KULTURA

Vedle festivalu Blues Alive poběží paralelní akce BlueSWine

16. listopadu 2016, 11:00, Roman Tyčka
Vedle festivalu Blues Alive poběží paralelní akce BlueSWine Šumperk - Šumperský okrašlovací spolek připravil off-program ke slavnému mezinárodnímu festivalu Blues Alive, který je největší šumperskou kulturní událostí. Účast návštěvníků z celé republiky i ze zahraničí, publicita v celostátních médiích, dlouho dopředu vyprodané lístky i hotely. To jsou důvody, proč se organizátoři rozhodli ukázat přespolním návštěvníkům města, že Šumperk není jen kulturák.

 „Festival je unikátní příležitostí, jak se Šumperk i celý region může představit vším, co může nabídnout, a to širokému spektru lidí odjinud. Bohužel šumperská radnice i místní podnikatelé zatím nechávají tuto možnost ležet ladem,“ uvedl Radovan Auer, předseda Šumperského okrašlovacího spolku. Svojí letošní akcí chce spolek podobné aktivity iniciovat.
Na dobu konání festivalu Blues Alive si spolek pronajal momentálně nevyužívané prostory bývalého domu dětí u radnice. Ten se na pár dní promění na gastro-kulturní prostor BlueSWine.
Slovní hříčka v sobě spojuje slova blues, víno, ale také svini. „Ano, tento prostor bude na pár dní o gastronomii, ale nejen o ní,“ doplnil Auer.
Program odstartuje v předvečer festivalu ve středu 16. listopadu od 20:20, kdy v klášterním kostele proběhne již 4. šumperská PechaKucha Night, na které opět vystoupí deset inspirativních osobností místních i odjinud. Tentokrát se představí například šumperská kapela O5 a Radeček, projekt Recykliteratura.cz, cestovatel a aktivista Eugen Kukla, indiefolkař Pepa Fojta, frontman Please The Trees Václav Havelka, hudební publicista Michal Pařízek, zástupci Pěstuj prostor či pořadatelé Klasiky Viva. Nedílnou součástí těchto večerů je následná afterparty, která tentokrát bude zároveň slavnostním otevřením prostoru BlueSWine.

Odhalení bluesové lavičky

Ve čtvrtek 17. listopadu už bude bývalý DDM u radnice od rána zaplněn chutěmi a vůněmi prodejců regionálních produktů. V 15 hodin pak pořadatelé slavnostně odhalí opodál u parkoviště v Polské ulici Bluesovou lavičku. Tu vytvořil místní mladý sochař David Bachroň na objednávku spolku, který ji zase věnoval prostřednictvím starosty Brože městu a prostřednictvím dlouholetého mecenáše Tomáše Paclíka festivalu Blues Alive.
Ve čtvrtek večer pak od 19 hodin proběhne v BlueSWine Koncert pro všechny, co nesehnali lístek, na kterém zahraje kapela Mustang Bluesride.
V pátek 18. listopadu dopoledne návštěvníky čeká gastronomický zlatý hřeb programu – zabijačka na dvorku BlueSWine, celý den pak budou opět nabízet své produkty regionální prodejci. Po oba dny se prostor otevře také po skončení koncertů Blues Alive v kulturním domě jako další after party.
„Chceme veřejnosti nabídnout program hlavně mimo dobu konání koncertů Blues Alive a tím trochu napravit situaci, kdy v ulicích města v průběhu dne potkáváte skupiny zahraničních návštěvníků, zástupců celostátních médií a město jim příliš otevřenou náruč nenabízí,“ míní Radek Auer.
S tématem blues chce Šumperský okrašlovací spolek pracovat dlouhodobě, aktivity roztáhnout do celého roku a kromě bluesové lavičky vytvořit i celou bluesovou uličku. Spolek připravil celý marketingový koncept Šumperk – město bluesu..
 


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Redakce Rej.cz není odpovědná za obsah diskuze. Každý přispěvatel nese právní odpovědnost za své zveřejněné názory.

Datum: 16.11.2016 17:37
Titulek: unikát
Autor: Nanosekunda ®
80
100
:D to jenom největší bedny,
udělaj fesťák.. :D
až začne venku mrznout! :DDDD
Reagovat
Datum: 17.11.2016 03:28
Titulek: Spolek připravil celý marketingový koncept Šumperk –
Autor: GRGO
88
136
Spolek připravil celý marketingový koncept Šumperk – město mrznoucích bezdomovců.
Reagovat
Datum: 22.11.2016 16:15
Titulek: heuréka
Autor: Nanosekunda ®
138
101
ted mi to došlo !!!
jako s tím modrým prasetem na plakátě :DD
jakože: Blue_SWině (asi pujde o ODS)
Reagovat

ZA KULTUROU ZADARMO

Hrajte s REJEM o 2krát 2 vstupenky na tříhodinovou taneční zábavu s populární dvojicí DUO JAMAHA, která se uskuteční v DK Šumperk v neděli 3. března. Stačí, když pošlete správnou odpověď na soutěžní otázku a budete mít špetku štěstí při losování. V příštím čísle zveřejníme jména dvou čtenářů, kteří získají po dvou vstupenkách na Duo Jamaha.

Soutěžní otázka:

Jaký příbuzenský vztah pojí členy Duo Jamaha?

A) bratři
B) otec a syn
C) bratranci

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO,
BYDLIŠTĚ na číslo 605 854 541. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)

VYHODNOCENÍ

Vstupenku na novou českou romantickou komedii LÉTO S GENTLEMANEM, kterou šumperské kino Oko uvádí od 14. do 25. února, vyhráli Alena Voráčová ze Zábřeha, Helena Janíková ze Šumperka a Zdena Galiszová z Bludova.
Blahopřejeme! Výhru si vyzvedněte v pokladně kina OKO v Šumperku.