ZPRÁVY

Vězni dostanou očkování zadarmo

5. listopadu 2013, 05:00, Jaroslav Kropáč
Vězni dostanou očkování zadarmo Mírov - Boj proti chřipce propukl už i za zdmi mírovské věznice. Její obyvatelé teď mají možnost naočkovat se proti zákeřné nemoci zdarma. S nabídkou přišla jedna z tuzemských pojišťoven, která ovšem stejnou možnost nabízí i dalším lidem.

„Bezplatné očkování proti chřipce nabízíme všem našim klientům. Teď o stejném postupu jednáme s vězeňskou službou. Zdarma mají vakcínu a samotný lékařský úkon pochopitelně jen naši klienti,“ uvedl tiskový mluvčí VZP Oldřich Tichý. Nutno dodat, že vězni měli už před touto novinkou oproti ostatním pracujícím výhodu. Zdravotní pojištění za ně totiž platí stát. „Očkovací akce bude probíhat v jednotlivých věznicích samostatně, centrálně ji řídit nebudeme a bude záležet na jednotlivých věznicích a vězních, jak se k této nabídce postaví,“ dodává mluvčí vězeňské služby Gabriela Pohlová.

Mezi civily zájem není

Očkování proti chřipce, ačkoli mu pojišťovny věnují velký mediální prostor, není v šumperském okrese nikterak populární. Hlavně na venkově mají proti této formě prevence silné výhrady. „Pro zdravého člověka není chřipka žádný velký problém, pokud ji nepřechodí a bude se kurýrovat v posteli. A očkování vám stoprocentní záruku, že neonemocníte, stejně nikdy nedá,“ tvrdí osmatřicetiletý Miloš T. z Bludova. Opačný názor mají mnozí lékaři. „Ministerstvo zdravotnictví v loňské chřipkové sezóně evidovalo 574 závažných případů chřipky způsobených převážně chřipkovým virem typu A, z nichž 151 osob zemřelo. Nejmladšímu pacientovi byl jeden měsíc, nejstaršímu sedmadevadesát let,“ upozorňuje hlavní hygienik ČR Vladimír Valenta.


Foto: red

Pojišťovny podpoří boj proti chřipce i ve věznicích.

 
Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Redakce Rej.cz není odpovědná za obsah diskuze. Každý přispěvatel nese právní odpovědnost za své zveřejněné názory.

Datum: 6.11.2013 06:18
Titulek: Očkování vězňů zdarma
Autor: radka
27
Tak to se mi opravdu líbí. Zadlužená VZP už asi neví co roupama. Není schopna nastávajícím matkám zaplatit všechny potřebné úkony současných ranhojičů, ale spodinu ve věznicích bude protěžovat. Těm na Mírově bych dala asi jen jednu a poslední injekci. Je to pouze parta příživníků, nápadně připomínající některé státní úředníky.
Reagovat
Datum: 7.11.2013 07:08
Titulek: Význam slova
Autor: kinderman
20
Zajímavá myšlenka- pojitovna zřejmě nosí mírovské vězně na rukou, ale toto břemeno se stává čím dál těžším, čili se protěžuje. Správně tedy protežovat. Další myšlenka, ta o posledních injekcích, je zase spíše z líhně hnutí Suverenita aka Hlavu vzhůru, případně jiných populistů. Holt (nikoli hold!) vakcíny je dost (kvůli minimálnímu zájmu) a musí se na to nějak v tisku upozornit.
Reagovat

DO KINA ZADARMO

 

Hrajte s REJEM o tři vstupenky na novou českou komedii CHATA NA PRODEJ, kterou šumperské kino OKO promítá 26., 27. a 30. července. Stačí, když pošlete správnou odpověď na soutěžní otázku a budete mít špetku štěstí při losování. Příští týden zveřejníme jména tří čtenářů, kteří půjdou do kina zadarmo.

Soutěžní otázka:

Jaké je původní povolání herce Davida Vávry, který ve filmu Chata na prodej ztvárnil jednu z hlavních rolí?

A) bytový designér
B) stavební projektant
C) architekt

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO, BYDLIŠTĚ na číslo 605 854 541. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)


VYHODNOCENÍ

Dvě vstupenky na maratón s filmy MAMMA MIA!, které šumperské kino OKO uvede ve středu 18. července, vyhrála Jindra Vepřková z Lesnice.
Blahopřejeme! Výhra na vás čeká v pokladně kina OKO v Šumperku.