ZPRAVODAJSTVÍ

„Veselá“ lékařka nadýchala přes dvě promile

10. října 2017, 12:00, Jaroslav Kropáč
Zábřeh - „Tak co tam máš dál?,“ možná v takto veselém a neformálním duchu určovala diagnózu svých pacientů lékařka v malé obci na Zábřežsku. Lidem se však její ordinování ani trochu nelíbilo, a tak na ni zavolali policii. Přivolaná hlídka zjistila, že doktorka pracovala pod vlivem alkoholu. V dechu měla více než dvě promile. 

 „Lékařka se dechové zkoušce podrobila dobrovolně a její výsledky komentovala tak, že předchozí noc vypila blíže neurčené množství vína a tvrdého alkoholu,“ uvedla mluvčí policie Jiřina Vybíhalová. Bohužel nešlo o první případ, kdy se policisté s podroušenou lékařkou potkali. Podruhé na sebe natrefili v autě. „Silniční kontrola prověřovala stejnou ženu téhož dne ještě v dopoledních hodinách. Řidičce policisté opakovaně naměřili lehce pod dvě promile alkoholu v dechu,“ informovala policejní mluvčí. 
Pro opilou doktorku může mít její náklonnost k pití fatální následky. O řidičský průkaz už při silniční kontrole přišla, teď jí navíc hrozí, že se bude muset rozloučit i s lékařskou praxí.  Za ordinování pod vlivem alkoholu a jízdu v opilosti jí hrozí obvinění z trestného činu ohrožení pod vlivem návykové látky.  


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Redakce Rej.cz není odpovědná za obsah diskuze. Každý přispěvatel nese právní odpovědnost za své zveřejněné názory.

Datum: 11.10.2017 20:12
Titulek: Bez titulku
Autor: fajman
71
ožrala se proto, že musí zavést elektronické recepty. Chudáci dochtoři.
Reagovat
Datum: 18.10.2017 02:01
Titulek: cuc
Autor: jan
73
Když ji chutná tak proč ne!Vždyť Ta holka je v tom nevině!
Reagovat
Datum: 18.10.2017 07:08
Titulek: Re: Bez titulku
Autor: mp
15
Chytrý pane.Právě dnes doktoři neotevřou ordinace i kvůli těm eReceptům.Ne, že by je neuměli používat a novou techniku si také zakoupili.Problém je v tom,že elektronický recept má spoustu technických chyb, které ani po 4 letech připomínek nebyly odstraněny! Až budete v lednu 2018 sedět v čekárně , tak se např. v ordinaci hledá chyba, proč systém za miliony nefunguje.Dnes se v takové situaci napíše papírový recept, ale ten už nebude povolen.Např. mají všechny ty nemocné babičky kvalitní mobily?...
Reagovat