SPORT

Velká pohárová výzva: basketbalisté, vzhůru na Brno!

12. listopadu 2014, 17:45, téma BASKETBAL, Petr Fišer
Velká pohárová výzva: basketbalisté, vzhůru na Brno! Šumperk, Brno - Jedno Brno mají za sebou, další – ještě kvalitnější – je čeká ve velké pohárové výzvě. Celky z jihomoravské metropole jsou basketbalistům Šumperka v těchto dnech regulérně souzeny.

 Ve třetím kole doprovodné soutěže se jim navalí do cesty obří kámen v podobě účastníka Národní basketbalové ligy. I když se týmu MMCITÉ Brno mezi elitou moc nedaří a povážlivě se topí v nejnižších tabulkových vodách, pro šumperské košíkáře se vzájemný souboj promění ve speciální svátek. „Pro náš klub to bude historická událost, kterou si chceme hlavně užít. Doufáme, že nás přijde podpořit co nejvíce fanoušků,“ přál si za celé mužstvo tvořivý rozehrávač Marek Müller. „Jsme realisté, žádné přehnané ambice v tomto případě nemáme. Nicméně bychom chtěli protivníka z nejvyšší soutěže alespoň trochu potrápit a odehrát s ním důstojnou partii. V každém případě to pro nás bude cenná zkušenost, na kterou se těšíme. Jsem rád, že se nám v poháru podařilo dostat do fáze, kdy v Šumperku můžeme hostit družstva takových kvalit,“ prohlásil spokojeně Müller.
Hrát se bude už v neděli od šesti hodin večer. A to na úkor původního termínu, kterým bylo pondělí sedmnáctého. „Brno požádalo o změnu a my mu vyhověli,“ prozradil týmový kouč Radim Šíma.
Jeho svěřenci v pátečním utkání druhé ligy nestačili na jiný brněnský klub. S mužstvem JBC prohráli o propastných 33 bodů. „Hlavní příčinou naší porážky byla nebývale špatná střelba z pole. S méně jak třicetiprocentní úspěšností se bohužel vyhrát nedá. Za poslední čtvrtinu jsme dali pouhých šest bodů, což jen dokreslilo naše zápasové trápení. Vydatně k němu přispěl i vysoký počet ztrát,“ posteskl si Marek Müller. „Soupeř nás přehrál vcelku jednoduchou a rychlou hrou, kterou podporovala jeho značná výšková převaha,“ dodal neradostně.
Prvoligové ženy si po týdenní pauze znovu zahrají doma. A také ony budou čelit dvěma protivníkům z jihu Moravy. Z pozice outsidera se pokusí ztížit zápasový život konkurentům, kteří okupují první dvě místa průběžného pořadí.
Na Tyršově stadiónu se hrálo jedno velké mužské derby. Šumperské béčko v něm po vzoru A týmu propadlo střelecky. V koncovce se mu vůbec nedařilo. „Nedokázali jsme si poradit se zónovou obranou Mohelnice. Spoléhal jsem na to, že ji uběháme, ale ani to se nepovedlo. Naopak jsme se nechali ukolébat jejím pomalejším herním stylem. Chvílemi jsme hráli až zbytečně zbrkle,“ postěžoval si domácí kormidelník Marek Müller.
Mohelnický basketbal slavil po dlouhé době dvě výhry v jeden den. „Obzvlášť hodnotné je vítězství naší rezervy, která nastoupila v pěti hráčích. Tento pátek patřil Fabíkovi,“ zmínil jméno jednačtyřicetibodového hrdiny klubový šéf Pavel Miketa.

PRVNÍ LIGA MUŽŮ

JBC BRNO - ŠUMPERK 89:56 (49:37). Body: Vláčel 11, M. Müller 10, Kresta 9, Gonda 6, O. Šich 6, M. Kuchtík 5, Vévoda 4, Plhák 3, Pajer 2, Václavek, J. Skoumal. Po čtvrtinách – 29:20, 49:37, 74:50.
DALŠÍ PROGRAM: neděle 23. listopadu: 15.00 Šumperk – Zlín.
ČESKÝ POHÁR: neděle 16. listopadu: 18.00 Šumperk – MMCITÉ Brno (3. kolo).

PRVNÍ LIGA ŽEN

ŠUMPERK – JABLONEC 79:63 (51:38). Body: Podhorná 29, Dlouhá 22, Valentová 8, Zelená 6, Vlková 4, Hejlová 4, Vavříková 2, Eflerová 2, Ševčíková 2, Leštinská, Knířová, Kohoutová.
ŠUMPERK – KRALUPY 55:68 (28:33). Body: Podhorná 26, Dlouhá 14, Valentová 6, Vlková 6, Eflerová 2, Kohoutová 1, Zelená, Vavříková, Hejlová, Ševčíková, Leštinská, Knířová.
DALŠÍ PROGRAM: sobota 15. listopadu: 15.00 Šumperk – KP Brno B. Neděle 16. listopadu: 10.00 Šumperk – BK Brno.

OBLASTNÍ PŘEBOR MUŽŮ

SKUPINA I: Šumperk B – Mohelnice A 50:65 (23:29). Body: D. Šíma 15, O. Kuchtík 13, Piatkevič 10, Suchomel 9, Kubíček 2, O. Kugler 1, Tomeš, Rozsíval, Březina, Tůma – Kopp 15, Hauser 14, Kašpárek 14, Ambrož 10, Fabík 10, Konečný 3, Macháček 1. Po čtvrtinách – 13:19, 23:29, 30:46.
SKUPINA II: Mohelnice B – Valašské Meziříčí B 64:56 (29:31). Body: Fabík 31, Friedl 17, Junek 14, Vlk 2, Olbert 2. Šestky: 27/18. Trojky: 2. Čtvrtiny – 16:15, 13:16, 20:11, 15:14.
DALŠÍ PROGRAM: pátek 14. listopadu: 18.00 Postřelmov – Mohelnice B, 19.40 Olšany – Dukla Olomouc (v Postřelmově), 20.00 UP Olomouc B – Šumperk B, 20.30 Mohelnice A – Přerov.


Foto: Petr Fišer

Basketbalový Šumperk si v neděli střihne speciální duel s účastníkem elitní soutěže. Petr Václavek u toho nebude chybět.


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Tento článek dosud nikdo neokomentoval, přidejte svůj názor.

DO KINA ZADARMO

 

Hrajte s REJEM o tři vstupenky na novou českou komedii CHATA NA PRODEJ, kterou šumperské kino OKO promítá 26., 27. a 30. července. Stačí, když pošlete správnou odpověď na soutěžní otázku a budete mít špetku štěstí při losování. Příští týden zveřejníme jména tří čtenářů, kteří půjdou do kina zadarmo.

Soutěžní otázka:

Jaké je původní povolání herce Davida Vávry, který ve filmu Chata na prodej ztvárnil jednu z hlavních rolí?

A) bytový designér
B) stavební projektant
C) architekt

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO, BYDLIŠTĚ na číslo 605 854 541. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)


VYHODNOCENÍ

Dvě vstupenky na maratón s filmy MAMMA MIA!, které šumperské kino OKO uvede ve středu 18. července, vyhrála Jindra Vepřková z Lesnice.
Blahopřejeme! Výhra na vás čeká v pokladně kina OKO v Šumperku.