VELKÁ CHVÍLE: Těžce zkoušený smolař se dočkal, vyhrál závod mistrovství Evropy

26. září 2018, 16:00, Petr Fišer
VELKÁ CHVÍLE: Těžce zkoušený smolař se dočkal, vyhrál závod mistrovství Evropy Francie – Až do předposledního závodu mistrovství Evropy si musel počkat na svoji velkou chvíli Milan Vaněk. Technickými komplikacemi a smolnými kolizemi těžce zkoušený autokrosař ze Šumperka se v letošní sezóně dočkal premiérového prvenství. Ve Francii to byl famózní český koncert.

Na dobře připravené, rychlé a technicky náročné trati si nejvýhodnější pozici na startovním roštu zajistil vítězstvím ve druhé semifinálové jízdě. Zaslouženou výhodu zúročil náramně. Po trati kroužil se strojovou pravidelností a velkou precizností. „Konečně se na nás usmálo štěstí. S Peťou Nikodémem jsme si krásně zazávodili. Prostě paráda,“ zářil oprávněnou spokojeností několikanásobný evropský šampión v juniorské kategorii. K narozeninám, které oslavil v průběhu září, si dal nejlepší možný dárek.
V průběžném pořadí kubatury do 1600 ccm se posunul na sedmé místo. Evropský titul se podařilo obhájit Nikodémovi, jenž dojel ve finále druhý a s definitivní platností tím utnul mistrovské šance Lucemburčana Peterse.

MISTROVSTVÍ EVROPY

PRŮBĚŽNÉ POŘADÍ – 1600 ccm: 1. P. Nikodém (Česko) 235 bodů, 2. K. Peters (Lucembursko) 187, 3. M. Buddelmayer 160, 4. R. Mandel 158, 5. M. Holzleitner 154, 6. S. Laubach (všichni Německo), 7. M. Vaněk (Česko) 143, 8. M. Schröer (Německo) 128.