ZPRAVODAJSTVÍ

Velikonoční soutěž středních žáků škol ve svařování

18. dubna 2018, 07:00, redakce, placená reklama
Velikonoční soutěž středních žáků škol ve svařování Poptávka po svářečích, odbornících vybavených teoretickými znalostmi a praktickými dovednostmi, je u zaměstnavatelů nejen v našem regionu značná. Svářecím kurzem v rámci výuky na Střední škole železniční, technické a služeb, Šumperk, procházejí žáci oborů strojní mechanik-zámečník, mechanik kolejových vozidel, instalatér a mechanik strojů a zařízení. Většina chlapců zvládne i závěrečné zkoušky, vědí, že svářecí průkaz jim otevírá brány k zajímavému a dobře hodnocenému povolání.

O tom, že svařování žáky baví, svědčí i účast na soutěži, která se konala začátkem dubna na odloučeném pracovišti školy v prostorách firmy DOLS. Soutěž již potřetí zorganizovali učitelé ve spolupráci s firmou Pars nova a. s. Škoda Transportation. Akce je zařazena do kalendáře pravidelných aktivit v rámci Sektorové dohody v elektrotechnice v Olomouckém kraji, kterou má škola uzavřenou právě se společností Pars a. s.

Poprvé byli soutěžící i z jiných krajů. Přijeli žáci z domažlické, kralické školy i budoucí zámečníci z Frýdku-Místku. O zájmu zaměstnavatelů o toto klání svědčí i jejich materiální podpora. Soutěžení sponzorovaly firmy: EWM Hightec Welding sales, s. r. o., ESAB Vamberk, s. r. o., KRAKOWELDING s. r. o., FESTO ŠTODT, s. r. o., LINDE GAS, a. s., KEDUL, s. r. o. Poděkování patří i společnostem, které se podílely na skvělém pohoštění pro všechny zúčastněné.

Hodnotitelé, odborníci z firmy Pars, byli překvapeni zdatností soutěžících a vybrat vítěze bylo velmi náročné. K prvním dvěma místům můžeme poblahopřát žákům Střední školy železniční, technické a služeb, kteří získali velmi hodnotné ceny – svařovací inventor PAN 161 a akuvrtačku HITACHI 18V. Třetí místo obsadil účastník ze Středního odborného učiliště opravárenského v Králíkách a odvezl si sadu nářadí PROFI gola.

Soutěž byla výborně zorganizována, učitelé a ředitelé měli připravený doprovodný program, byl jim například představen svářecí trenažér SOLDAMATIC od firmy EMW Ostrava. Toto zařízení může moderním způsobem doplnit výuku budoucích svářečů.

Účast škol z dalších krajů byla velkým přínosem, žáci spolu živě diskutovali a pedagogický doprovod strávil příjemný čas výměnou zkušeností ze své praxe. Vzhledem ke stálému zájmu dětí i rodičů o obory strojní mechanik - zámečník, instalatér, mechanik kolejových vozidel, o maturitní obor mechanik strojů a zařízení může náš region počítat se zručnými absolventy.


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

ZA KULTUROU ZADARMO

Hrajte s Týdnem o rodinnou vstupenku na pivní slavnosti do Chromče. V sobotu 27. července tam pořadatelé kromě výherce zajistí bezplatný vstup dalším čtyřem lidem, které si s sebou vezme. Můžete to být právě vy a členové vaší rodiny, pokud správně odpovíte na soutěžní otázku a budete mít kapku příslovečného štěstíčka při losování. Výherce budeme informovat prostřednictvím sms.

Soutěžní otázka:
Kolikátý ročník Pivních slavností a s kolika druhy piv se letos v Chromči koná?
a) 18, 20
b) 20, 14
c) 22, 16
Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO a ADRESA na číslo 737 559 551. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)

VYHODNOCENÍ
Volnou vstupenku do Šumperského muzea, kde 25. července proběhne Prázdninový den vyhráli: Jana Holinková z Bludova a Bohdana Kargerová z Nového Malína. Blahopřejeme! O výhru se přihlaste na recepci muzea.