ZPRAVODAJSTVÍ

Vedení města uklidňuje: opuštěné budovy nepřizpůsobivým nedáme

2. července 2019, 14:00, jak
Mohelnice – Osud nevyužitých školních budov, které zbudou po sloučení obchodní akademie v Mohelnici a tamní elektrotechnické školy, trápí obyvatele města. Bojí se, že majetek bude chátrat nebo poslouží coby ubytovna pro nepřizpůsobivé. Vedení města ale podobné nápady rezolutně odmítá.

 „Olomouckému kraji jsme již dali vědět, jaké využití by opuštěné budovy mohly v budoucnu mít. Jedná se třeba o sklady nebo zázemí státní či zvažované městské policie,“ uvedl starosta Mohelnice Pavel Kuba.

Zmiňované střední školy patří Olomouckému kraji, který o jejich spojení rozhodl kvůli malé zaplněnosti tříd. Na počet pracovních míst sloučení nebude mít vliv, podaří se ale ušetřit za provoz škol. „Roční úspora by mohla být kolem jednoho miliónu korun,“ dodal krajský náměstek Ladislav Hynek.
Využitím budov po opuštěné „obchodce“ se bude zabývat krajské zastupitelstvo. Mohelnice nevyloučila, že by si část bývalého školního majetku v budoucnu odkoupila.


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Tento článek dosud nikdo neokomentoval, přidejte svůj názor.

ZA KULTUROU ZADARMO

Hrajte s Týdnem o dvě volné vstupenky do Šumperského muzea, kde 25. července proběhne Prázdninový den. Malé návštěvníky čekají vědomostní a dovednostní úkoly při dobrodružné cestě za pokladem ve Velké prázdninové herně. V rámci výstavy Nakrájíme, zamícháme, rozšleháme také zjistí, jak šikovnými pomocníky v kuchyni jsou, a sami si vyzkoušejí, jaké to je být kuchařem. Společně nahlédneme pod pokličku nejenom české, ale také evropské kuchyně. Kdo chce čelit kulinářským výzvám a k tomu se skvěle bavit nesmí chybět. Můžete být se svými dětmi u toho, pokud správně odpovíte na soutěžní otázku a budete mít kapku příslovečného štěstíčka při losování. Výherce zveřejníme v příštím čísle.

Soutěžní otázka:

V jakém duchu se ponese letošní Prázdninový den v Muzeu Šumperk?
A. Historickém
B. Kulinářském
C. Elegantním

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO a ADRESA na číslo 737 559 551. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)

VYHODNOCENÍ
Volné dvojvstupenky na koncert pokračujících Klášterních hudebních slavností, konaný 11. července v Rapotíně vyhráli: O. Dvořák z Velkých Losin, J. Holínová z Bludova, J. Haramia a J. Růžičková ze Šumperka. Blahopřejeme! Výherce jsme informovali prostřednictvím sms.

Volné dvojvstupenky na závěrečný koncert v Šumperku, konaný 26. července v Klášterním kostele vyhráli: Jitka Klaclová, Marcela Haramiová a Martin Kulhaj ze Šumperka. Blahopřejeme! O výhru se přihlaste při vstupu do kostela.