SPORT

Velký vikýřovický obrat, okresní šlágr sledoval „plný dům“

1. května 2019, 20:00, Petr Fišer
Velký vikýřovický obrat, okresní šlágr sledoval „plný dům“ Loučná nad Desnou – „Vyhrajeme. Jsem o tom přesvědčený.“ Trenér vikýřovických fotbalistů Jiří Silný byl před mega šlágrem v Loučné políbený zdravým optimismem. Pozitivní krev do žil mu vlévala nejen devítigólová demolice Jestřebí z předchozího kola, ale i současná síla hráčského kádru. Na okresní přebor je nadstandardní. V očekávaném souboji o první místo na sebe narazilo dravé mladí a velká zkušenost.

 LOUČNÁ - VIKÝŘOVICE
1:3 (1:0)
OKRESNÍ PŘEBOR


Hosté na svého soupeře vyrukovali s nabitou základní sestavou, kterou tvořili borci, co v nedávné minulosti nastupovali ve vyšších soutěžích. Od počátku měli územní převahu. Mimo jiné vyplývala z aktivního napadání, k němuž sahali při hře bez míče.

Loučná neměla na nic čas a pozornost brankáře Koukoly prověřovala spíše jen sporadicky. Přesto vedla. Jakub Hložánka využil shody příznivých okolností a po soupeřově zaváhání, ke kterému došlo na hranici šestnáctky, uklidil balón k pravé tyči. Všemu předcházel rychlý brejk v loučenském podání.

Pokud šlo o první poločas, Vikýřovice disponovaly pouze slepými náboji. Z tvrdého projektilu Macka se vyklubal rohový kop, štiplavou ránu Trunkáta zastavilo břevno. I když byly po většinu času aktivnějším a fotbalovějším týmem, musely dotahovat jednobrankovou ztrátu.
Víkendové derby mělo slušné grády a patřičný fotbalový říz. Atraktivní souboj dvou lokálních rivalů si nenechalo ujít bezmála 500 diváků, kteří vytvořili bouřlivou kulisu. Na oplátku mohli sledovat zajímavou partii s houpačkovým průběhem.

Ve druhém dějství se překulila na stranu hostujícího mužstva. K velkolepému obratu se nadechlo v 52. minutě, kdy se do báječného centru z pravé strany vložil pohotově hlavičkující Martin Uvízl. Neuhlídaný vikýřovický bek se za nepříznivého stavu vydal na ofenzivní misi a vytěžil z ní maximum.

O šest minut později už se parta kolem svérázného trenéra Jiřího Silného nacházela v trháku. Domácí faulovali v těsné blízkosti šestnáctky, což byla voda na střelecký mlýn Lukáše Kováče. Bývalý losinský útočník obstřelil zeď a našel volné místo u levé tyče – 1:2.
Loučná si dobře uvědomovala vážnost situace a přidala na otáčkách. Jenže neuměla vyrobit finální produkt. Mírně vadnoucího soupeře měla potrestat dvojice Mátl – Hilbert, na osamoceného zadáka Bílka ale nevyzrála. Přečíslení dvou na jednoho přerušil za cenu sebeobětování s pomocí famózního obranného zákroku. Možnost střídajícího Minaříka pak zmařil neméně precizním blokem další bek Kužílek.

Definitivní rozřešení přinesla devadesátá minuta. V době, kdy už hostitelé vsázeli všechno na jednu kartu, jim vypálil bodový rybník Martin Macek.

BRANKY

41. J. Hložánka – 52. M. Uvízl, 58. L. Kováč, 90. Macek. Diváci: 500.

LOUČNÁ

Krč – Mátl, PTH Duc, Kühndel, J. Hložánka, Žejdlík (81. Minařík), Hilbert, Drozd, D. Křepský, Hrdlička, Klaban.

VIKÝŘOVICE

Koukola – M. Křepský, Křepelka, Trunkát, Tomášek (85. T. Černohous), M. Žalman, Macek, J. Uvízl, L. Kováč, M. Uvízl, R. Bílek (78. Kužílek).


Foto: Petr Fišer

Rozhodující moment celého utkání. Lukáš Kováč a jeho exekuce trestného kopu za nerozhodného stavu 1:1. Měla gólový efekt.

 


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Tento článek dosud nikdo neokomentoval, přidejte svůj názor.

ZA KULTUROU ZADARMO

Hrajte s Týdnem o dvě volné vstupenky do Šumperského muzea, kde 25. července proběhne Prázdninový den. Malé návštěvníky čekají vědomostní a dovednostní úkoly při dobrodružné cestě za pokladem ve Velké prázdninové herně. V rámci výstavy Nakrájíme, zamícháme, rozšleháme také zjistí, jak šikovnými pomocníky v kuchyni jsou, a sami si vyzkoušejí, jaké to je být kuchařem. Společně nahlédneme pod pokličku nejenom české, ale také evropské kuchyně. Kdo chce čelit kulinářským výzvám a k tomu se skvěle bavit nesmí chybět. Můžete být se svými dětmi u toho, pokud správně odpovíte na soutěžní otázku a budete mít kapku příslovečného štěstíčka při losování. Výherce zveřejníme v příštím čísle.

Soutěžní otázka:

V jakém duchu se ponese letošní Prázdninový den v Muzeu Šumperk?
A. Historickém
B. Kulinářském
C. Elegantním

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO a ADRESA na číslo 737 559 551. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)

VYHODNOCENÍ
Volné dvojvstupenky na koncert pokračujících Klášterních hudebních slavností, konaný 11. července v Rapotíně vyhráli: O. Dvořák z Velkých Losin, J. Holínová z Bludova, J. Haramia a J. Růžičková ze Šumperka. Blahopřejeme! Výherce jsme informovali prostřednictvím sms.

Volné dvojvstupenky na závěrečný koncert v Šumperku, konaný 26. července v Klášterním kostele vyhráli: Jitka Klaclová, Marcela Haramiová a Martin Kulhaj ze Šumperka. Blahopřejeme! O výhru se přihlaste při vstupu do kostela.