KULTURA

Velkolepá oslava vypukne už o víkendu

29. srpna 2018, 08:00, Jan Kratochvíl
Velkolepá oslava vypukne už o víkendu Olomouc – V pátek a v sobotu vyvrcholí v našem kraji oslavy 100. výročí založení Československa. Největší akcí, která významné jubileum u nás připomene, bude velký open air koncert, který pořádá olomoucké hejtmanství. Na část programu je vstup zdarma.

 Košická státní filharmonie s hosty zahraje před krajským úřadem v sobotu 1. září. O den dříve, v pátek 31. srpna, se zde uskuteční Československá párty s písničkářem Pokáčem, kapelou O5 & Radeček a zpěvačkou Katarínou Knechtovou.
„Košická státní filharmonie vystoupí v sobotu 1. září od půl osmé večer před sídlem krajského úřadu. Součástí slavnostního večera bude videoprojekce, která zprostředkuje důležité okamžiky z historie Československa a pak i průběh samotného koncertu,“ uvedl hejtman Olomouckého kraje Ladislav Okleštěk.
Právě na vystoupení košické filharmonie si mohou zájemci nyní pořídit lístky v síti prodejen Ticketportal. K mání je zhruba čtyři sta vstupenek, jedna stojí stokorunu.

„S filharmonií vystoupí exkluzivní hosté.“

Hudebním večerem provede diváky populární herečka Tereza Kostková. Lidé se mohou těšit i na další atraktivní hosty, například na operního pěvce Miroslava Dvorského, houslistu Jaroslava Svěceného, multiinstrumentalistu Felixe Slováčka nebo na operní divu Andreu Tögel Kalivodovou. Nad akcí převzal záštitu prezident republiky Miloš Zeman.
Hudební program zaměřený na mladší posluchače odstartuje v pátek 31. srpna v pět hodin odpoledne. Československá párty propukne mezi budovou hlavního nádraží a hotelem Clarion. Vstup je zdarma.


Foto: archiv

Společně s Košickou státní filharmonií zahraje na slavnostním koncertě houslový virtuóz Jaroslav Svěcený.


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Tento článek dosud nikdo neokomentoval, přidejte svůj názor.