ZPRAVODAJSTVÍ

Velké Losiny provoní lahodná čokoláda

26. září 2017, 13:00, hap
Velké Losiny provoní lahodná čokoláda Velké Losiny - Sarančata v čokoládě, borůvkové knedlíky s čokoládovou omáčkou, grilovaný oštiepok s čokoládovo-brusinkovým chutney a chilli, to je jen zlomek dobrot, které na nadcházející víkend připravují cukráři a kuchaři z Velkých Losin i dalších míst celé České republiky. Festival Čokoládové lázně se ve Velkých Losinách uskuteční už potřetí.

 „Přípravy na čokoládové lázně vrcholí. Spíme jen málo. Nechceme dělat klasický food festival, ale akci, která lidi pobaví a vtáhne je do děje. Kreativní budeme my cukráři a kuchaři a těšíme se, že nám svůj um s láskou a humorem ukáží i návštěvníci,“ říká organizátorka festivalu Jana Kašparová z Velkých Losin. Hlavní téma festivalu je letos láska. Pro obyvatele obce byla vyhlášena soutěž Velkolosinská buchta s láskou pečená, láskyplná budou i díla, která budou cukráři dokončovat přímo na festivalovém pódiu. V sále Eliška Lázní Velké Losiny bude připravena ochutnávka dvaadvacetiprocentní až pětadevadesátiprocentní čokolády, degustace drcených pražených čokoládových bobů a sladké dílničky.
„I letos jsme pro ty, kteří si chtějí užít Velké Losiny naplno, připravili spoustu rekreačních a pohybových aktivit, z těch vypíchnu třeba jízdu na pomateném kole, kterou tu návštěvníci zažijí poprvé,“ říká další organizátor festivalu Tomáš Dohnal. Kreativní dílničky připravila i místní vyhlášená ruční papírna. Bude se zde například malovat na jedlý papír, novinkou bude výroba rostoucí papírové pralinky. „Další příjemnou novinkou bude i malá relax zóna, kde se lidé budou moci zastavit, posadit se a začíst se do některé ze zajímavých knížek o zdejším kraji nebo do knížek místních autorů,“ dodává Kašparová. První akcí festivalu bude v pátek 29. září v 17h sokolnická show Zayferus na hřišti TJ Spartak v Loučné nad Desnou. V sobotu 30. září a v neděli 1. října proběhnou hlavní festivalové dny hned na několika místech Velkých Losin vždy od 10 do 17 hodin. V sobotu od 19 hodin vystoupí na náměstíčku ve Velkých Losinách v rámci festivalu valašská kapela Docuku. Další informace najdou zájemci na stránkách www.cokoladove-lazne.cz a na stejném místě si mohou i zakoupit zvýhodněné on-line vstupenky.


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Redakce Rej.cz není odpovědná za obsah diskuze. Každý přispěvatel nese právní odpovědnost za své zveřejněné názory.

Datum: 26.9.2017 13:14
Titulek: Kvalita na ukázku
Autor: Nachová
109
...bude připravena ochutnávka dvaadvacetiprocentní až pětadevadesátiprocentní čokolády,...a pak prodej standardní kvalitní české margarinové "čokolády".
Reagovat

ZA KULTUROU ZADARMO

Hrajte s REJEM o 5 krát 2 vstupenky na koncert skupiny LIVE FOYN FRIIS QUINTET v čele s vycházející skandinávskou hvězdou jazzového vokálu, zpěvačkou Live Foyn Friis. Jedinečný hudební recitál se uskuteční v neděli 25. listopadu v zábřežském kině Retro. Stačí, když pošlete správnou odpověď na soutěžní otázku a budete mít špetku štěstí při losování. V příštím čísle zveřejníme jména pěti čtenářů, kteří získají po dvou vstupenkách na koncert.

Soutěžní otázka:

Odkud pochází jazzová zpěvačka a skladatelka Live Foyn Friis?

A) z Finska
B) z Norska
C) z Dánska

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO,
BYDLIŠTĚ na číslo 605 854 541. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)

VYHODNOCENÍ

Vstupenku na setkání horolezců, dobrodruhů, turistů a milovníků extrémních sportů HOROVÁNÍ, které se uskuteční v sobotu 24. listopadu v Domě kultury Šumperk, vyhráli Petra Vinklárková z Vikýřovic, Martin Nedbal ze Šumperka, Lenka Kubíčková z Mohelnice, Zdenka Vojtková z Bludova a Lenka Skoumalová ze Šumperka.
Blahopřejeme! Výhra na vás čeká v pokladně Domu kultury Šumperk.