SPORT

VELKÁ CHVÍLE: Těžce zkoušený smolař se dočkal, vyhrál závod mistrovství Evropy

26. září 2018, 16:00, Petr Fišer
VELKÁ CHVÍLE: Těžce zkoušený smolař se dočkal, vyhrál závod mistrovství Evropy Francie – Až do předposledního závodu mistrovství Evropy si musel počkat na svoji velkou chvíli Milan Vaněk. Technickými komplikacemi a smolnými kolizemi těžce zkoušený autokrosař ze Šumperka se v letošní sezóně dočkal premiérového prvenství. Ve Francii to byl famózní český koncert.

 Na dobře připravené, rychlé a technicky náročné trati si nejvýhodnější pozici na startovním roštu zajistil vítězstvím ve druhé semifinálové jízdě. Zaslouženou výhodu zúročil náramně. Po trati kroužil se strojovou pravidelností a velkou precizností. „Konečně se na nás usmálo štěstí. S Peťou Nikodémem jsme si krásně zazávodili. Prostě paráda,“ zářil oprávněnou spokojeností několikanásobný evropský šampión v juniorské kategorii. K narozeninám, které oslavil v průběhu září, si dal nejlepší možný dárek.
V průběžném pořadí kubatury do 1600 ccm se posunul na sedmé místo. Evropský titul se podařilo obhájit Nikodémovi, jenž dojel ve finále druhý a s definitivní platností tím utnul mistrovské šance Lucemburčana Peterse.

MISTROVSTVÍ EVROPY

PRŮBĚŽNÉ POŘADÍ – 1600 ccm: 1. P. Nikodém (Česko) 235 bodů, 2. K. Peters (Lucembursko) 187, 3. M. Buddelmayer 160, 4. R. Mandel 158, 5. M. Holzleitner 154, 6. S. Laubach (všichni Německo), 7. M. Vaněk (Česko) 143, 8. M. Schröer (Německo) 128.


Foto: autokrosar.cz

Milan Vaněk


 


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Tento článek dosud nikdo neokomentoval, přidejte svůj názor.

ZA KULTUROU ZADARMO

Hrajte s Rejem o tři lístky na film Rocketman.Životní příběh hudební legendy Eltona Johna, vinoucí se od jeho hudebních začátků až na samotný vrchol, protkaný jeho největšími hity. Režie se ujal Dexter Fletcher, který stál za dokončením filmu Bohemian Rhapsody. Šumperské kino OKO ho promítá ve čtvrtek 30. května. Můžete být u toho, pokud odpovíte správně na soutěžní otázku. Výherce zveřejníme v příštím čísle.

Otázka:
V hlavní roli Eltona Johna zazáří Taron Egerton. V jakém kresleném filmu si Eltona Johna již zazpíval

A) Tajný život mazlíčků
B) Ledová královna
C) Zpívej

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO a ADRESU na číslo 737 559 551. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)

VYHODNOCENÍ
Volné vstupenky pro třikrát dvě osoby na zahajovací koncert festivalu Klášterní hudební slavnosti 2019 konaný v šumperském Domě kultury 7. června, vyhrávají: L. Odehnalová z Kolšova, M. Kulhaj ze Šumperka a Z. Trhalová ze Zábřeha. Blahopřejeme! Vstupenky si vyzvedněte v pokladně DK.