SPORT

Vedení šumperského florbalu nehodlá usnout na vavřínech: Chceme udělat obří skok

23. srpna 2017, 18:00, téma FLORBAL, Petr Fišer
Vedení šumperského florbalu nehodlá usnout na vavřínech: Chceme udělat obří skok Šumperk - Na okresní scéně platí za sportovní klub, který v posledních letech zažívá největší progres. Šéfové šumperského florbalu nehodlají usnout na vavřínech a v letošním roce plánují udělat další skok dopředu. „Měl by být vůbec největší v oddílové historii,“ tvrdil odvážně jeden z hrajících funkcionářů a trenérů Jiří Trávníček.

 Vedení Asperu je připraveno přiložit pod kotel na všech frontách. Změny ve fungování pozitivně pocítí každá oddílová sféra. „Naší prioritou jsou mládežnické kategorie. Cítíme, že je to nejsprávnější cesta, po které můžeme jít. Proto jsme znovu rozšířili trenérskou základnu a chystáme nejrůznější koncepty. Trenéři se postupně vzdělávají a vlastní čím dál zajímavější licence. Dětem chceme nabízet co možná největší komfort. Zatímco v minulých letech se většinou scházely v menších tělocvičnách, od letoška budou i nejmladší benjamínci trénovat v prostorné hale na gymnáziu. Nejsme žádný amatérský kroužek. Nabídneme jim všechno, co je k florbalovému růstu potřeba,“ sliboval Trávníček.
S tím, kolik mládežníků ve žlutomodrých dresech každým rokem přibývá, jsou v Šumperku spokojeni. „Nic to ale nemění na skutečnosti, že jich chceme ještě víc. V rámci velkého zářijového náboru, který v takovém rozsahu uděláme poprvé, se budou moci na vlastní kůži přesvědčit, jak to u nás chodí. Věříme, že budou nadšeni natolik, že je získáme do svých řad,“ hlásil optimisticky Jiří Trávníček.
Elitní útočník mužského áčka se vrací na palubovky po půlročním marodění se zlomeným kotníkem. Po stejně dlouhé době bude k dispozici i Ondřej Kováč. Vítané oživení představuje návrat ztraceného syna Petra Matěje, jenž odsunul florbal na vedlejší kolej kvůli zahraniční misi. Teď je zpátky a měl by patřit k největším oporám. „Na přestup jsme podepsali brankáře Tondu Byvana. Počítat můžeme i s Michalem Vařekou. Rozhodl se pokračovat a chce být součástí našeho dalšího výkonnostního růstu. Už nás nebude zajímat střed tabulky. Od začátku až do konce divize budou naším cílem první tři místa,“ prohlásil rezolutně Trávníček. „Můžeme toho dosáhnout jedině za předpokladu, že budeme podávat stabilní výkony na odpovídající úrovni. Letošní ročník by mohl být nejtěžší za hodně dlouhou dobu. Postoupil k nám silný Zlín, který se opírá o bývalé extraligisty z Otrokovic. Našlapaně se jeví týmy Hranic a Hluku. Nebude to snadné, nejvyšší ambice bude mít hned několik mančaftů,“ uvědomoval si vytáhlý forvard.
Vlajková loď Asperu se vydá na soutěžní moře už o víkendu. V Českém poháru bude usilovat o to, aby proplula do druhého kola. V Krnově postupně narazí na Třinec, domácí flotilu, Ostravu a Frenštát.

ČESKÝ POHÁR

1. KOLO – sobota 26. srpna: 14.00 Ossiko Třinec – Šumperk, 17.00 Krnov – Šumperk. Neděle 27. srpna: 10.00 Bazinga Ostrava – Šumperk, 14.30 Frenštát – Šumperk.

LOS DIVIZE

1. KOLO – 23. září: Šumperk – Přerov. 2. KOLO – 24. září: Šumperk – Hranice. 3. KOLO – 7. října: Letka Ostrava – Šumperk. 4. KOLO – 8. října: Krnov – Šumperk. 5. KOLO – 21. října: Frýdek-Místek – Šumperk. 6. KOLO – 22. října: Orlová – Šumperk. 7. KOLO – 4. listopadu: Šumperk – Uničov. 8. KOLO – 18. listopadu: Šumperk – Hluk. 9. KOLO – 19. listopadu: Šumperk – Zlín. 10. KOLO – 2. prosince: Šumperk – Hornets Brno. 11. KOLO – 3. prosince: Šumperk – Olomouc.


Foto: Petr Fišer

V Šumperku nezapomínají na diváky. Divizní a případné pohárové zápasy by měl od nové sezóny provázet pestřejší program a celkový servis.


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Tento článek dosud nikdo neokomentoval, přidejte svůj názor.

ZA KULTUROU ZADARMO

Hrajte s TÝDNEM o 5 vstupenek na závěrečný díl ságy Avengers, kterou šumperské kino OKO uvede 25. dubna. Stačí, když pošlete správnou odpověď na soutěžní otázku a budete mít špetku štěstí při losování. Výherce zveřejníme v příštím čísle.

Hrozivé události způsobené Thanosem, který vyhladil polovinu života ve vesmíru a silně oslabil Avengers, vedou zbylé superhrdiny k tomu, aby ve strhujícím finále 22 filmů studia Marvel zvaném Avengers: Endgame sebrali poslední síly a pokusili se vrátit úder.

Poslední díl série se jmenuje:

A) Avengers: Endgame
B) Avengers: Infinity War
C) Avengers: Intimity bar

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO, BYDLIŠTĚ na číslo 737 559 551. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)

VYHODNOCENÍ

Volné vstupenky na velikonočně laděný den v šumperském muzeu ve čtvrtek 18.dubna od 9 do 16 hodin vyhráli: Lucie Šafářová z Brníčka a Lenka Valentová z Bohutína. Blahopřejeme! O vstupenky se přihlaste v den konání akce na recepci muzea.