ZPRÁVY

Velké Losiny si splnily sen, obnovily meteostanici

9. června 2014, 18:01, hap
Velké Losiny si splnily sen, obnovily meteostanici Velké Losiny - Centrální část Velkých Losin získala novou tvář. Vzniklo tu náměstí, jehož součástí je i kašna s vodním prvkem a pítkem. Turisty i místní láká obnovená historická meteostanice.

 „Při rekonstrukci původní meteostanice byly vyměněny poškozené dřevěné části, přičemž zůstala zachována větší část konstrukce stříšky a plechová krytina. Nové skleněné výplně vitríny jsou odolné proti rozbití a dovnitř byl umístěn teploměr, hodin, barometr a vlhkoměr,“ upřesnila místostarostka Losin Ivana Blažková. Meteostanice stávala v Losinách od nepaměti, v minulosti však byla často terčem vandalů.

Lidem slouží nové náměstí

„Malé náměstí jsme nikdy neměli a jsme rádi, že se nám ho podařilo vytvořit. Jedná se o prostranství před hlavním vstupem do lázní. V rámci tohoto projektu byla provedena výstavba nových komunikací, chodníků, parkovacích míst, revitalizace původní zeleně a výsadba nové. Součástí je i kašna s vodním prvkem, pítkem a městský mobiliář,“ potvrdila místostarostka Blažková. Celková revitalizace náměstí lázeňské obce spolykala více než patnáct a půl miliónu korun. Z této částky téměř dvě třetiny zaplatila Evropská unie. Nové náměstí bude velkolosinským sloužit i jako malé kulturní centrum. V neděli 29. června tam obec uspořádá první koncert Bludověnky.


Foto: red

Obyvatelé i návštěvníci Losin se mohou přímo na ulici podívat, jaké je v nejbližší době čeká počasí. Umožní jim to renovovaná meteostanice.


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Redakce Rej.cz není odpovědná za obsah diskuze. Každý přispěvatel nese právní odpovědnost za své zveřejněné názory.

Datum: 3.7.2014 02:15
Titulek: Je to zastaralé
Autor: Bezdruh
72
107
neodpovídá to požadavkům doby.
V budce schází WiFi, pro turisty samozřejmost. Takže konšelové, budku apgrejdovat!
Reagovat