ZPRÁVY

Vedení Olomouckého kraje navštívilo Střední odbornou školu

12. června 2013, 15:11, js, mošo
Vedení Olomouckého kraje navštívilo Střední odbornou školu Šumperk – Hejtman Olomouckého kraje Jiří Rozbořil se svým náměstkem Zdeňkem Švecem navštívili na konci května Střední odbornou školu v Šumperku. Setkání se studenty, zájem o jejich problémy, odpovědi na otázky týkající se školství, ekologie i zemědělství byly hlavními prvky této několikahodinové návštěvy.

Vedení Olomouckého kraje nejprve ocenilo absolventy denních studijních oborů. Kromě někdejších studentů s vynikajícími výsledky přijali ocenění také abiturienti, kteří úspěšně reprezentovali školu v odborné a mimoškolní činnosti. Při neplánované diskusi položili dnes již bývalí studenti oběma hostům zajímavé i kuriózní dotazy. Následovala prohlídka školy a stálé expozice mapující 145 let existence školy.

Hosté si prohlédli také venkovní prostory školy – muzeum zemědělských strojů, botanickou zahradu i arboretum s voliérami pro bažanty. Hejtman se zajímal o naplněnost jednotlivých oborů, průběh studia, úspěšnost žáků u maturitních zkoušek a o možnosti absolventů na trhu práce. Po obědě, který byl společný pro pedagogy a žáky školy, se návštěva seznámila s praktickou výukou studentů se zaměřením na hotelnictví. Žáci totiž každodenně obsluhují ve školní jídelně, stejně tomu bylo i tentokrát.

Vedení Olomouckého kraje nakonec navštívilo společnost, která pro školu zajišťuje praxi studentů. Ředitel společnosti krátce představil předmět výzkumu i obchodování společnosti, uplatnitelnost jejich produktů doma i v zahraničí, připomenul úspěchy, kterých v poslední době dosáhli, a objasnil kvalitní a oboustranně prospěšnou spolupráci mezi firmou a školou. Hejtman poté zhlédl také praktické činnosti společnosti.
 foto: SOŠ, Zemědělská 3, Šumperk


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Tento článek dosud nikdo neokomentoval, přidejte svůj názor.

 

ZA KULTUROU ZADARMO


Hrajte s TÝDNEM o 4 krát 2 vstupenky na pořad scénického čtení LiStOVáNí s herci Alanem Novotným a Jiřím Resslerem, který se uskuteční ve středu 28. března v zábřežském kině Retro. Stačí, když pošlete správnou odpověď na soutěžní otázku a budete mít špetku štěstí při losování. Příští týden zveřejníme jména čtyř čtenářů, kteří půjdou do kina zadarmo.

Soutěžní otázka:

Který populární herec je propagátorem a hlavní tváří cyklu scénického čtení LiStOVáNí?

A) Lukáš Hejlík
B) Ondřej Sokol
C) Pavel Liška

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO, BYDLIŠTĚ na číslo 605 854 541. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)

VYHODNOCENÍ

Vstupenku na diashow „Ukradená země“ JIŘÍHO KOLBABY, která se uskuteční v úterý 20. března v zábřežském kulturáku, vyhráli Tomáš Tesař ze Šumperka, Marie Maráková ze Šumperka, Helena Unzeitigová ze Zábřeha, Petr Doleček z Bludova a Zdenka Klimešová z Hrabenova.
Blahopřejeme! Výhra na vás čeká v pokladně IC Zábřeh (v budově kulturáku).