SPORT

VELKÁ CHVÍLE: Těžce zkoušený smolař se dočkal, vyhrál závod mistrovství Evropy

26. září 2018, 16:00, Petr Fišer
VELKÁ CHVÍLE: Těžce zkoušený smolař se dočkal, vyhrál závod mistrovství Evropy Francie – Až do předposledního závodu mistrovství Evropy si musel počkat na svoji velkou chvíli Milan Vaněk. Technickými komplikacemi a smolnými kolizemi těžce zkoušený autokrosař ze Šumperka se v letošní sezóně dočkal premiérového prvenství. Ve Francii to byl famózní český koncert.

 Na dobře připravené, rychlé a technicky náročné trati si nejvýhodnější pozici na startovním roštu zajistil vítězstvím ve druhé semifinálové jízdě. Zaslouženou výhodu zúročil náramně. Po trati kroužil se strojovou pravidelností a velkou precizností. „Konečně se na nás usmálo štěstí. S Peťou Nikodémem jsme si krásně zazávodili. Prostě paráda,“ zářil oprávněnou spokojeností několikanásobný evropský šampión v juniorské kategorii. K narozeninám, které oslavil v průběhu září, si dal nejlepší možný dárek.
V průběžném pořadí kubatury do 1600 ccm se posunul na sedmé místo. Evropský titul se podařilo obhájit Nikodémovi, jenž dojel ve finále druhý a s definitivní platností tím utnul mistrovské šance Lucemburčana Peterse.

MISTROVSTVÍ EVROPY

PRŮBĚŽNÉ POŘADÍ – 1600 ccm: 1. P. Nikodém (Česko) 235 bodů, 2. K. Peters (Lucembursko) 187, 3. M. Buddelmayer 160, 4. R. Mandel 158, 5. M. Holzleitner 154, 6. S. Laubach (všichni Německo), 7. M. Vaněk (Česko) 143, 8. M. Schröer (Německo) 128.


Foto: autokrosar.cz

Milan Vaněk


 


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Tento článek dosud nikdo neokomentoval, přidejte svůj názor.

ZA KULTUROU ZADARMO

Hrajte s REJEM o 3 vstupenky na novou českou romantickou komedii LÉTO S GENTLEMANEM, kterou šumperské kino Oko uvádí od 14. do 25. února. Stačí, když pošlete správnou odpověď na soutěžní otázku a budete mít špetku štěstí při losování. V příštím čísle zveřejníme jména tří čtenářů, kteří půjdou do kina zadarmo.

Soutěžní otázka:

Který populární český herec napsal scénář k filmu Léto s gentlemanem?

A) Jaromír Hanzlík
B) Jiří Bartoška
C) Ondřej Vetchý

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO,
BYDLIŠTĚ na číslo 605 854 541. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)

VYHODNOCENÍ

Vstupenku na hudební a taneční přehlídku KELTSKÝ VEČER, která se uskuteční v DK Šumperk v sobotu 16. února, vyhráli Alena Turková z Bratrušova, Ivana Tomášková ze Svébohova, Jana Koníčková z Rudy nad Moravou, Elena Hřebáčková ze Šumperka a Josef Haramia ze Šumperka.
Blahopřejeme! Výhru si vyzvedněte v pokladně kina OKO v Šumperku.