SPORT

Velké Losiny postupují do ligy

21. března 2012, 16:56, téma ŠACHY, rejdakce
Velké Losiny - Šachový oddíl TJ Sokol Lázně Velké Losiny míří do 2. ligy. Výhrou 6.5:1.5 v zápase 10. kola KP s Přerovem zpečetili losinští šachisté celoroční snažení a postup do vytoužené ligy.
Rozehrávat utkání za stavu 1:0 s Laďou Stratilem na první desce a dvěma hráči okolo 2000ELA na posledních deskách, to je hodně luxusní začátek. Nic na našem optimismu nepokazila ani rychlá prohra Kuby, který v osmém tahu přišel o figuru, prohrál a Přerov srovnal na 1:1. Pěknou vítěznou partii s Ignácem Pospíšilem sehrál Patrik Gnida, dvojice střelců a volný pěšec do dámy, to se snad nedalo nevyhrát. Marek Malý s pěšcem míň zvolil jistotu a přijal nabídnutou remizu Františkem Štecem.

Jirka Doležel přetavil tlak na královském křídle v další bod pro Losiny. V zápětí skončila partie na první desce vítězstvím Ladi Stratila a mohlo se slavit. Laďa vytvořil tlak na dámském křídle a postup pěšců na a,b,c sloupcích byl smrtící.

Obětí kvality odlákal bránícího šimla a „snajpr“ - poslední figura v obraně soupeře - spáchala sebevraždu. Na 5.5:1.5 upravil skóre domácí terminátor Vadim Bureš, který v závěru rozebral svého soupeře Hynka Čechovského jako Arnold Schwarzeneger svůj kalašnikov. Svaťa Hastík začal svou partii tradičně a vytvořil obranný val takzvaný „Prešovský beton“, byla to minimálně čtyřstovka cement, na kterém si vylámala zuby soupeřova kobyla. S figurou za dva pinďoury se to Svaťovi hrálo samo a Zdeněk Nečesaný se krátce po skončení předposlední partie vzdal. Poslední zápas v letošní sezóně sehrají Losiny na šachovnicích Sigmie Olomouc.


Výsledky


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Tento článek dosud nikdo neokomentoval, přidejte svůj názor.