SPORT

Velké Losiny vydrtily Libinu a Šumperk

14. února 2012, 22:30, téma ŠACHY, rejdakce
Šachový okresní přebor Šumperk pokračoval dalšími zápasy. TJ Sokol Štíty vyloupil Stavenice, jedinou remízu udržel na první desce stavenický lídr Vojta Hanousek. ŠK Nové Losiny s přehledem přehráli Libinu A, za domácí skórovali Nejezchleba, Miko, Fabián a půlečku přidal Líbal.
  Do Velkých Losin v sobotu přijela Libina B a děly se věci… Na prvním stole Roman Klaban zvítězil po chybě Martiny Hartingerové. V zápětí na druhém stole po chybě své dcery psychicky partii nezvládl Nikola Hartinger a Petr Marek mohl začít slavit a slavil tak vehementně, že ani v kostele nezatopil a nedělní ranní mše byla asi velmi mrazivá… Vojta Žídek na páté desce zkušeně odremizoval Miroslava Lišku. Předseda oddílu Franta Baník Klézl přehrál Jaroslava Kaňoka a připsal si už desáté vítězství v soutěžích v letošní sezóně jeho bilance je 10 výher, 2 remízi a 2 prohry. Petr Viktorin dohrával poslední partii už za rozhodnutého stavu a žízeň byla silnější než touha zvítězit, tak se soupeřem podepsal smír a rychle utíkal za svými kamarády slavit na Terasu. Oslavy další výhry se protáhly až do raních hodin. V mrazivém ránu splnil svou povinnost na jedničku František Klézl a přesně o půl deváté čekal s klíči před hrací místností na oddílové kolegy z áčka, kteří v neděli v krajském přeboru vydrtili Šumperk 5.5:2.5 a přiživili šanci postupu do 2. ligy.


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Tento článek dosud nikdo neokomentoval, přidejte svůj názor.