SPORT

Velká „americká“ premiéra: Dietos poprvé v jedenácti

12. dubna 2017, 17:00, téma AMERICKÝ FOTBAL, Petr Fišer
Velká „americká“ premiéra: Dietos poprvé v jedenácti Šumperk - Velká premiéra je za dveřmi. Den, kdy si šumperští Dietos odkroutí historicky první soutěžní zápas v jedenáctkovém americkém fotbalu, se nezadržitelně blíží. Dočkají se už v neděli. V rámci čtvrté ligy se jim na Tyršově stadiónu postaví do cesty valašský Zlín.

 Co lze očekávat od přechodu na pomyslnou vyšší fotbalovou úroveň? „Předpokládám větší náročnost, co se týče dodržování herní taktiky. Se zvyšujícím se počtem hráčů se nemusí zaváhání jednotlivce tolik projevit, ale tím také hrozí více chyb,“ otevřel jednu z pandořiných skříněk trenér Šumperka Jan Kolařík.
Stejně jako vloni se mohl těšit zájmu ze strany nových tváří, které vzešly z podzimních náborů. „Počty byly výborné. Na druhou stranu jsme i tentokrát narazili na stejnou nemoc jako už několikrát. A sice, že někteří jedinci na poslední chvíli cukli a nakonec do toho s námi nešli. To by mi osobně tolik nevadilo, jako spíš kolikrát pojetí toho, jak nám to od nich bylo oznámeno. Přitom stačilo jednat na rovinu! Každopádně ti, co vydrželi a pokračují, mají svoji kvalitu a představují vítaný přínos. Věřím, že od nich můžeme čekat zajímavé výkony. Když se bude dařit, diváci si nová jména velmi rychle zapamatují,“ prohlásil s úsměvem na tváři Kolařík.
Dietos nezůstali jen u úplných nováčků, ale lovili také v revíru, kde byli k mání zkušenější kozáci. „Sahali jsme po dohodě s jedním z našich bývalých hráčů. Že se ve finále rozhodl upřednostnit zahraniční angažmá, mu nemůžu mít za zlé. Chápu ho. Stále ještě jednáme s jedním až dvěma borci, kteří by nás mohli posílit na poslední chvíli,“ prozradil týmový kouč.
Vhodné doplnění by se šumperskému mužstvu šiklo i proto, že ve východní skupině narazí na silné soupeře ze Zlína, Třince a Brna. Hrát se bude dvojkolově a jen celkový vítěz s nejlepší bilancí postoupí do finále s názvem Iron Bowl II., kde se postaví vyzyvateli ze západní divize. „Se Zlínem a Třincem jsme se loni setkali na menší osmičkové scéně, takže určitý obrázek máme. Hlavně půjde o to, jak se všichni nováčkové v jedenáctkovém fotbalu včetně nás poperou s přechodem na vyšší verzi. Důležitou roli může hrát také případný zdravotní stav jednotlivých klíčových hráčů v každém klubu,“ přemítal Kolařík nahlas. Osobně považuje za největšího favorita třineckého konkurenta.
Sám zůstává nohama pevně na zemi. A to i s ohledem na jednu nelichotivou bilanci. „V neděli 16. dubna nás čeká první utkání proti zlínským Golemům. Protože jsme před vlastním publikem nevyhráli čtyřikrát za sebou, naše poslední vítězství na Tyršově stadiónu se datuje k prvnímu červnovému víkendu roku 2015. Je na čase tuto šňůru utnout. Doma se prostě musí vyhrávat!“ burcoval Jan Kolařík. „Navíc máme Zlínu co vracet,“ připomněl blamáž z předchozího ročníku. Začátek otevíracího střetnutí je naplánován na 14.45 hodin.
Příznivci šumperských Dietos můžou v případě domácích duelů očekávat prostředí a komfort, na něž jsou zvyklí. „Nastavili jsme si určitou laťku, kterou bychom v tomto směru rádi udrželi. Vážíme si každého příchozího diváka. Když nás podporují a ženou dopředu zaplněné tribuny, je to pro nás nejlepší možná odměna,“ řekl tiskový mluvčí klubu Milan Kolařík.
Pro letošní rok dojde k menší změně v přístupu k poločasové soutěži. Možnost zapojit se do ní dostane každý fanoušek, který dorazí v červeně oděném kompletu či svršku, což má vést k odkazu na jednu z hlavních klubových barev.

PROGRAM ŠUMPERKA

16. DUBNA: 14.45 Šumperk – Zlín. 30. DUBNA: Třinec – Šumperk. 7. KVĚTNA: Šumperk – Brno. 27. KVĚTNA: Brno – Šumperk. 10. ČERVNA: Zlín – Šumperk. 25. ČERVNA: Šumperk – Třinec.


Foto: Petr Fišer

V Šumperku mají Zlínu co oplácet. Když se s ním potkali na konci minulé sezóny, byl z toho herní i výsledkový propadák.


 


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Redakce Rej.cz není odpovědná za obsah diskuze. Každý přispěvatel nese právní odpovědnost za své zveřejněné názory.

Datum: 13.4.2017 16:07
Titulek: Jak se zmrzačit
Autor: Denny
69
a čerpat zbytečně prostředky z pojišťoven. Hra pro primitivy.
Reagovat
Datum: 13.4.2017 18:15
Titulek: Re: Jak se zmrzačit
Autor: aNONYM
79
To je i hokej nebo fotbal, o takové házené nemluvě.
Reagovat

ZA KULTUROU ZADARMO

 

Hrajte s REJEM o dvě vstupenky na besedu s profesorem MARTINEM HILSKÝM, která se uskuteční v sobotu 9. června v Divadle Šumperk. Stačí, když pošlete správnou odpověď na soutěžní otázku a budete mít špetku štěstí při losování. Příští týden zveřejníme jména čtenáře, který půjde na besedu zadarmo.

Soutěžní otázka:

Jaké prestižní ocenění obdržel profesor Martin Hilský?

A) Řád britského impéria
B) Řád Bílého lva
C) Medaili cti USA

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO, BYDLIŠTĚ na číslo 605 854 541. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)

VYHODNOCENÍ

Vstupenku na festival BÝT ŽENOU, který se uskuteční v sobotu 26. května v Domě kultury Šumperk, vyhráli Jana Holinková z Bludova, J. Havlíčková ze Šumperka a Jiří Blažek z Petrova nad Desnou.
Blahopřejeme! Výhra na vás čeká v pokladně DK Šumperk (po – pá, 14 – 18 h).