SPORT

Velké Losiny naložily neškodné Mohelnici, okresního rivala smetly za poločas

15. srpna 2018, 16:00, téma FOTBAL, Petr Fišer
Velké Losiny naložily neškodné Mohelnici, okresního rivala smetly za poločas Velké Losiny – Ještě to ani zdaleka není ono. Fotbalisté Mohelnice při obnovené premiéře v krajském přeboru uhráli doma jen bod a při první venkovní konfrontaci se nechali krvavě zbičovat Velkými Losinami. Kdo předpokládal těsnou bitvu o každý míč a dramatický průběh do poslední vteřiny, nestačil valit oči.

 VELKÉ LOSINY - MOHELNICE
4:0 (3:0)
KRAJSKÝ PŘEBOR

Svěřenci hrajícího trenéra Romana Kuby si v prvním poločase museli připadat jako na kolotoči, který se točí závratnou rychlostí. Nejenže si směrem dopředu ani neškrtli, ale navíc hasili jeden průšvih za druhým. Ve třech případech se náprava nedostavila a gólový oheň byl okamžitě na střeše.
Mdlé představení Mohelnice negativně poznamenala osudová chyba mladičkého obránce Kamila Švába, jenž nechtěně vyčaroval nepovedenou malou domů. Tomáš Indra jeho záměr vystihl, a protože si věděl rady i s brankářem Horou, jemuž udělal úspěšnou kličku, ve finále na něj čekal lahůdkový zásun do prázdné klece.
Druhý gól padl po nacvičeném signálu při zahrávání autového vhazování. Nejbližším hráčem prodloužený míč propadl až k zadní tyči, kde se usmálo štěstí na Tomáše Pecháčka.
Hosté zaostávali na všech frontách. Po Dostálově přízemním pasu za obranu zatáhl kapitán Kuba za záchrannou brzdu a ve vápně nedovoleně zastavil stíhajícího rychlíka Zatloukala. Kopala se penalta, kterou proměnil Ondřej Žák. Losinským fanouškům stačil důkladně zabrnkat na nervy, když dopravil míč do sítě až na druhý pokus z opravné dorážky. Napoprvé se nechal zahanbit Jakubem Horou.
Hlavní kouč domácího mužstva Jiří Mika sáhl o přestávce ke stažení forvarda Indry, jenž laboruje s mírným natažením stehenního svalu. Kvalita hry šla okamžitě dolů, a přestože měli hostitelé zápas stále pod kontrolou, už to od nich nebylo tak precizní jako do pauzy. Utrápená Mohelnice se zmohla jen na několik střeleckých pokusů z úctyhodných vzdáleností a zůstala hluboko za všeobecným očekáváním. „Myslel jsem si, že toho u nás předvede víc. Jediný, kdo trochu snesl měřítko, byl Roman Kuba. Jinak mě zklamali. Do pauzy jsme potvrzovali, že jsme v laufu a že nám to tam docela padá. Od kluků to byl luxusní týmový výkon, na němž by se strašně těžce hledala jakákoliv negativa. Ve druhém poločase byli dál hladoví, každý si chtěl dát gól. Bohužel se často chytali do ofsajdových pastí, nebo při řešení výhodných brejků a přečíslení volili špatná řešení,“ vypozoroval trenérský asistent domácího celku Jakub Tejkl.
Jako poslední se zapsal do gólových statistik Lukáš Kováč. Čas před odjezdem na dovolenou si zpříjemnil na konci rychlého výpadu, který vyšperkoval šikovným lobem.
„Trochu jsme se zvedli až ve chvíli, kdy jsme poslali na hrot druhého útočníka. Bohužel nám vázla finálka a blíž než po šestnáctku jsme se nedostávali. Přístup některých našich hráčů byl v úvodní půlce neodpovídající a soupeř toho uměl využít. Takhle špatně jsme pod mým vedením ještě nehráli,“ kroutil nechápavě hlavou Roman Kuba.

BRANKY


18. Indra, 32. Pecháček, 39. O. Žák, 79. L. Kováč. Diváci: 350.

VELKÉ LOSINY

Hatala – J. Zatloukal, Martin Kocourek, Kupčík, A. Bureš – Pecháček, O. Žák, Šinogl, P. Dostál, H. Hegner – Indra. Střídali: 46. L. Kováč, 57. M. Kobza, 63. T. Kubíček, 70. M. Žídek, 82. Zrník.

MOHELNICE

Hora – L. Havlíček, R. Kuba, Hlaváč, Šváb – Kožela, Marák, Knýř, Nantl, Srdýnko – Kloss. Střídali: 57. Šmíd, 57. Klimeš, 77. Najman.


Foto: Petr Fišer

Dominik Hatala vychytal další čisté konto. Mohelničtí střelci ho v nedělním derby prověřovali jen ve výjimečných případech.


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Tento článek dosud nikdo neokomentoval, přidejte svůj názor.

ZA KULTUROU ZADARMO

Hrajte s TÝDNEM o 3 vstupenky na koncert legendární kapely TŘI SESTRY, která v Zábřehu vystoupí 3. května. Odstartuje tam svoje letní turné s názvem Gambrinus 11 tour. Kapela v čele s Fanánkem přiveze všechny svoje pecky a zároveň písničky z nedávno vydaného alba Svobodu
ředkvičkám. Můžete být přitom, když pošlete správnou odpověď na soutěžní otázku a budete mít špetku štěstí při losování. Výherce zveřejníme v příštím čísle.

Otázka:

Která kapela doprovodí TŘI SESTRY na jejich zábřežském koncertu?

1. žádná
2. E!E
3. Doctor P.P.

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO, BYDLIŠTĚ na číslo 737 559 551. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)

VYHODNOCENÍ
Volné vstupenky na závěrečný díl ságy Avengers, kterou šumperské kino OKO uvede 25. dubna vyhráli: Jan Kastner ze Šumperka a Alfréd Schubert z Prahy. Blahopřejeme! O vstupenky se přihlaste v den promítání v pokladně kina OKO.