SPORT

Velké Losiny postupují do ligy

21. března 2012, 16:56, téma ŠACHY, rejdakce
Velké Losiny - Šachový oddíl TJ Sokol Lázně Velké Losiny míří do 2. ligy. Výhrou 6.5:1.5 v zápase 10. kola KP s Přerovem zpečetili losinští šachisté celoroční snažení a postup do vytoužené ligy.
Rozehrávat utkání za stavu 1:0 s Laďou Stratilem na první desce a dvěma hráči okolo 2000ELA na posledních deskách, to je hodně luxusní začátek. Nic na našem optimismu nepokazila ani rychlá prohra Kuby, který v osmém tahu přišel o figuru, prohrál a Přerov srovnal na 1:1. Pěknou vítěznou partii s Ignácem Pospíšilem sehrál Patrik Gnida, dvojice střelců a volný pěšec do dámy, to se snad nedalo nevyhrát. Marek Malý s pěšcem míň zvolil jistotu a přijal nabídnutou remizu Františkem Štecem.

Jirka Doležel přetavil tlak na královském křídle v další bod pro Losiny. V zápětí skončila partie na první desce vítězstvím Ladi Stratila a mohlo se slavit. Laďa vytvořil tlak na dámském křídle a postup pěšců na a,b,c sloupcích byl smrtící.

Obětí kvality odlákal bránícího šimla a „snajpr“ - poslední figura v obraně soupeře - spáchala sebevraždu. Na 5.5:1.5 upravil skóre domácí terminátor Vadim Bureš, který v závěru rozebral svého soupeře Hynka Čechovského jako Arnold Schwarzeneger svůj kalašnikov. Svaťa Hastík začal svou partii tradičně a vytvořil obranný val takzvaný „Prešovský beton“, byla to minimálně čtyřstovka cement, na kterém si vylámala zuby soupeřova kobyla. S figurou za dva pinďoury se to Svaťovi hrálo samo a Zdeněk Nečesaný se krátce po skončení předposlední partie vzdal. Poslední zápas v letošní sezóně sehrají Losiny na šachovnicích Sigmie Olomouc.


Výsledky


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Tento článek dosud nikdo neokomentoval, přidejte svůj názor.

NA FLÁM FEST ZADARMO


Hrajte s REJEM o 5 vstupenek na FLÁM FEST, který se uskuteční na zábřežském bazénu v sobotu 9. září. Stačí, když pošlete správnou odpověď na soutěžní otázku a budete mít špetku štěstí při losování. Příští týden zveřejníme jména pěti šťastlivců, kteří půjdou na festival zadarmo.

Soutěžní otázka:

Kolikátý ročník Flám festu se letos uskuteční?

A) druhý
B) čtvrtý
C) šestý

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO, BYDLIŠTĚ na číslo 605 854 541. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)


VYHODNOCENÍ

Vstupenku na novou animovanou komedii EMOJI VE FILMU, kterou promítá šumperské kino OKO až do 23. srpna, vyhráli Petra Jelínková z Nového Malína, Adéla Borseníková ze Sobotína a Daniel Poštulka ze Šumperka.
Blahopřejeme! Výhra na vás čeká v pokladně kina OKO Šumperk.