jurčík. Jeho právní názor není ojedinělý, na nutnost stávající provozní smlouvy ukončovat a vypsat koncesní řízení na nové provozovatele upozorňoval obce už r. 2010 odborník David Dvořák z kanceláře MT Legal.
Diskusi o smlouvě na pražskou vodu urychlila květnová kontaminace dejvické a bubenečské pitné vody obsahem střešovické kanalizace.
Autor: P. Janiš, Právo, 17.7.2015

Rozhodnutí: OF/S024/01
http://www.uohs.cz/cs/hospodarska-soutez/sbirky-rozhodnuti/detail-998.html
Reagovat
Datum: 13.8.2015 23:30
Titulek: Re: Můžu se za obyvatele okresu Šumperk spíš zeptat,
Autor: tvoja matka
98
zmínila bych ještě těch 52 mega...
Reagovat