KULTURA

Velkolepá oslava vypukne už o víkendu

29. srpna 2018, 08:00, Jan Kratochvíl
Velkolepá oslava vypukne už o víkendu Olomouc – V pátek a v sobotu vyvrcholí v našem kraji oslavy 100. výročí založení Československa. Největší akcí, která významné jubileum u nás připomene, bude velký open air koncert, který pořádá olomoucké hejtmanství. Na část programu je vstup zdarma.

 Košická státní filharmonie s hosty zahraje před krajským úřadem v sobotu 1. září. O den dříve, v pátek 31. srpna, se zde uskuteční Československá párty s písničkářem Pokáčem, kapelou O5 & Radeček a zpěvačkou Katarínou Knechtovou.
„Košická státní filharmonie vystoupí v sobotu 1. září od půl osmé večer před sídlem krajského úřadu. Součástí slavnostního večera bude videoprojekce, která zprostředkuje důležité okamžiky z historie Československa a pak i průběh samotného koncertu,“ uvedl hejtman Olomouckého kraje Ladislav Okleštěk.
Právě na vystoupení košické filharmonie si mohou zájemci nyní pořídit lístky v síti prodejen Ticketportal. K mání je zhruba čtyři sta vstupenek, jedna stojí stokorunu.

„S filharmonií vystoupí exkluzivní hosté.“

Hudebním večerem provede diváky populární herečka Tereza Kostková. Lidé se mohou těšit i na další atraktivní hosty, například na operního pěvce Miroslava Dvorského, houslistu Jaroslava Svěceného, multiinstrumentalistu Felixe Slováčka nebo na operní divu Andreu Tögel Kalivodovou. Nad akcí převzal záštitu prezident republiky Miloš Zeman.
Hudební program zaměřený na mladší posluchače odstartuje v pátek 31. srpna v pět hodin odpoledne. Československá párty propukne mezi budovou hlavního nádraží a hotelem Clarion. Vstup je zdarma.


Foto: archiv

Společně s Košickou státní filharmonií zahraje na slavnostním koncertě houslový virtuóz Jaroslav Svěcený.


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Tento článek dosud nikdo neokomentoval, přidejte svůj názor.

NA DIVADLO ZADARMO

Hrajte s REJEM o 2krát 2 vstupenky na ojedinělé divadelní představení ĎÁBEL PROTI BOHU, které se uskuteční v klášterním kostele v Šumperku v úterý 18. prosince. Stačí, když pošlete správnou odpověď na soutěžní otázku a budete mít špetku štěstí při losování. V příštím čísle zveřejníme jména dvou čtenářů, kteří půjdou na představení zadarmo.

Soutěžní otázka:

Kdo hraje v šumperské inscenaci Ďábel proti bohu postavu Bobliga?

A) Petr Král
B) Petr Komínek
C) Petr

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO,
BYDLIŠTĚ na číslo 605 854 541. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)

VYHODNOCENÍ

Vstupenku na novou animovanou komedii ZIMNÍ RADOVÁNKY PATA A MATA, kterou promítá šumperské kino Oko 20. prosince, vyhráli Jiří Motyka z Hrabenova, Katina Korbarová z Rapotína a Iva Mikešková z Loučné nad Desnou.
Blahopřejeme! Výhra na vás čeká v pokladně kina Oko Šumperk.