ZPRAVODAJSTVÍ

Velikonoční soutěž středních žáků škol ve svařování

18. dubna 2018, 07:00, redakce, placená reklama
Velikonoční soutěž středních žáků škol ve svařování Poptávka po svářečích, odbornících vybavených teoretickými znalostmi a praktickými dovednostmi, je u zaměstnavatelů nejen v našem regionu značná. Svářecím kurzem v rámci výuky na Střední škole železniční, technické a služeb, Šumperk, procházejí žáci oborů strojní mechanik-zámečník, mechanik kolejových vozidel, instalatér a mechanik strojů a zařízení. Většina chlapců zvládne i závěrečné zkoušky, vědí, že svářecí průkaz jim otevírá brány k zajímavému a dobře hodnocenému povolání.

O tom, že svařování žáky baví, svědčí i účast na soutěži, která se konala začátkem dubna na odloučeném pracovišti školy v prostorách firmy DOLS. Soutěž již potřetí zorganizovali učitelé ve spolupráci s firmou Pars nova a. s. Škoda Transportation. Akce je zařazena do kalendáře pravidelných aktivit v rámci Sektorové dohody v elektrotechnice v Olomouckém kraji, kterou má škola uzavřenou právě se společností Pars a. s.

Poprvé byli soutěžící i z jiných krajů. Přijeli žáci z domažlické, kralické školy i budoucí zámečníci z Frýdku-Místku. O zájmu zaměstnavatelů o toto klání svědčí i jejich materiální podpora. Soutěžení sponzorovaly firmy: EWM Hightec Welding sales, s. r. o., ESAB Vamberk, s. r. o., KRAKOWELDING s. r. o., FESTO ŠTODT, s. r. o., LINDE GAS, a. s., KEDUL, s. r. o. Poděkování patří i společnostem, které se podílely na skvělém pohoštění pro všechny zúčastněné.

Hodnotitelé, odborníci z firmy Pars, byli překvapeni zdatností soutěžících a vybrat vítěze bylo velmi náročné. K prvním dvěma místům můžeme poblahopřát žákům Střední školy železniční, technické a služeb, kteří získali velmi hodnotné ceny – svařovací inventor PAN 161 a akuvrtačku HITACHI 18V. Třetí místo obsadil účastník ze Středního odborného učiliště opravárenského v Králíkách a odvezl si sadu nářadí PROFI gola.

Soutěž byla výborně zorganizována, učitelé a ředitelé měli připravený doprovodný program, byl jim například představen svářecí trenažér SOLDAMATIC od firmy EMW Ostrava. Toto zařízení může moderním způsobem doplnit výuku budoucích svářečů.

Účast škol z dalších krajů byla velkým přínosem, žáci spolu živě diskutovali a pedagogický doprovod strávil příjemný čas výměnou zkušeností ze své praxe. Vzhledem ke stálému zájmu dětí i rodičů o obory strojní mechanik - zámečník, instalatér, mechanik kolejových vozidel, o maturitní obor mechanik strojů a zařízení může náš region počítat se zručnými absolventy.


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

ZA KULTUROU ZADARMO


Hrajte s REJEM o 3 vstupenky na novou animovanou komedii YETI: LEDOVÉ DOBRODRUŽSTVÍ, kterou promítá kino OKO v Šumperku od 27. září. Stačí, když pošlete správnou odpověď na soutěžní otázku a budete mít špetku štěstí při losování. V příštím čísle zveřejníme jména tří čtenářů, kteří půjdou do kina zadarmo.

Soutěžní otázka:

Který legendární herec propůjčil svůj hlas jedné z postaviček filmu Yeti?

A) Danny DeVito
B) Robert De Niro
C) Martin Dejdar

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO,
BYDLIŠTĚ na číslo 605 854 541. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)

VYHODNOCENÍ

Po dvou vstupenkách na manželskou komedii MAGICKÁ HODINA s Vilmou Cibulkovou v hlavní roli vyhráli Veronika Oláhová ze Šumperka a Lenka Hetmánková z Velkých Losin.
Blahopřejeme! Výhra na vás čeká v pokladně DK Šumperk.