ZPRAVODAJSTVÍ

Vedení města uklidňuje: opuštěné budovy nepřizpůsobivým nedáme

2. července 2019, 14:00, jak
Mohelnice – Osud nevyužitých školních budov, které zbudou po sloučení obchodní akademie v Mohelnici a tamní elektrotechnické školy, trápí obyvatele města. Bojí se, že majetek bude chátrat nebo poslouží coby ubytovna pro nepřizpůsobivé. Vedení města ale podobné nápady rezolutně odmítá.

 „Olomouckému kraji jsme již dali vědět, jaké využití by opuštěné budovy mohly v budoucnu mít. Jedná se třeba o sklady nebo zázemí státní či zvažované městské policie,“ uvedl starosta Mohelnice Pavel Kuba.

Zmiňované střední školy patří Olomouckému kraji, který o jejich spojení rozhodl kvůli malé zaplněnosti tříd. Na počet pracovních míst sloučení nebude mít vliv, podaří se ale ušetřit za provoz škol. „Roční úspora by mohla být kolem jednoho miliónu korun,“ dodal krajský náměstek Ladislav Hynek.
Využitím budov po opuštěné „obchodce“ se bude zabývat krajské zastupitelstvo. Mohelnice nevyloučila, že by si část bývalého školního majetku v budoucnu odkoupila.


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Tento článek dosud nikdo neokomentoval, přidejte svůj názor.

ZA KULTUROU ZADARMO

Tentokrát s Týdnem na severu soutěžíme o pět volných vstupenek na hlavní den festivalu Čokoládové lázně, konaný 28. září ve Velkých Losinách. Můžete být u toho, proniknout do tajů výroby čokolády a obdivovat mistrovské kousky z ní, pokud správně odpovíte na soutěžní otázku a budete mít kapku příslovečného štěstíčka. Výherce oznámíme v příštím čísle.

Soutěžní otázka:

Co je to lyofilizované ovoce?

a) ovoce sušené mrazem
b) ovoce naložené v čokoládě
c) ovoce naložené v rumu

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO a ADRESA na číslo 737 559 551. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)

VYHODNOCENÍ
Volnou dvojvstupenku na zbrusu novou zábavnou show skupiny SCREAMERS, kterou Zábřežská kulturní uvede ve čtvrtek 19. září vyhrávají: Jana Zetochová ze Šumperka, Marie Badalová a Jiří Vavrač ze Zábřeha. Blahopřejeme! O vstupenky se přihlaste u pořadatelů.