ZPRÁVY

Vedení Olomouckého kraje navštívilo Střední odbornou školu

12. června 2013, 15:11, js, mošo
Vedení Olomouckého kraje navštívilo Střední odbornou školu Šumperk – Hejtman Olomouckého kraje Jiří Rozbořil se svým náměstkem Zdeňkem Švecem navštívili na konci května Střední odbornou školu v Šumperku. Setkání se studenty, zájem o jejich problémy, odpovědi na otázky týkající se školství, ekologie i zemědělství byly hlavními prvky této několikahodinové návštěvy.

Vedení Olomouckého kraje nejprve ocenilo absolventy denních studijních oborů. Kromě někdejších studentů s vynikajícími výsledky přijali ocenění také abiturienti, kteří úspěšně reprezentovali školu v odborné a mimoškolní činnosti. Při neplánované diskusi položili dnes již bývalí studenti oběma hostům zajímavé i kuriózní dotazy. Následovala prohlídka školy a stálé expozice mapující 145 let existence školy.

Hosté si prohlédli také venkovní prostory školy – muzeum zemědělských strojů, botanickou zahradu i arboretum s voliérami pro bažanty. Hejtman se zajímal o naplněnost jednotlivých oborů, průběh studia, úspěšnost žáků u maturitních zkoušek a o možnosti absolventů na trhu práce. Po obědě, který byl společný pro pedagogy a žáky školy, se návštěva seznámila s praktickou výukou studentů se zaměřením na hotelnictví. Žáci totiž každodenně obsluhují ve školní jídelně, stejně tomu bylo i tentokrát.

Vedení Olomouckého kraje nakonec navštívilo společnost, která pro školu zajišťuje praxi studentů. Ředitel společnosti krátce představil předmět výzkumu i obchodování společnosti, uplatnitelnost jejich produktů doma i v zahraničí, připomenul úspěchy, kterých v poslední době dosáhli, a objasnil kvalitní a oboustranně prospěšnou spolupráci mezi firmou a školou. Hejtman poté zhlédl také praktické činnosti společnosti.
 foto: SOŠ, Zemědělská 3, Šumperk


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Tento článek dosud nikdo neokomentoval, přidejte svůj názor.