SPORT

Velecký a teď i Vrdlovec! Hokejové léto se nese ve znamení velkých návratů

27. srpna 2014, 07:23, téma HOKEJ, Petr Fišer
Velecký a teď i Vrdlovec! Hokejové léto se nese ve znamení velkých návratů Šumperk - Šumperské hokejové léto se nese ve znamení velkých návratů. Nejprve zamířil zpátky na Tyršův stadión Michal Velecký, který si odskočil na dva roky do Jihlavy. V minulém týdnu ho následoval další osvědčený střelec a nahrávač. Z pražské Slavie posílil Draky mezi fanoušky neméně populární Daniel Vrdlovec!

 Před svým odchodem do hlavního města patřil k nejlepším hráčům Šumperka. Zejména jeho penaltová show ve vítězném derby v Olomouci zůstane v klubové kronice zapsána hodně viditelným písmem. „Ve Slavii jsem podepsal smlouvu, zahájil s ní letní přípravu a odehrál i několik přáteláků. Jenže pak přišlo pár cizinců a v kádru začal být přetlak. Oba kluby se dohodly tak, že budu v Šumperku hostovat a do Slavie budu mít vyřízené zpětné střídavé starty, kdyby byla potřeba vypomoct,“ prozradila žlutomodrá jednasedmdesátka.

Zručný forvard výtečně zapadá do šumperské skládačky. Kouč Kučera mu našel místo na pravém křídle útoku, který z pozice centra vede zkušený Moskal. Na druhé straně pak operuje další matador Staněk. „Se Stáňou a Moskym jsme odehráli jen tři zápasy, ale zatím se vidíme docela dobře. Kombinačně nám to celkem vychází. Jsme podobné typy hráčů, spíše menší, hubenější a techničtější. Pořád je potřeba přihlédnout k tomu, že se všechna utkání hrála v únavě, poslední dny byly velmi náročné. Věřím tomu, že do sezóny by to mohlo být dobré,“ hlásil optimistky Vrdlovec. Na papíře hodně zajímavě se jeví i formace, v níž by mohlo dojít k obnovení spolupráce mezi exhavířovskými Haasem a Veleckým. V posledních přátelských duelech na ně „dohlížel“ nestárnoucí Karel Plášek.

Místo v základním kádru si vybojovali dva nováčci Berger (Hradec Králové) a Vávra (naposledy Německo). V obraně se počítá s plzeňským Slavíkem a pardubickým Benešem, blízko smlouvě je i odchovanec Tomáš Drtil. „Kádr máme pohromadě. V následujících dnech s ním budeme pracovat tak, abychom byli připraveni na soutěžní start. Soubojem s Prostějovem skončilo hektické období, kdy jsme makali dvoufázově. Ještě nás čekají dvě přípravná utkání, do toho úterní herní trénink, který vyplní zápasovou díru,“ odtajnil program Draků pro nejbližší dny Radek Kučera.

Rozhodnuto je o složení brankářské dvojice. Tandem s předpokládanou jedničkou Vladislavem Koutským vytvoří mladý a perspektivní Daniel Zelenka, který v Šumperku působil už v mládežnických kategoriích. Naposledy gólman Komety Brno a Třebíče odstavil na vedlejší kolej Vratislava Vajnera. Tomu vedení klubu po ukončení vzájemné spolupráce pomůže při hledání nového angažmá.

Na soupisce Šumperka budou znovu figurovat i střídavé starty z vyšší soutěže. Ve hře jsou vybraní mladíci z Vítkovic a Zlína. Do přátelských duelů se zatím zapojilo pardubické trio Petira, Vácha, Veselý.
Trenéři Draků naopak přestali počítat s útočníkem Lehečkou, který se po několikadenní neúspěšně složené zkoušce přesunul zpět do Olomouce a následně si zahrál i za Přerov. S nepořízenou odjel ze šumperských testů i další forvard Dostálek. I on by mohl zakotvit mezi přerovskými Zubry.

PŘÍPRAVNÉ ZÁPASY

6. SRPNA: Šumperk – Volžsk 4:5 pp. (Cink, Staněk, Vrána, Velecký). 12. SRPNA: Šumperk – Havlíčkův Brod 2:4 (Berger, Petira). 14. SRPNA: Havlíčkův Brod – Šumperk 2:3 (Haas, Brunec, Lehečka). 18. SRPNA: Šumperk – Liptovský Mikuláš zrušeno (soupeř nepřijel kvůli poruše autobusu). 19. SRPNA: Prostějov – Šumperk 4:2 (Velecký, Vachutka). 21. SRPNA: Havířov – Šumperk 3:2 (Vrdlovec, Berger). 22. SRPNA: Šumperk – Prostějov 3:4 (Vrdlovec, Sedlák, Moskal). 28. SRPNA: 18.00 Šumperk – Havířov. 2. ZÁŘÍ: 18.00 Šumperk – Tychy.


Foto: Petr Fišer
V Šumperku si hodně slibují nejen od Daniela Vrdlovce, ale i od Michala Veleckého.Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Tento článek dosud nikdo neokomentoval, přidejte svůj názor.