SPORT

Velký aplaus pro Cvičírnu, podpořila hendikepované děti

23. ledna 2020, 18:00, Petr Fišer,
Velký aplaus pro Cvičírnu, podpořila hendikepované děti Šumperk – Není nad to, když se myslí na druhé. Šumperská Cvičírna se s velikou radostí zapojila do šestého ročníku charitativní akce „500Reps děti“. O co jde? Věnovat čas hendikepovaným dětem a umožnit jim přes mentální i fyzický hendikep, aby se začlenily do tréninkového procesu.

 Veškerá snaha směřuje k získání co největší částky, která bude sloužit na zaškolení trenérů akreditovaným kurzem MŠMT „Fitness pro handicapované“ a rozšíření programu Sportuj s handicapem napříč Českem a Slovenskem. Podpořit ji lze na portálu www.darujme.cz. V Šumperku se do povedeného sobotního dne zapojilo 41 zájemců.
CrossFit je silovým a kondičním tréninkovým programem, který využívá neustálé změny a funkčních cviků prováděných s vysokou intenzitou. Stěžejním záměrem je dlouhodobě zlepšovat celkové fitness cvičence. Podstatou není svalová hypertrofie (růst svalstva), ale zlepšování celkové tělesné zdatnosti a kondice.

Šumperská Cvičírna, která sídlí v ulici Mr. Štefánika, se otevřela v polovině května minulého roku. V současnosti má 112 aktivních členů. „Nejsme klasické fitko nebo posilovna, kam jdeš zvětšovat bicáky s tím, že ani nevíš, jak správně na to. U nás je každý trénován pokaždé, co vstoupí dovnitř. To ale neznamená nošení tvého ručníku a počítání opakování. Znamená to dohled nad formou, rozsahem pohybu, intenzitou, bezpečností a přínosem z výkonu. Vše včetně volby zátěže a cviků vzhledem k úrovni tvého fitness. Kondice a zdraví jsou u nás na prvním místě. Ano, sekundární efekt je i postava atletických proporcí. Nicméně kulturistou se u nás nestaneš,“ odhaloval vedoucí Cvičírny Jaromír Sebránek. „Jsme odlišní i v jiném úhlu pohledu. Nemáme značkové LED televize, koberce, zrcadla, ba dokonce u nás nenajdeš bar ani recepci. Máme jiné hodnoty. Všichni se známe a oslovujeme jménem. Svá ega necháváme venku a dohromady tvoříme jednu partu bez ohledu na úroveň schopností, výkonu, věku a zkušeností. Cílem cvičení je přinést vyvážený rozvoj tvé kondice tak, aby tělo bylo funkční opravdu po všech stránkách. Myslíme tím kardiorespirační vytrvalost, výdrž, sílu, pružnost, výbušnost, rychlost, koordinaci, hbitost, rovnováhu a přesnost.
Nemáme a nepoužíváme stroje. Pracujeme s vlastním tělem, volnou vahou a používáme k tomu hrazdy, švihadla a kettlebelly,“
prozradil Sebránek a pokračoval: „Je pro nás podstatné, aby ti cvičení přinášelo především radost, výsledky a stalo se stabilní a trvalou součástí tvého aktivního životního stylu. Speciální úvodní kurz tvoří šest na sebe navazujících lekcí. Naučíš se všechny základní crossfitové cviky, na které budeme v rámci běžných skupinových lekcí nabalovat další funkční pohyby a cviky. Spojujeme teorii a praxi. Věnujeme se rozehřátí, správné technice, bezpečnosti, efektivitě každého cviku a také závěrečnému uvolnění a protažení. Prostor dostávají i základy správného a zdravého stravování. Připravíme tě na funkční cvičení ve všech směrech.“Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Tento článek dosud nikdo neokomentoval, přidejte svůj názor.

ZA KULTUROU ZADARMO

Dnes s Týdnem na severu soutěžíme o dvě vstupenky na divadelní představení Hodina duchů. V bludovském Kulturním domě ho 12. března od 18 hodin odehraje Divadlo Artur Praha. Můžete být u toho, když správně zodpovíte připravenou otázku a budete mít kapku příslovečného štěstíčka při losování.

Otázka:
Který z uvedených herců v představení Divadla Artur Hodina duchů nehraje?

a) Michal Kavalčík
b) Bořek Slezáček
c) Vlasta Korec

Odpovědi posílejte jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO, BYDLIŠTĚ na číslo 737 559 551. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)

VYHODNOCENÍ
Volné vstupenky na nově otevřenou interaktivní výstavu Hrátky s penězi, kde se pobaví hlavně děti a která bude v zábřežském muzeu otevřená do 19. dubna vyhrávají: Jana H. z Bludova a Blanka Z. z Rohle. Blahopřejeme! O vstupenky se přihlaste u pořadatelů.