ZPRÁVY

Veřejnost mění názor, chce ve městě více kamer

6. června 2012, 00:00, ar
Šumperk – Zatímco ještě před několika lety vnímala velká část veřejnosti městský kamerový systém v Šumperku jako nucené zlo a omezování soukromí, v poslední době se začíná názor obyvatel města obracet. Stále více lidí totiž po šumperské radnici požaduje zvýšení počtu kamer. Nejčastěji si je přejí umístit do míst, kde sami bydlí. Na vyřízení těchto svých žádostí si ale budou muset počkat.
„Požadavky ze strany veřejnosti na rozšíření městského kamerového systému skutečně zaznamenáváme. Z technických a finančních důvodů jsme jim ale bohužel nemohli vyhovět,“ potvrdil ředitel Městské policie Šumperk Zdeněk Dočekal. S rozšířením monitorovací sítě počítá šumperská radnice až na příští rok, a to pouze v případě, že se podaří napojit kamery na budovanou optickou síť. „To by v konečném důsledku neznamenalo jen zvýšení počtu kamer, ale také kvalitativní zlepšení přenosu poskytovaných dat,“ dodává Dočekal.
Podobně chtějí pouličnímu vandalismu předcházet i některé menší obce a města v šumperském okrese. Na příští rok plánuje zavést monitorovací systém Staré Město, počítá s ním také Libina. „V centru vesnice plánujeme umístit hned čtyři bezpečnostní kamery, které budou napojeny přímo na policii. Chceme tak preventivně předcházet vandalismu a dalším nešvarům,“ uvedl starosta Libiny Tomáš Kobza.
V Šumperku v současné době funguje osm kamer, většina z nich je umístěna v centru města. V minulosti se stal městský kamerový systém terčem výtek státní policie, která upozorňovala na nízkou kvalitu jejich obrazu. Pachatelé činů nebyli na pořízených záběrech vůbec poznat, především pak v nočních hodinách.


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Redakce Rej.cz není odpovědná za obsah diskuze. Každý přispěvatel nese právní odpovědnost za své zveřejněné názory.

Datum: 7.6.2012 18:27
Titulek: Bez titulku
Autor: iva
99
113
Kamery by měly být určitě na parkovišti před vlakovým nádražím. Už jsem tam přišla o všechny 4 poklice na pegueota. A to naproti sídlí městská policie
Reagovat
Datum: 16.6.2012 21:19
Titulek: Bez titulku
Autor: Anonym
84
Také ve Smetanových sadech , kde se člověk bojí v pozdějších hodinách projít ....
Reagovat
Datum: 17.6.2012 15:17
Titulek: kamery
Autor: jonas
36
Kamery by měly být především na parkovištích třebas pod poštou a podobně.Když tam vás někdo nabourá či poškodí vám vůz tak nikoho nedoženete.Jinak jsou podle mě na místech aby kontrolovali centrum a aby měšťáci nemuseli zvednou zadek.Cyklisté jezdí po pěší zoně a kamery tomu nezabrání.Bydlel jsem v jiném městě tam jsem potkával svého městského policajta pěšky třebas dopoledne i večer dokonce se představil a řekl ano toto je můj rajon a dal mi číslo kdyby byl problém.Tady je vidím jen jezdit v autech nebo na přechodech a to ješte dva neboť to jeden nezvládne.
Reagovat

DO KINA ZADARMO

 

Hrajte s REJEM o tři vstupenky na akční thriller SICARIO 2: SOLDANO, který šumperské kino OKO promítá ve dnech 28. a 29. června. Stačí, když pošlete správnou odpověď na soutěžní otázku a budete mít špetku štěstí při losování. Příští týden zveřejníme jména tří čtenářů, kteří půjdou do kina zadarmo.

Soutěžní otázka:

O čem vypráví příběh filmové série Sicario?

A) o drogových kartelech
B) o krvelačných zombies
C) o motocyklových závodnících

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO, BYDLIŠTĚ na číslo 605 854 541. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)


VYHODNOCENÍ

Vstupenku na koncert skupiny ZRNÍ, která zahraje na hradním nádvoří v Zábřeze ve čtvrtek 28. června, vyhráli Šárka Lakomá ze Šumperka, Alžběta Vévodová z Chromče, Michal Pěnička ze Šumperka, Miluška Vobořilová ze Šumperka a Tomáš Dobranský ze Šumperka.
Blahopřejeme! Výhra na vás čeká v pokladně IC Zábřeh (v budově kulturáku).