ZPRÁVY

Velké Losiny si splnily sen, obnovily meteostanici

9. června 2014, 18:01, hap
Velké Losiny si splnily sen, obnovily meteostanici Velké Losiny - Centrální část Velkých Losin získala novou tvář. Vzniklo tu náměstí, jehož součástí je i kašna s vodním prvkem a pítkem. Turisty i místní láká obnovená historická meteostanice.

 „Při rekonstrukci původní meteostanice byly vyměněny poškozené dřevěné části, přičemž zůstala zachována větší část konstrukce stříšky a plechová krytina. Nové skleněné výplně vitríny jsou odolné proti rozbití a dovnitř byl umístěn teploměr, hodin, barometr a vlhkoměr,“ upřesnila místostarostka Losin Ivana Blažková. Meteostanice stávala v Losinách od nepaměti, v minulosti však byla často terčem vandalů.

Lidem slouží nové náměstí

„Malé náměstí jsme nikdy neměli a jsme rádi, že se nám ho podařilo vytvořit. Jedná se o prostranství před hlavním vstupem do lázní. V rámci tohoto projektu byla provedena výstavba nových komunikací, chodníků, parkovacích míst, revitalizace původní zeleně a výsadba nové. Součástí je i kašna s vodním prvkem, pítkem a městský mobiliář,“ potvrdila místostarostka Blažková. Celková revitalizace náměstí lázeňské obce spolykala více než patnáct a půl miliónu korun. Z této částky téměř dvě třetiny zaplatila Evropská unie. Nové náměstí bude velkolosinským sloužit i jako malé kulturní centrum. V neděli 29. června tam obec uspořádá první koncert Bludověnky.


Foto: red

Obyvatelé i návštěvníci Losin se mohou přímo na ulici podívat, jaké je v nejbližší době čeká počasí. Umožní jim to renovovaná meteostanice.


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Redakce Rej.cz není odpovědná za obsah diskuze. Každý přispěvatel nese právní odpovědnost za své zveřejněné názory.

Datum: 3.7.2014 02:15
Titulek: Je to zastaralé
Autor: Bezdruh
75
113
neodpovídá to požadavkům doby.
V budce schází WiFi, pro turisty samozřejmost. Takže konšelové, budku apgrejdovat!
Reagovat

DO KINA ZADARMO

 

Hrajte s REJEM o tři vstupenky na novou českou komedii CHATA NA PRODEJ, kterou šumperské kino OKO promítá 26., 27. a 30. července. Stačí, když pošlete správnou odpověď na soutěžní otázku a budete mít špetku štěstí při losování. Příští týden zveřejníme jména tří čtenářů, kteří půjdou do kina zadarmo.

Soutěžní otázka:

Jaké je původní povolání herce Davida Vávry, který ve filmu Chata na prodej ztvárnil jednu z hlavních rolí?

A) bytový designér
B) stavební projektant
C) architekt

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO, BYDLIŠTĚ na číslo 605 854 541. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)


VYHODNOCENÍ

Dvě vstupenky na maratón s filmy MAMMA MIA!, které šumperské kino OKO uvede ve středu 18. července, vyhrála Jindra Vepřková z Lesnice.
Blahopřejeme! Výhra na vás čeká v pokladně kina OKO v Šumperku.