ZPRAVODAJSTVÍ

Vesnický divadelní festival navštívil rekordní počet lidí 

28. listopadu 2017, 13:00, bav
Vesnický divadelní festival navštívil rekordní počet lidí  Václavov - Téměř tři tisícovky diváků přitáhl letos do kulturního domu ve Václavově  každoroční festival amatérských divadel. Během uplynulých deseti dnů nabídl zájemcům na dvě desítky představení včetně pohádek. O hlavní cenu přehlídky, sošku Václava z Václavova, usilovali ochotníci z celé republiky.   

 „Svou velikostí se václavovský festival řadí k našim největším amatérským divadelním přehlídkám,“ uvedl předseda odborné poroty Petr Toman. „Všechny inscenace měly vysokou úroveň a bylo těžké mezi nimi vybírat,“ dodal k závěrečnému hodnocení, při kterém porota rozdala sedm vedlejších cen a pět čestných uznání.  Hlavní cenu nakonec získal soubor Diverzanti Brno za inscenaci (Ne)chtěná útěcha. Divákům se nejvíce líbila Dokonalá svatba v podání pražského Ty-já-tru. 
„Festival považujeme za velmi úspěšný. Svědčí o tom vysoká účast diváků, kterých bylo téměř 2 700, což průměrně vychází 150 lidí na představení,“ zhodnotil akci domácí divadelník  a jednatel pořádajícího spolku Jiří Matějček.


Foto: Anna Žváčková

Divadelníci ve Václavově hráli před zaplněným hledištěm.


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Tento článek dosud nikdo neokomentoval, přidejte svůj názor.

ZA KULTUROU ZADARMO

Hrajte s REJEM o 5 krát 2 vstupenky na koncert skupiny LIVE FOYN FRIIS QUINTET v čele s vycházející skandinávskou hvězdou jazzového vokálu, zpěvačkou Live Foyn Friis. Jedinečný hudební recitál se uskuteční v neděli 25. listopadu v zábřežském kině Retro. Stačí, když pošlete správnou odpověď na soutěžní otázku a budete mít špetku štěstí při losování. V příštím čísle zveřejníme jména pěti čtenářů, kteří získají po dvou vstupenkách na koncert.

Soutěžní otázka:

Odkud pochází jazzová zpěvačka a skladatelka Live Foyn Friis?

A) z Finska
B) z Norska
C) z Dánska

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO,
BYDLIŠTĚ na číslo 605 854 541. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)

VYHODNOCENÍ

Vstupenku na setkání horolezců, dobrodruhů, turistů a milovníků extrémních sportů HOROVÁNÍ, které se uskuteční v sobotu 24. listopadu v Domě kultury Šumperk, vyhráli Petra Vinklárková z Vikýřovic, Martin Nedbal ze Šumperka, Lenka Kubíčková z Mohelnice, Zdenka Vojtková z Bludova a Lenka Skoumalová ze Šumperka.
Blahopřejeme! Výhra na vás čeká v pokladně Domu kultury Šumperk.