ZPRÁVY

Velké Losiny si splnily sen, obnovily meteostanici

9. června 2014, 18:01, hap
Velké Losiny si splnily sen, obnovily meteostanici Velké Losiny - Centrální část Velkých Losin získala novou tvář. Vzniklo tu náměstí, jehož součástí je i kašna s vodním prvkem a pítkem. Turisty i místní láká obnovená historická meteostanice.

 „Při rekonstrukci původní meteostanice byly vyměněny poškozené dřevěné části, přičemž zůstala zachována větší část konstrukce stříšky a plechová krytina. Nové skleněné výplně vitríny jsou odolné proti rozbití a dovnitř byl umístěn teploměr, hodin, barometr a vlhkoměr,“ upřesnila místostarostka Losin Ivana Blažková. Meteostanice stávala v Losinách od nepaměti, v minulosti však byla často terčem vandalů.

Lidem slouží nové náměstí

„Malé náměstí jsme nikdy neměli a jsme rádi, že se nám ho podařilo vytvořit. Jedná se o prostranství před hlavním vstupem do lázní. V rámci tohoto projektu byla provedena výstavba nových komunikací, chodníků, parkovacích míst, revitalizace původní zeleně a výsadba nové. Součástí je i kašna s vodním prvkem, pítkem a městský mobiliář,“ potvrdila místostarostka Blažková. Celková revitalizace náměstí lázeňské obce spolykala více než patnáct a půl miliónu korun. Z této částky téměř dvě třetiny zaplatila Evropská unie. Nové náměstí bude velkolosinským sloužit i jako malé kulturní centrum. V neděli 29. června tam obec uspořádá první koncert Bludověnky.


Foto: red

Obyvatelé i návštěvníci Losin se mohou přímo na ulici podívat, jaké je v nejbližší době čeká počasí. Umožní jim to renovovaná meteostanice.


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Redakce Rej.cz není odpovědná za obsah diskuze. Každý přispěvatel nese právní odpovědnost za své zveřejněné názory.

Datum: 3.7.2014 02:15
Titulek: Je to zastaralé
Autor: Bezdruh
69
104
neodpovídá to požadavkům doby.
V budce schází WiFi, pro turisty samozřejmost. Takže konšelové, budku apgrejdovat!
Reagovat

 

DO DIVADLA ZADARMO


Hrajte s REJEM o dvě vstupenky na literární pořad LiStOVáNí s hercem Lukášem Hejlíkem, který se uskuteční 1. února v Divadle Šumperk. Stačí, když pošlete správnou odpověď na soutěžní otázku a budete mít špetku štěstí při losování. Příští týden zveřejníme jména čtenáře, který získá dvě vstupenky.

Soutěžní otázka:

Jakou knihu tentokrát představí Lukáš Hejlík v šumperském divadle v rámci pořadu ?

A) Co by můj syn měl vědět o světě
B) Všechno, co opravdu potřebuju znát, jsem se naučil v mateřské školce
C) Vím, že nic nevím, a přece něco vím

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO, BYDLIŠTĚ na číslo 605 854 541. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)

VYHODNOCENÍ

Vstupenku na koncert kytarového virtuosa LUBOMÍRA BRABCE, který se uskuteční 25. ledna v DK Šumperk, vyhráli Petr Tkadlec ze Šumperka, Milan Uhl z Bludova, Mirka Janů ze Šumperka, Miroslav Diviš z Postřelmova a Marcela Haramiová ze Šumperka.
Blahopřejeme! Výhra na vás čeká v pokladně Domu kultury Šumperk.